reklama

40 mln użytkowników Instagrama mogło przypaść w udziale Twitterowi

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Wydanie aplikacji dla Androida przez Instagram było doskonałym posunięciem i w niemal magiczny sposób przyciągnęło 10 milionów nowych użytkowników do usługi w ciągu niecałych dwóch tygodni od umieszczenia aplikacji w Google Play. Autor aplikacji Gramfeed powiedział TechCrunchowi w piątek, żez API Instagrama korzystało dokładnie 40026379 użytkowników — lekko licząc, 5% liczby użytkowników Facebooka. Ale to zasługa nie tylko wersji dla Androida — w ubiegłym tygodniu Instagram po raz pierwszy był najpopularniejszą darmową aplikacją w App Store.

Wypracowanie warunków przejęcia Instagrama przez firmę Zuckerberga trwało w sumie 48 godzin. Według New York Times, była to transakcja nietypowa, gdyż sam Zuckerberg negocjował z szefem Instagrama — Kevinem Systromem. Facebook zaoferował miliard dolarów w gotówce i akcjach za wyceniony na 500 milionów dolarów Instagram.

Tymczasem niewiele brakowało, aby Instagram trafił w ręce Twittera. New York Times przedstawił historię usługi i aplikacji od czasów studenckich ich autorów. Jack Dorsey, założyciel Twittera, wspierał Instagram i wielokrotnie wyrażał chęć kupienia go. Systrom chciał, aby jego projekt był niezależny i tego zdania był jeszcze kilka miesięcy temu. Zuckerberg widocznie ma dar przekonywania, skoro w ciągu jednego weekendu zdobył Instagram. Jack Dorsey przestał używać Instagrama, a jego firma nie komentuje sytuacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama