Dell Venue 8 (pierwsza generacja) — test urządzenia

Nie każdy potrzebuje tableta z najwyższej półki, posiadającego najmocniejszą dostępną specyfikację. Z takiego założenia wyszedł najprawdopodobniej Dell, oddając w ręce użytkowników dwa urządzenia oznaczone jako modele Venue 7 i 8, których nazwa odpowiada przekątnej ekranu. Ja miałem przyjemność pracować z tym drugim.

Otrzymałem model posiadający ciemnoczerwony kolor, którego budowa - choć daleko jej do klasy premium - jednak nie sprawia wrażenia słabej czy tandetnej.

Rok z zegarkiem Pebble

To już rok, odkąd na moim nadgarstku ponownie pojawił się zegarek. Te przed laty całkowicie zostały wyparte przez smartfon, na który spoglądam tak często, że i noszenie zegarka stało się zbędne. Jednak w lutym 2014 roku sobie zaszalałem, i pozwoliłem na zakup, którego nie byłem w stanie zracjonalizować. Po prostu się nie dało. Pebble Smartwatch - bo o nim mowa - był tylko akcesorium do smartfona. Rzecz kosztująca wówczas 500 zł, mająca być zaledwie dodatkiem do urządzenia za już duże pieniądze. To brzmi bez sensu. Jasne, że tak.