Spędzasz Walentynki 2020 na własną rękę? PornHub ma okolicznościową promocję

 • Pamiętajcie, że z tego typu serwisów regularnie korzysta w Polsce ponad 10 mln użytkowników - trochę tolerancji i dystansu, to temat interesujący dla wielu ludzi ;)
  12.02.2020 10:20

Bestcena pl – czy zostałem oszukany? Czyli o gorączce zakupów

 • @Krogulec jak przekonać ludzi że 3 tys za telefon to niedużo? wydać telefon za 6 tys ;)
  30.01.2020 12:33

Odwiedziliśmy Apple Park w Dolinie Krzemowej. Świątynia jabłuszka nie rozczarowała

 • @jackoski_ i tak jest faktycznie, kiedy kupujesz jakieś ich urządzenie - fakturę/paragon dostajesz na maila. nie wiem, czemu z kawą tak nie było :) kolejne niedopatrzenie :P ;)
  12.06.2019 12:08

 • @Helga88 pogoda w tej części Kalifornii bywa dziwna. niby jest słonecznie, ale często chłodno, szczególnie z rana i kiedy wieje od wybrzeża. szczególnie turyści mają zawsze problem, jak się w takich warunkach ubrać. ja też byłem w bluzie, w której najpierw było mi chłodno, a później za gorąco ;)
  12.06.2019 12:06

Serwer w małej organizacji - jaki powinien być? Podpowiedzcie, podzielimy się wynikami!

 • @Anonim robimy często takie ankiety i zawsze fajnie opracowujemy wyniki, robimy do tego infografiki i wychodzi z tego coś ciekawego... tutaj będzie podobnie.
  03.06.2019 12:48

Intel przywrócił mi wiarę w to, że notebooki mają przed sobą drugie życie. Poznajcie Athenę.

 • @malaofca ten tekst to nie jest opłacona reklama, autentycznie spodobało mi się to, co Intel pokazał. pytanie, czy kupił mnie sprawny marketing ;) czy faktycznie dostaniemy w wyniku tego przełom. ja na to liczę, bo sam pracuję na notebookach od bardzo dawna i jest to dla mnie źródło wielu frustracji, więc może patrzę na to zbyt optymistycznie, ale kierunek bardzo mi się podoba. dziwię się tylko, że dopiero teraz ktoś o tym zaczął myśleć i podejrzewam, że pierwsze urządzenia będą bardzo drogie.
  28.05.2019 12:56

A million or two in Amazon stock

 • @freshmeat nie tylko po jednej rozmowie rozmowie, tylko po wielu wizytach tutaj, obserwacjach i rozmowach z różnymi ludźmi. ta rozmowa skłoniła mnie tylko do napisania posta.

  a co do stawiania ludzi pod ścianą z pytaniem "to powiedz ile zarabiasz" odniosłem się już wcześniej - to pracodawcy powinni publikować widełki wynagrodzeń przy rekrutacji.
  19.05.2019 4:59

 • @IrasDeeJay we Wrocławiu tylko Panda Ramen :)
  19.05.2019 4:31

 • @Krzysztof. nie musisz nikomu ujawniać, ile zarabiasz; w dolinie krzemowej jeśli ktoś wie, gdzie i na jakim stanowisku pracujesz, to mniej więcej wie ile zarabiasz - o takiej transparentności jest ten post;
  19.05.2019 4:30

 • @olmeca trzeba się liczyć z tym, że jak idziesz do restauracji, w której przy małym stoliku siedzisz z obcymi ludźmi, to nie rozmawiasz o tym, co chcesz ukryć; fakt ich swobodnej rozmowy w dużym towarzystwie pokazuje, że amerykanie do tematów finansowych podchodzą zupełnie inaczej, niż my i nie uważam, żeby taki ogólny post o tym problemie stanowił jakiekolwiek naruszenie czyjejkolwiek prywatności ;)
  19.05.2019 4:29

 • @tomekb ... natomiast brak przejrzystości w strukturze wynagrodzeń działa głównie na korzyść pracodawcy, raczej nie pracownika (a jeśli, to niewielu wybranych jednostek).
  19.05.2019 4:26

 • @bachus Widzisz, tu nie chodzi o to, żeby mnie czy kogokolwiek innego stawiać w niekomfortowej sytuacji i podpuszczać, ile komu na picie wyszło.

  Rozwiązanie tego problemu jest proste i eleganckie - pracodawcy podczas rekrutacji podają widełki wynagrodzeń. W Kalifornii to jest bardzo powszechne nie tylko w IT, co widać nawet po drobnych ogłoszeniach o pracę. U nas dopiero zaczyna to funkcjonować, zobacz np. na to ile ofert pracy na nofluffjobs ma widełki. Wiele skostniałych firm bardzo się tego boi (i przez to ma obecnie problemy z rekrutacją na stanowiska informatyczne), głównie z jednego powodu - ich obecna polityka kadrowa to domek z kart i otworzyłoby to puszkę pandory, bo wiele wynagrodzeń jest kompletnie z sufitu (tak w jedną, jak i drugą stronę).

  Dzięki temu nikt nikomu w PITa nie zagląda, a każdy wie mniej więcej ile kto zarabia (później w ramach widełek może być różnie - ktoś lepiej negocjuje, ktoś umie się lepiej sprzedać etc). Dzięki temu z czasem kończy się zawiść na tle finansowym, która w Polsce jest olbrzymia (co widać tu po komentarzach), a której w USA nie ma. Czemu nie ma? Bo każdy wie, że jak trafi do firmy na staż, później junior, później cośtam to np. za 5 lat może zarabiać tyle i tyle. Jeśli nie zarabia, to nie wina Tuska, tylko jego.
  19.05.2019 4:25

Tym razem to koniec

 • @driit z tego co się zorientowałem, to po pierwsze nie było działanie redakcji, tylko moderatora bloga (to osoba ze społeczności, nie z redakcji) i było wynikiem faktu, że treści były duplikowane (copy/paste z prasówek w różnych miejscach, co ma negatywny wpływ na SEO); wyjaśniamy to jeszcze
  26.03.2019 13:26

 • @djDziadek przyznam, że nie bardzo rozumiem o co chodzi. moderator usunął Twój wpis? napisz więcej szczegółów.
  22.03.2019 18:58

 • @djDziadek co to za potwierdzenie? odezwij się może na priv...
  22.03.2019 9:20

Skończmy wreszcie ten idiotyczny monopol Apple i Google na mobilne sklepy z aplikacjami #felieton

 • @Looki_Tooki to jest nieuczciwe i coraz więcej osób zwraca na to uwagę. warto poczytać, co ostatnio ma na ten temat do powiedzenia Bill Gates:
  https://www.theverge.com/2019/2/12/18220756/bill-gates-tax-rate-70-percent-margi...
  https://www.businessinsider.com/bill-gates-taxes-income-tax-wealthiest-americans...

  Problem nieuczciwego opodatkowania jest źródłem wielu obecnych problemów cywilizacyjnych, a próby jego rozwiązania są źle kierowane. Dotyczy to zarówno zasad w opodatkowaniu osób fizycznych, jak i w opodatkowaniu przedsiębiorstw, szczególnie międzynarodowych korporacji.
  19.03.2019 9:46

 • @porterneon Zależy, w jakim ujęciu - na platformie iOS monopol ma Apple.
  19.03.2019 9:34

 • @Helga88 Dokładnie takich argumentów używano dwanaście lat temu w przypadku Microsoftu. Wielu ekonomistów jest jednak zdania, że nie ma znaczenia, z jakiego powodu powstał monopol - skoro już powstał, to zaburza zasady gry rynkowej. Stąd w wielu krajach przepisy ograniczające koncentrację. Problem w tym, że nadzór rządowy nad tak dużymi korporacjami to iluzja i dlatego od lat mamy do czynienia z konsolidacją rynku w rękach najsilniejszych graczy. Dotyczy to nie tylko branży technologicznej.
  19.03.2019 9:32

Test SoundBlaster Roar Classic Lite – głośnik bezprzewodowy, który potrafi ryknąć

 • @Sh_rKy IMO 350 zl to niewygorowana cena za glosnik bez wzgledu na to, czy to reklama czy nie :)
  31.01.2019 21:57

Apple TV 4K, a komu to potrzebne?

 • Fajny wpis, ja mogę dorzucić do niego dwa grosze.

  Co do odtwarzania plików z... nieoficjalnych źródeł, jak to fajnie określił Krogulec - polecam aplikację Infuse (lub wersja Pro za 28 zł rocznie), która przeskanuje całą sieć domową (np. pliki na NASie dostępne po SMB) i zrobi z niej tak odjechaną bibliotekę, że wszystko wygląda jak Netflix :) Ściąga okładki, pamięta co kiedy odtwarzaliśmy i gdzie skończyliśmy, podpowiada o nowych odcinkach, odtwarza napisy (co więcej, nawet je ściąga)...

  Co do apki Netflixa - niby jest super, ale nie pozwala odwarzać filmów interaktywnych, np. najnowszego Black Mirror Bandersnatch. Byłem strasznie zdziwiony, jak się zorientowałem, bo to jednak flagowa platforma powinna być, najbardziej koszerne kalifornijskie rozwiązanie, jakie można kupić.

  Co do pilota - lubię Apple, ale to jest najgorzej zaprojektowane urządzenie, jakie miałem w ręku. Śliskie, wypada z palców, paradoksalnie mało precyzyjne, a jednocześnie zbyt czułe - reaguje na każdy dotyk. Zostawienie go na kanapie i np. otarcie spodniami lub przejście po nim kota przewija film w zupełnie inne miejsce ;)
  25.01.2019 16:41