Recenzja Meizu 16X – tysiąc małych błędów

 • @Anonim W poniedziałek był kurier po telefon, więc już nie sprawdzę. Przy następnych recenzjach pojawi się GeekBench 4. Generalnie jestem benchmarkosceptyczny. Kto ile sypnie, taki ma wynik.
  05.02.2019 18:28

Nokia też spróbuje zarobić na graczach

 • @gtxxor I takie podejście mi się podoba. Znam redaktorów (a sam jestem redaktorem), którzy po zwróceniu uwagi stoją w zapartę przy swoim, mimo, że nie mają racji. Tylko popraw proszę jeszcze podpis pod zdjęciem. HMD wykupiło od Microsoftu licencję na używanie marki, właścicielem nadal jest Nokia. Nawet na broszurach reklamowych muszą pisać, że używają marki Nokia na licencji. Swoją drogą, dla osoby znającej temat, śmiesznie wygląda fakt, że Nokia używa własnej marki na własnej licencji. No ale inaczej się nie dało ze względu na umowę z Microsoftem. Dlatego właściwie utworzono HMD Global. Jak znajdę chwilę, to zrobię o tym wpis na Waszego bloga.
  19.09.2018 18:21

 • @Anonim
  Raz: właścicielem marki Nokia jest Nokia, która sobie cały czas istnieje, ma się dobrze i jest gigantem sieciowym.
  Dwa: HMD jest firmą z Finlandii, a jej campus jest naprzeciwko siedziby Nokii. I generalnie jest spółką od niej zależną. Po prostu filia, pod przykrywką start up-u.

  To całe gadanie o chińskiej Nokii wzięło się stąd, że po premierze pierwszego nowego modelu Janusze zaczęły wypisywać w Internecie klasyczne "łeeee, pewie jakaś chińszczyzna, teraz to wszystko z Chin. Kiedyś to była Nokia, teraz nie ma Nokii". Ale że jedna z największych redakcji w Polsce na to pozwala i ktoś przepuszcza takie farmazony w artykule, to jestem w szoku.
  19.09.2018 16:29

Recenzja: Samsung Galaxy S9+. Smartfon kompletny?

 • @tI3r Widzę, że lubisz tworzyć teorie spiskowe. Najlepsze słuchawki jakie posiadam, to Bluedio T4S. Jestem z nich zadowolony, ale wiem, że są też dużo lepsze od nich. Nie chodziłem po galeriach, nie robiłem odsłuchów, zwyczajnie mnie to nigdy nie interesowało. Inna sprawa, to, że ktoś jeździł w życiu pięcioma różnymi samochodami nie oznacza, że jest mechanikiem i zna się na samochodach. Taki kierowca powie tylko, który samochód najrzadziej się psuł, który miał najmniejsze spalanie i który był najwygodniejszy. I ja jestem takim użytkownikiem słuchawek. Pamiętaj też, że każdy ma inny gust muzyczny. Ja nie lubię nawalania basem, a kto inny powie, że słuchawki bez dobrego basu można o kant tyłka rozbić. Pomijając już to, że recenzja dotyczy smartfona, a nie sprzętu audio. Jak będę się znał bardziej na audio, to napiszę recenzję słuchawek AKG.
  04.06.2018 10:46

 • @Meszuge Myślę, że wszystko wyjaśniłem w tekście, szczególnie pod koniec. Zobacz na inne flagowce i pomyśl, ile mają kompromisów. Jeden nie ma jacka, drugi nie ma Qi, trzeci nie ma wodoszczelności, jeszcze inny nie ma szybkiej ładowarki w zestawie, kolejny ma USB 2.0. Tutaj jest wszystko.
  04.06.2018 12:10

 • @lordjahu To wszystko tłumaczy znak zapytania na końcu tytułu. Niby jest wszystko, "ale". Choć z palcującym się ekranem nie miałem problemu.
  05.06.2018 1:17

 • @AntyHaker Faktycznie, mogłem pokazać to na filmiku. Chodziło mi o tzw. user experience. Samsung przeładował swoją nakładkę animacjami, błyskotkami (może nawet czasem niepotrzebnymi). Migoczące gwiazdki na ekranie podglądu, poruszające się szkielety figur przy odblokowywaniu telefonu, wysuwany pasek Apps Edge, wspomniane powiadomienia przy pomocy animacji. Niby pierdoły na poziomie wygaszacza ekranu ściąganego z WapStera, ale jednak micha się cieszy. Masz poczucie, że telefon, którego masz w ręku ma w sobie "to coś". U konkurencji tego dawno nie spotkałem. Testowałem Motorolę z czystym Androidem - "klikasz i działa", goły system. Ascetycznie aż do bólu. Miałem na testy Honora z najnowszym EMUI. To samo co w czystym, brak jakiejś inwencji twórczej. MIUI trochę lepiej, masz animowane ikonki przy zamykaniu (to chyba killer feature). Niby fajnie, niby minimalistycznie, niby nie obciąża podzespołów, ale po tygodniu przestajesz czuć, że masz nowy telefon. Ostatni raz czułem, że mam coś fajnego i innego niż konkurencja, przy mobilnym Windowsie.
  04.06.2018 1:45

 • @Veers Nie oceniałem słuchawek z jednego powodu: w przypadku dźwięku, jestem laikiem. Umiem tylko rozpoznać, czy dźwięk płynący ze słuchawek mi się podoba, czy nie. Wolałbym nie udawać znawcy tematu, i rzucać pojęciami, których znaczenia nie do końca znam.
  04.06.2018 1:47

 • @lordjahu Faktycznie, mogłem postarać się o jakieś nagranie. Będę miał wskazówkę na przyszłość.
  04.06.2018 1:48

 • @Kłapouchy Dlatego na końcu napisałem o tym, że dopiero za jakiś czas ten smartfon będzie miał sens, gdy stanieje do poziomu średniej półki. Osobiście też bym się wahał, czy wydać tyle pieniędzy na telefon. Sam go dostałem tylko na pewien czas w ramach testów.
  04.06.2018 5:41

 • @tI3r A co to za głupie i wyssane z palca oskarżenia? Firma, od której pożyczyłem telefon nie podsuwała mi żadnej lojalki, a nawet zapomniała, że go mam (mieli go ode mnie zabrać w kwietniu i się kurzy w pudełku). Po prostu, gdybym skrytykował słuchawki, to by było dobrze napisać, za co je krytykuję. Tony wysokie, niskie, bass lub jego brak. Ale jeśli umiem tylko wyczuć "czy ładnie grają" i nie mam większego odniesienia do lepszego sprzętu, to wolę nie pisać nic, niż się mądrować.
  04.06.2018 8:22

 • @elmak Od kiedy Samsung w ogóle odkrył, czym są aktualizacje. Przypomnij sobie, jak to wyglądało 3 lata temu i wcześniej. Zamaist wydawać aktualizacje, Samsung wydawał nowy telefon w wersji "Neo" z nowszym systemem. Przy S3 tłumaczyli się, że nie dostanie Androida 4.4, ponieważ jest na ten system zbyt słaby. A potem wydali S3 Neo z 4.4.
  04.06.2018 8:25

 • @t0m3k_ Osobiście jestem fanem metalowej obudowy, ale jeśli już miałbym płacić za telefon 4500zł, to zdecydowanie wybrałbym szkło z metalowymi ramkami niż plastik na miarę tanich, chińskich zabawek z kiosku. Pamiętam, jak się kiedyś nabijał z ramek w S3 kumpla, które po pół roku były obłupane z lakieru.
  04.06.2018 8:39

 • @DewX Tak szczerze, gdy trzyma się go na żywo, to zaokrąglone rogi w połączeniu z zagiętym wyświetlaczem wyglądają elegancko. Ale samych zaokrąglonych rogów w płaskich smartfonach już nie trawię. Ani to ładne, ani praktyczne.
  04.06.2018 10:28

Szukamy klasycznego telefonu, czyli co oferują nam sklepy

 • t@trzynasty Pisałem o kupnie oryginalnej baterii, nie jakimś chińskim cudzie na kiju. Jeszcze z pół roku temu (jak Microsoft wyprzedawał wszystko co nokiowe) w ich sklepie online można było tanio kupić nowe baterie do starszych modeli, w tym niezastąpioną BL5C.
  06.07.2017 3:08

 • @Kik2 (niezalogowany): Które z wymienionych firm poza Nokią i Philipsem sprzedaje swoje produkty na całym świecie? Manta, czy może MaxCom? Owszem, uważam, że monopol jest zły, ale nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na niskiej jakości elektrośmieci, aby jemu zapobiegać. Szanuję swoje i cudze pieniądze.
  06.07.2017 10:28

 • @FadeMind: Wiem o istnieniu tego modelu, niestety, w sklepach które odwiedzałem go nie było. Szkoda, że nie ma też większej ilości telefonów Philipsa, bo też mają spore portfolio.
  06.07.2017 10:30

 • @Meszuge: Załóżmy, że na kajakach telefon wpadł Ci do wody lub podczas spaceru w górach uderzył o kamień. Wolisz stracić zwykły telefon za 100zł, czy Galaxy S8?
  06.07.2017 10:36

Smartfony z Windowsem wracają? Pojawiła się tajemnicza Lumia 651

 • @mikolaj_s: Nie mogą już sprzedawać klasycznych słuchawek pod marką Nokia, sprzedali prawo do featurephone'ów Foxconnowi. Aktualnie Microsoft nie ma prawa do niczego, co jest sygnowane marką Nokia.
  29.03.2017 19:10

Koniec Translatora na starsze wersje mobilnego Windowsa

 • Ten wpis to typowy clickbajt. Pomijając to, że telefony z mobilnym Windowsem nie są zbyt popularne, to przecież urządzenia z systemami WP7 i WP8 (nie łączyć z WP8.1) stanowią jakieś 5% aktualnie używanych Lumii, jeśli nie mniej. Najmniej stracą użytkownicy WP7.1, ponieważ takiej wersji nie było.
  22.03.2017 16:39