Sądy zbadają skuteczność doręczeń pism przez e-mail. Jest kilka zaskakujących obaw

 • Ale maile czasem nie docierają. Nie z powodu odrzucenia przez serwer, gdzie nadawca dostaje informację zwrotną o niedostarczeniu. One czasem znikają po drodze i nie docierają.
  Ba, na Gmailu często dostaję korespondencję do kogoś innego, wysyłaną pod inny adres.
  05.03.2021 8:58

Sprzętowa pandemia przełomu wieków: plaga kondensatorów

 • To są kondensatory elektrolityczne. Takie kiedyś były. Już ich prawie się nie stosuje w komputerach, zostały wyparte przez różne odmiany kondensatorów polimerowych.
  Elektrolityczny był dobry do stabilizacji tętnień zasilania, albo układów audio, ale słabo sobie radzi w podwyższonych temperaturach i w przetwornicach impulsowych.
  jest nawet specjalny wzór do obliczeń ile średnio wytrzyma kondensator elektrolityczny przy zmianie temperatury. I podwyższenie temperatury nawet o kilka stopni znacznie skraca żywotność. A montowano je w pobliżu gniazd procesora, gdzie był nadmuch gorącego powietrza.
  16.02.2021 18:44

Cyfrowa waluta nie powstanie zbyt szybko. Prezes NBP skomentował sprawę

 • Jak dostaną przykaz z Waszyngtonu, to wdrożą w ciągu miesiąca.
  06.02.2021 21:11

Ukradł wirtualny nóż z gry "CS:GO". Grozi mu nawet 8 lat więzienia

 • Nie wiem na jakich zasadach działa to przekazywanie przedmiotów, bo nigdy nie miałem do czynienia. Ale to chyba nie kryptowaluta, żeby się nie dało cofnąć. Firma tworząca grę nie może mu oddać tego noża, lub podarować nowego? To jakby ukraść komuś pieniądze z konta i przelać na własne, ale obydwa konta są w tym samym banku, trudno uwierzyć żeby nic nie dało się zrobić.
  03.02.2021 15:26

RTV Euro AGD ma dość zakazu handlu. Placówki sklepu otwarte mimo obostrzeń

 • Wcale nie "według obowiązującego rządowego rozporządzenia", bo rozporządzenie może i jest, ale NIE obowiązuje!
  Chodzi o zasady kolizyjne norm prawnych. Jeśli kilka przepisów dotyczy tego samego, to na podstawie takich zasad można określić, który z przepisów obowiązuje. Według hierarchii aktów prawnych ustawa ma pierwszeństwo nad rozporządzeniem, ustawa szczególna nad ustawą ogólną, konstytucja nad ustawą, a ratyfikowana umowa międzynarodowa nad konstytucją.
  Jeżeli rozporządzenie jest sprzeczne z ustawą lub konstytucją, to tym samym takie rozporządzenie nie ma żadnej mocy prawnej, nie obowiązuje dla danego przypadku. I to właśnie ma miejsce w ciągu ostatniego roku, rząd wydawał rozporządzenia które nie obowiązują.
  Dlatego jak ktoś zaskarżył mandat lub karę administracyjną do sądu, to wygrywał, bo zostały nałożone bez obowiązującej podstawy prawnej.
  Dopiero chyba w październiku zaczęły obowiązywać przepisy nakazujące zakrywanie ust, ale przepisy o zamknięciu biznesów nadal nie obowiązują.
  22.01.2021 18:23

UE chce prawa pracowników do bycia offline. Beata Szydło: "to kolejna nadregulacja"

 • Jak to w jaki sposób? Telefon służbowy po wyjściu z pracy zostaje w pracy.
  22.01.2021 12:29

Blisko 150 tys. danych z aresztowań zostało „przypadkowo usuniętych z policyjnej bazy"

 • Co za debile nadzorowali te serwery? W przypadku ważnych baz danych powinny być kopie zapasowe. Zarówno pełne co jakiś czas, jak i przyrostowe, aby w razie jakby co (np. pożar lub włamanie hakerów zmieniających dane) można było prześledzić zmiany w czasie, tak przynajmniej z pół roku wstecz.
  16.01.2021 16:06

 • @toshiber tak, dzięki kopiom zapasowym.
  16.01.2021 16:06

 • @Sidkwa skasować można, jak i przywrócić, np. Windows 10 domyślnie na drugim dysku komputera lub w sieci komputerowej robi kopie co godzinę przez nieograniczony czas. Można ustawić częstość robienia tych kopii i ich czas przechowywania.
  W Apple nazywa to się Time Machine.
  16.01.2021 16:09

Zmierzch WhatsAppa. Zmieniając komunikator nie wpadnij z deszczu pod rynnę - dlaczego Telegram NIE JEST prywatny i bezpieczny

 • To Signal nie wzbudza mojego zaufania.
  Jeżeli pochodzę z Polski, to wcale nie czyni mnie tajnym współpracownikiem Kaczyńskiego. Tak samo jak nie każdy Rosjanin jest szpiegiem Putina. Więc narodowość nie świadczy zupełnie o niczym.
  Gdyby Rosjanie chcieli zastosować taką sztuczkę z fejkowym komunikatorem, to mogliby założyć firmę gdziekolwiek na świecie i znaleźć jakiegoś lokalnego słupa na prezesa. Za sześciocyfrowe wynagrodzenie nie powinno brakować chętnych.

  Natomiast Signal jest mocno podejrzany. Wszystkie wielkie firmy jak Microsoft, Facebook i Google zostały zmuszone do współpracy z wywiadem, służby mają wpięte kabelki do ich serwerów. Jak Microsoft przejął Skype, to też monitorowano rozmowy, dokumenty Snowdena jasno o tym mówią. Nawet kanadyjskie BlackBerry współpracowało, zapewne na podstawie porozumień państw i kiedy to się wydało, to korporacje i rządy z dnia na dzień wywaliły do kosza ich telefony, praktycznie doprowadzając do bankructwa.

  Aż tu nagle, blisko siedziby Google i pozostałych gigantów, powstała sobie fundacja, której celem miała być bezpieczna komunikacja niemożliwa do przechwycenia nawet przez władze amerykańskie. Wszystkie sąsiednie firmy muszą współpracować, ta jedna nie musi, bo... ma dobrych prawników.
  No i oczywiście znaleźli się sponsorzy, którzy z dobroci serca sypnęli 50 milionów dolarów, na siedzibę i opłacenie programistów. Kalifornijska fundacja nie zarabia na programie, na niczym nie zarabia, ma misję rozdawania za darmo programu umożliwiającego komunikację bez szpiegowania ze strony władz.
  Ta sprawa mocno śmierdzi. Może uwierzyłbym, gdyby siedziba była w Gwatemali, lub w Kongo, ale to coś jest na terytorium Stanów Zjednoczonych i twierdził, że nie podlega tym samym nakazom, pod którymi ugięły się Microsoft i Google.
  16.01.2021 15:04

Rosja wzmacnia propagandę przeciw Polsce. Hakerzy mieli w tym swój udział

 • Dajcie już spokój z cytowaniem pisowskich urzędników o spisku Rosji przeciwko Polsce. Tak naprawdę to oni robią najwięcej ze wszystkich dotychczasowych partii rządzących Polską, żeby skłócić Polskę z Zachodem i wepchnąć w ramiona Kremla.
  Dla nich nawet strajk kobiet przeciwko zakazowi aborcji jest rosyjską manipulacją, bo prawdziwa Polka katoliczka chce rodzić tuzin dzieci dla ojczyzny i nawet nie pomyśli o aborcji, bo to grzech. I geje zostali gejami pod wpływem rosyjskiej propagandy...
  06.01.2021 13:58

Szczepionka na Covid-19 bez czipów 5G. Grafika z sieci to tylko schemat efektu Boss Metal Zone

 • Ale strony rządowe się mylą. Czipy z GPS to nie science-fiction, one istnieją naprawdę. Nie mam pojęcia jak są zasilane, nie znalazłem na ten temat żadnych informacji.
  Wiem tylko, że są dosyć popularne wśród milionerów w Meksyku, bo tam są bardzo częste porwania dla okupu i pozwalają na odnalezienie porwanego. Nic więcej nie wiem na ten temat, kiedyś dotarłem do strony producenta (nie pamiętam jak się nazywał), ale tam nie było żadnych szczegółowych informacji.
  05.01.2021 20:22

Rok 2020 w branży technologicznej. Jednym słowem: degrengolada

 • Niezupełnie. Ludzie siedzą w domach z powodu epidemii, nudzą się, muszą zdalnie pracować lub się uczyć, to nagle wszyscy wpadli na jednakowy genialny pomysł - że sobie kupią nowy komputer lub konsolę na gwiazdkę.
  Dlatego kanały sprzedaży nagle w grudniu się zatkały. Taki producent komputerów sprzedał 60% więcej niż rok wcześniej, a kolejnych klientów jeszcze przybyło. Nikt nie był przygotowany na taki wzrost zapotrzebowania.

  Od lat branża komputerowa kulała i żyła głównie ze sprzętu biurowego. Komputer w domu był coraz rzadszym widokiem, większości wystarczały smartfony. Jak praca lub nauka przeniosła się do domu, nagle smartfon przestał wystarczać, a okazało się, że komputera nie ma, lub jest mocno leciwy, od dawna nie używany. Większość ludzi miała sprzęt pamiętający jeszcze czasy Core2Duo.
  28.12.2020 20:04

 • @Krzysztof. "nowy sprzęt i nowy system operacyjny - Windows 10"
  Windows 10 nie jest już nowy od 5 lat.
  28.12.2020 20:05

Komuś przegrzały się tranzystory. Yeston RTX 3070 inspirowany anime

 • Gdyby ktoś mi nawet dawał za darmo, to biorę.
  27.12.2020 17:47

Nadal można dostać Windows 10 za darmo. Wystarczy klucz do siódemki albo ósemki

 • Może tutaj są dwie różne kwestie.
  Bo aktualizacja to zastąpienie starego programu jego nowszą wersją. Podobnie z systemem operacyjnym. Nawet kiedyś były wersje Upgrade, które nie poszły na czystym dysku, musiał być starszy lub ten sam system (lub program).
  Aktualizacja to także przesiadka ze starszego na nowsze, ale bez nadpisania starszego.
  27.12.2020 13:54

Microsoft zhackowany! Rosyjscy cyberprzestępcy są nie do zatrzymania

 • Mocno wątpliwe. Wybrano w USA nowego prezydenta. Nowy prezydent pod naciskiem kompleksu przemysłowego-militarnego już dawno temu zapowiedział, że głównym przeciwnikiem będzie Rosja.
  No i hokus-pokus, "rosyjscy hakerzy" buszują po serwerach amerykańskich, dając podstawę do interwencji zbrojnej przeciwko Rosji. A na pewno do zwiększenia wydatków na zakupy wojskowe.
  19.12.2020 14:58

Czy samochód będzie wkrótce terminalem płatniczym jak karta elektroniczna?

 • Jakoś nawet nawigacje po dziś dzień nie mogą trafić do samochodów. Są jedynie jako wyposażenie dodatkowe, za co producenci aut życzą sobie kilka tysięcy złotych.
  17.12.2020 18:18