Upadek vortalu FrazPC.pl — czy można było tego uniknąć?

CES 2019. Inteligentne roboty i składany smartfon robią furorę

 • @Anonim stereotyp pasjonata technologii, który mieszka z rodzicami w piwnicy, ma tłuste długie włosy, chodzi w pomiętej koszuli w kratę jest już trochę nieaktualny ;)

  dobreprogramy muszą się zmieniać wraz z czytelnikami, do których docierają - a ci również się zmieniają, pokolenie instagrama bardzo lubi profil mateusza i może on po prostu nie jest dla ciebie. mnie to nie kręci, to nie oglądam, ale są ludzie którzy się tym ekscytują i to jest super - trzeba umieć znaleźć w sobie dziecko i się wyluzować. Mateusz wrzuca kupę zdjęć z takimi autami, bo je testuje i chce się tym podzielić z innymi. Wszyscy młodzi ludzie tak robią i nie musi ci się to podobać. Rozumiem też, że może budzić to zazdrość i frustrację, której przejawem są później takie komentarze pod anonimowym pseudonimem, ale to już wina mediów społecznościowych, a nie Mateusza - one wpędzają ludzi w depresję i frustracje...
  11.01.2019 9:41

 • @MeHowG "Przytłaczająca większość materiałów tutaj to prasówki, niektóre żywcem zerżnięte z innych serwisów - co często wytykają czytelnicy, część z nich to materiały z czapy a Ty mi piszesz, że chcecie coś pokazać?"

  Jeśli tak uważasz, to teraz dzięki tym zdjęciom zauważyłeś, że w przypadku relacji z CES tak nie jest ;)

  Co do wywiadów, one nie interesują czytelników tak bardzo, jak się Wam wydaje...

  Mi się te relacje Kuby bardzo fajnie czyta.
  11.01.2019 9:35

 • @qbaz "A kolega @kubawator może się trochę ogarnie. Rozumiem, że jest pierwszy raz za granicą"

  Zapewniam cię, że @kubawator nie jest pierwszy raz za granicą ani pierwszy raz na CES w Las Vegas :)
  11.01.2019 9:33

 • @MeHowG nie przesadzajmy z tymi formalizmami, dzięki temu widać że ruszyliśmy się na miejsce i robimy faktycznie relację, a nie wrzucamy zdjęcia z prasówek ;)
  10.01.2019 14:46

Tak wskazaliście cechy najlepszego komputera do pracy biurowej! Poznajcie nasze przykłady

 • @SnackPL nie bardzo rozumiem, co w tym jest śmiesznego ;) pracownicy biurowi to nie tylko panie księgowe przywiązane do biurka, ale ludzie którzy np. cały dzień przemieszczają się pomiędzy spotkaniami...
  07.11.2018 17:28

Upadek portalu dobreprogramy.pl

 • @Dementor "Rozumiem problemy podatkowe z nagrodami. Ale zawsze można iść na jakiś kompromis. "

  Ze skarbówką nie ma czegoś takiego jak kompromis ;)

  Pracujemy nad rozwiazaniem tej sytuacji, wiemy ze takie zawieszenie konkursu blogowego to klops na maksa, ale jak pisałem na forum - w jego miejsce przewidujemy az kilka innych atrakcji, w tym duzo wieksza ekspozycje tresci blogowych na stronie glownej DP.
  29.10.2018 15:11

 • Pozwolę sobie odnieść się do tego fragmentu:
  "Strona główna już poddała się naporowi wysoko przetworzonych treści konsumenckich. Część użytkowników w obawie przed infekcją kasuje konta, ale dla wielu z nich i tak jest już za późno."

  Musicie zdawać sobie sprawę z tego, że o treściach w Internecie decydują w dużej mierze użytkownicy, czyli Wy. Zmieniamy charakter naszych publikacji, owszem, ale to dlatego, że przez ponad 10 lat funkcjonowania dobrychprogramów zmienił się też jego czytelnik. Nie możemy pisać tak, jak 10 lat temu. Świat się zmienia, czy tego chcemy, czy nie.

  Nasz newsroom i część publicystyczna bardzo dynamicznie rośnie: po 250% rok do roku! W takim tempie nie rosną tak duże serwisy, jak dobreprogramy. My rośniemy. Efektem tego jest oczywiście nieco inne podejście do publikacji i napływ nowych czytelników, w czym użytkownicy z długą brodą u nas mogą widzieć zagrożenie - rozumiemy to, ale prosimy też o wyrozumiałość.

  Co do blogerów, konkursów blogowych i innych rzeczy, toczy się na ten temat długa dyskusja na naszym forum (nie będe linkował bezpośrednio - znajdźcie to sami :) i jak tam pisalem, pracujemy nad innymi atrakcjami w miejsce tym, z których rezygnujemy. Zamierzamy między innymi dużo bardziej niż do tej pory eksponować treści blogerów na stronie głównej serwisu oraz zamierzamy uruchomić nieco inny konkurs nagradzający aktywność czytelników.
  29.10.2018 15:28

Lenovo prezentuje nowe laptopy, w tym najmocniejszego ThinkPada w historii

 • @ciekawepytanie22 mowisz o yoga booku c930 czy yoga c930? oba sa fajnie wykonane, ale to zupelnie inne urzadzenia :)
  30.08.2018 21:42

O tym, jak nazwa.pl walczy z Internetem

 • @Fhj Jest różnica pomiędzy tekstami przygotowanymi przez redakcję o promocji notebooków w x-komie lub o językach programowania i bitcoinach do których są dopasowane tematycznie kursy na udemy, a przedrukiem 1:1 tekstu klienta, który jest obliczony na medialną manipulację - nie sądzisz?

  Po pierwsze, zakładasz że nikt takiej publikacji u nas kupować nie chciał - tego nie wiesz. Akurat nazwy sobie nie przypominam, ale mieliśmy ostatnio inny przypadek, gdzie klient chciał kupić promocję w podobny sposób sklepu sprzedającego oprogramowanie. Sklep wzbudził nasze wątpliwości, próbowaliśmy je wyjaśnić, nie udało się, zrezygnowaliśmy z wzięcia pieniędzy od nich.

  To nie są sytuacje czarnobiałe, wiadomo że media publikują bardzo wiele tekstów inspirowanych przez PR (czy to za wynagrodzenie, czy za sprzęt który nie wraca do partnera, wyjazdy na drugi koniec świata, auta do testów, dostęp do ekskluzywnych informacji, etc). Nie jest to z gruntu złe, np. teksty komercyjne które publikowaliśmy z Amazonem - wybieraliśmy najlepszy smartfon z danego segmentu, linkowaliśmy do Amazona i nie miało dla nas żadnego znaczenia które urządzenie polecimy, bo w Amazonie jest praktycznie wszystko. Czytelnik dzięki temu dostaje tekst, który ma dla niego jakąś wartość, media mogą się z tego utrzymać, klient kupuje promocję. Jest to czysta etycznie sytuacja na komercyjnym rynku, która jest przykładem win-win.

  Sytuacje bywają jednak różne i nie można ich wrzucać do jednego worka. Moim zdaniem przypadek nazwy przekroczył akurat granice przyzwoitości.

  Swoją drogą, podobne dylematy mamy przy wyborach, fake newsach i np. rosyjskiej ingerencji w amerykanską (i nie tylko) debatę publiczno/polityczną - podmioty kupują w mediach przekaz obliczony nie na reklamę czy promocję marki, tylko na manipulację odbiorcami (np. przez mikrotargetowane podsycanie obaw przed imigrantami). Czy to znaczy, że facebook powinien zupełnie zaprzestać emisji reklam? Nie, to są różne sytuacje i trzeba umieć je odróżnić.
  15.08.2018 12:54

Rozstrzygamy kolejny kwartał nieustającego konkursu dla blogerów!

 • Taka ciekawostka, niektóre wpisy na blogach potrafią miesiącami nie cieszyć się zainteresowaniem, a pół roku później nagle bam - z jakiegoś powodu zaczynają się super wyszukiwać ;)
  07.07.2018 13:49

 • @Michal_88 sprawdzimy dokładniej w poniedziałek
  07.07.2018 13:50

 • Ponieważ w wynikach wkradł się niewielki błąd - nagrodziliśmy osoby, które wygrały już wcześniej nagrody za te same wpisy - postanowiliśmy dodatkowo przyznać nagrody (kubki) trzem blogerom, których teksty znalazłyby się w zestawieniu gdyby nie ta pomyłka.
  09.07.2018 11:33

Startujemy z konkursem: złóż komputer dla gracza