Windows 10 Cloud i cloudbooki – znane wymagania i cele Microsoftu

 • @mikolaj_s: Znając podejście Microsoftu i to, że deweloperzy generalnie mają ich "uniwersalną" platformę głęboko w dupie, aplikacje "uniwersalne" nigdy się nie upowszechnią.
  21.04.2017 18:51

Percepcyjne adblockery mogą zlikwidować reklamę w Internecie

 • @Anonim: Za to Tobie i Tobie podobnym marzą się luksusy i super wartościowe i ciekawe treści za darmochę.
  20.04.2017 18:02

 • @lynx44: Ale nie masz prawa decydować, czy za wyświetlenie strony wydawca dostanie zapłatę KTÓRA MU SIĘ NALEŻY (w formie wyświetlenia reklamy), czy nie. A jeśli ilość reklam na którejś stronie Ci nie odpowiada, to po prostu na nią nie wchodź. Proste.
  20.04.2017 0:36

 • @kentaro: A ja jako wydawca nie wyobrażam sobie, żeby jakiś darmozjad pochłaniał sobie radośnie bez płacenia wyświetleniem reklamy treści, w które ja wkładam czas i wysiłek.

  Ty jakoś nie pracujesz za darmo, nie? Dlaczego?
  19.04.2017 21:50

 • @lynx44: "Jeżeli konsument nie chce płacić za treści na stronie to znaczy że nie ma ona dla niego żadnej wartości"

  Nieprawda. To znaczy tylko i wyłącznie tyle, że jest cholernym darmozjadem, który najchętniej wszystko brałby za darmo. Wyświetlenie reklamy stanowi formę zapłaty za obejrzenie wyświetlonej właśnie treści, i ta zapłata należy się twórcy serwisu, bez względu na to, jakiej jakości jest ta treść. Niezapłacenie za treść to zwykłe złodziejstwo, co prawda niewielkie bo pewnie właściciel dostałby kilka-kilkanaście groszy, ale jednak złodziejstwo.
  19.04.2017 21:37

F8: Messenger to już nie komunikator. Messenger to rynek

 • @Anonim: Ale za sesemesy i dzwonienie na fona się płaci ;c a mesężer jez za fri ;d
  19.04.2017 21:54

 • @Anonim: A po co im inne komunikatory, skoro na Facebooku "wszyscy są", a Messengera "wszyscy mają".
  18.04.2017 23:24

 • @pcmasterrace: A no, muszą, bo:
  - 99,(9)% ich znajomych ma Facebooka, a pozostałe 0,0000000(1)% to ich matka
  - 99,(9)% ich znajomych nie ogarnia instalacji aplikacji spoza sklepu, albo się boją, że taka apka "jez ńjebespjeczna . ! " i "narószy ih prywatnoś . ! "
  - spośród wyżej wymienionych, większość prawdopodobnie nawet nie wie, że coś takiego jak Lite w ogóle istnieje
  - a nawet jeśli jacyś wiedzą, że Lite istnieje, to są świadomi przerażającego faktu: "w lajćie ńjema tyh takih zajebistyh naklejeg!!!111oneoneone :(:(:(((((("
  18.04.2017 23:21

 • Racja, Messenger to już nie jest komunikator. To jest jeden wielki przerażający koszmarny sen pijanego programisty-daltonisty-aktywisty włażącego w dupę organizacjom LGBTQ+ (a może od razu LGBT+QWERTYUIOPASDFGHJKLZXCVBNM123456789?), który zapragnął sobie wcisnąć wszystkim użytkownikom swojej chorej społecznościówki w ramach jednej aplikacji wszystko, co wypatrzył u konkurencji i co uznał za "takie normalnie fuckin' awesome, że każdy po prostu musi to mieć".

  W takim Google Play, Messenger od dłuższego czasu zbiera oceny wyłącznie jednogwiazdkowe - właśnie za ociężałość i wpychanie do niego funkcji, z których większość użytkowników nie korzysta, bo albo nie wiedzą do czego służy taki np. Messenger Day, albo nie jest im to w ogóle potrzebne. Żeby chociaż dało się poszczególne funkcje wyłączyć, to jeszcze pół biedy. Ale nie! To czy tamto jest takie zajebiste, że ten cholerny, głupi użytkownik nie może tego tak po prostu sobie wyłączyć. Bo to wszystko jest tak zajebiste, że użytkownik musi to mieć, i innej opcji nie ma.

  A jeśli użytkownikowi się coś nie podoba, to znaczy że jest głupim ignorantem i się nie zna, o!
  18.04.2017 21:54

7 rozszerzeń do przeglądarek, które przydadzą się na co dzień

 • @DexterI9000: "Bloody Vikings na pewno przydatne, niestety korzysta z glownych fake maili przez co na wielu stronach i tak nie dzialaja"

  I bardzo dobrze, że nie zadziałają. Tymczasowych skrzynek mailowych używa cała masa spambotów. Ja na swoich serwisach blokuję dziesiątki takich domen i mam spokój ze spamem.

  Jedna prosta zasada: jeśli nie chcesz newsletterów, powiadomień, mailingów czy czegokolwiek innego co nazwiesz "spamem" - to się NIE REJESTRUJ, proste...
  17.04.2017 2:28

 • @Piotr47: No oczywiście, że mieli pisać o wtyczkach, które większość użytkowników DP już od dawna zna... ale w ten sposób mało kto w ogóle otwarłby ten artykuł. Taki dobór wtyczek jest właśnie dlatego, że stosunkowo mało osób je zna i z nich korzysta.
  17.04.2017 2:25

Windows 10: obsługa kart w każdym oknie. Idą duże zmiany w powłoce

 • @gowain: To chyba nie miałeś do czynienia z kartami w Edge, tam dowolnie można "wyciągać" i "wkładać" karty do okna. Więc z tym wyborem chyba nie jest tak źle ;-)
  14.04.2017 21:00

Kolejne problemy Creators Update: nie działają myszki Microsoftu

 • Problem jest chyba większego kalibru, bo mam myszkę "zwykłą" (w sensie design typu "myszka a'la myszka"), bezprzewodową, od Microsoftu, taką kupioną za 100 złotych - i jej system również nie rozpoznaje poprawnie. Niby jest sparowana z komputerem, ale nie da się jej używać.
  14.04.2017 20:55

Świetna nowość w Chrome: koniec przypadkowych skoków przewijania

 • @Marco76: A to nie jest tak, że Google ma też jakiś swój "wkład" w kod Chromium?
  13.04.2017 0:37

Android na linuksowym desktopie: Anbox to sztuczka rodem z Chrome OS-a

 • @pocolog: Wbrew pozorom, niektóre aplikacje ze smartfona mogą się również przydać na desktopie. Na przykład program do nagrywania dźwięku (RecForge), jak ktoś lubi sobie porysować to na pewno ucieszy go możliwość uruchomienia Adobe Draw, ja chętnie bym sobie zainstalował PowerAmp'a bo lubię ten odtwarzacz, itd.
  11.04.2017 22:33

Epitafium dla Windows Vista i konkurs: zapraszamy na bloga specjalnego

 • @hiropter: Ja zaś, czytając pojękiwania na ten system, odnosiłem zawsze wrażenie, że tak naprawdę "zabijają" go gimbusy próbujące uruchomić ten wynalazek na swoich maszynach z 512 mb RAM-u i mniej. "mam pińcet dwaście megabajtuf ramu muj kąpóter jes sóper wypaśony a wista i tak śe zacina . ! łeeeee do domó niezaśmjecaj internetó . !" ;-)
  11.04.2017 15:12

Wileyfox porzuca CyanogenMod: mobilny Windows jest bezpieczniejszy

 • @kentaro: E tam 95, na Windowsa 1.0 już od 30 lat nikt nie pisze wirusów, toż to najbezpieczniejszy system świata! ;-)
  11.04.2017 15:05

Nadchodzi Windows 10 Redstone 3. Wydanie 16170 dostępne dla insiderów

 • @takiktoś: Już lepiej nic nie pisz, bo każdy komentarz walisz coraz bardziej idiotyczny i z coraz głębszych czeluści dupska wydobyty. Ty nawet nie masz bladego pojęcia o robieniu radia internetowego, więc się nawet nie odzywaj.
  10.04.2017 2:09

 • @takiktoś: Nie wiesz, z jakimi ustawieniami i w jakim formacie nadaję, więc się nie odzywaj w tej kwestii, ok?
  09.04.2017 17:20

 • I co ta "dórza" aktualizacja wniesie nowego? W Creators Update jedyne, co nowego zauważyłem, to zmiany w Edge (naprawdę, trzeba aż "dużej" aktualizacji całego systemu, żeby dodać parę ficzerów do przeglądarki?), Paint 3D i nieprawdopodobny burdel w ustawieniach dźwięku. Jako że nadaję w radiu internetowym i okazjonalnie "udaję lektora" ;-) mam podłączonych do laptopa sporo urządzeń dźwiękowych (karty dźwiękowe, karty muzyczne, itd.). Do tego jeszcze parę wirtualnych urządzeń. Do momentu zainstalowania CU wszystko miałem ładnie opisane i poustawiane - "mikrofon", "SAM Broadcaster odsłuch", odpowiednio poustawiane "nasłuchiwania", itd. Po aktualce system to wszystko sobie wziął i zresetował, i przy tym jeszcze całkowicie pomieszał identyfikatory urządzeń, a "nasłuchiwania" pięknie wszystkie wyłączył...

  Chyba jedyna naprawdę dla mnie przydatna funkcjonalność w Creators Update to "Tryb Gry". Przynajmniej jedna nowość, której da się używać i która, przynajmniej u mnie, działa poprawnie i robi swoją robotę (da się to wyczuć, grając na laptopie w klimatyczną i wciągającą, ale jednak ciężką kobyłę i porażkę optymalizacyjną o nazwie GTA IV).
  08.04.2017 23:35