Tinder ostrzega osoby LGBT przed Polską. Znaleźliśmy się w niechlubnym gronie

 • Przepisy przepisami, ale coraz częściej zdarzają się napaści na homoseksualistów, przy cichej aprobacie władz. Policja nie chce wysyłać ludzi na miejsce zdarzenia, a jak już przyjadą to nie chcą przyjąć zawiadomienia o przestępstwie, jeśli już przyjmą to umorzą z powodu niewykrycia sprawców, bo im nie zależy na szukaniu.
  14.07.2020 20:33

Fundacja EFF kończy 30 lat. O co walczy?

 • @imod
  Jeszcze zapomniałeś wspomnieć, że prywatna ubezpieczalnia zdrowotna ma niższe składki niż państwowa :)
  11.07.2020 18:13

 • @hins "Dzieki takiemu systemowi mozna bardzo latwo namierzyc terroryste ktory bedzie planowal w takim miejscu zamach bombowy! Mozna szybko znalesc poszukiwanego listami gonczymi niebezpiecznego pedofila, mozna namierzyc handlarza narkotykow probujacego sprzedawac biala smierc mlodziezy"
  Sam też możesz zostać uznany za niebezpiecznego terrorystę. Wystarczy, że nie lubisz partii aktualnie rządzącej (jakakolwiek by wtedy rządziła). Albo nie chcesz zaciągnąć się do wojska, w wojnie w jakimś egzotycznym zakątku świata dla chwały i zysków ludzi powiązanych z władzami. Albo nie popierasz jakiegoś ludobójstwa. Jak poszukają, to i pornografię dziecięcą znajdą w komputerze, oraz paczuszkę z marihuaną w szufladzie.
  11.07.2020 18:11

Poprawność polityczna

 • Niektórzy ludzie szczują na innych ludzi, żeby wygrać jakieś wybory jako obrońcy ludu przed tymi zaszczutymi przez siebie.
  Inni w to wierzą, boją się i się przyłączają do szczujących, sami zaczynają szczuć.

  Łatwo to odróżnić, bo mówią nie o konkretnym Kowalskim lub Nowaku, że coś złego zrobił (i mają na to dowody), tylko o całych bliżej niesprecyzowanych grupach ludzi, najczęściej etnicznych, narodowościowych, religijnych, czy homoseksualnych.
  To jest bzdurą z definicji, bo w ramach danej grupy jednostki są bardziej różnorodne, niż między grupami. W każdej grupie znajdą się jednostki z jakimiś problemami, agresywne, albo głupie i mądre.

  Czasem ta manipulacja próbuje wykorzystywać pozornie prawdziwe dane. Przykładowo, w USA większość więźniów jest kolorowa, białych stosunkowo mało, odwrotnie niż te proporcje wyglądają w społeczeństwie. To jest fakt. I taki argument ma podświadomie sugerować, że kolorowi są źli i niebezpieczni.
  Tylko wtedy taki manipulator nie podaje, że w USA jest 25% więźniów na świecie, przy 5% populacji świata. To państwo w czołówce odsetka obywateli odsiadujących wyroki. I 97% osadzonych przebywa w więzieniu bez wyroku sądowego, na zasadzie ugody z prokuraturą. Ugoda z prokuraturą polega na tym, że policjanci wyłapują na ulicy ludzi wyglądających wystarczająco biednie i kolorowo, a prokurator daje im ultimatum - albo się do czegoś przyznają i poprawią statystyki wykrywalności, posiedzą kilka latek, albo się nie przyznają i będzie sprawa w sądzie o kilkanaście latek minimum, a do tego czasu posiedzą kilka latek czekając na proces. Chyba, że mają kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy dolarów na kaucję, wtedy od razu wychodzą i mogą za kilka lat odpowiadać z wolnej stopy, a za kilka lat to i tak będzie umorzenie śledztwa (lub zamknięcie z powodu przyznania się kogoś innego) i nawet nie dojdzie do rozprawy.
  Tak zupełnie przypadkiem wiele więzień jest prywatnych, korporacyjnych, z przymusem pracy dla owej korporacji.
  Już po wojnie secesyjnej, kiedy formalnie zniesiono niewolnictwo, to zaczęto wyłapywać tych świeżo uwolnionych Czarnoskórych i skazywać ich z paragrafu o włóczęgostwo, później musieli pracować w kamieniołomach, przy budowie dróg i linii kolejowych.
  Coś jest nie tak z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości i sytuacją społeczną, a nie to wina predyspozycji genetycznych. W dodatku do każdego człowieka należy podchodzić indywidualnie, kolor skóry tutaj nie ma znaczenia, biali też bywają mordercami i złodziejami.

  Gdyby podobne statystyki przeprowadzić w polskim więziennictwie, to typowy przestępca byłby biały i łysy. Ale wniosek, że łysi są bardziej skłonni do przestępczości od kudłatych, byłby równie nonsensowny jak w przypadku wskazywania na kolor skóry.
  11.07.2020 16:17

Chiny pracują nad własną kartą graficzną. Możliwy powrót marki S3 Graphics

 • Chińczycy myślą na wiele lat do przodu. Początkowo ich odpowiedniki procesorów i kart graficznych będą wyraźnie gorsze, ale z generacji na generację coraz lepsze. Stworzenie czegoś takiego nie jest proste od zera bez wcześniejszego doświadczenia, dlatego Francuzi, Brytyjczycy, Niemcy, Japończycy itd. nawet nie próbują.
  Ponad 20 lat doświadczeń w branży przez NVidię, ATI/AMD, a Intela ponad 30 lat, to nie jest coś, co się przeskoczy w ciągu kilku miesięcy.
  10.07.2020 14:44

PlayStation 5 i Xbox Series X mogą mieć horrendalnie drogie gry. Nawet 300 zł za kopię

 • I tak nie zamierzam kupować konsoli.
  Na chwilę obecną mam 319 gier na PC w kilku serwisach (nie liczę tych z własnym instalatorem lub na płytach), niektóre już darmowe, niektóre po 3...15 złotych z całym kompletem dodatków, niektóre rozdawane za darmo w różnych promocjach (ponad 90 z Epic). Niektóre gry zawierają w sobie więcej gier, jak Atari ze 150 grami, Sega z ponad 50 grami, Pac-man...
  Do tego konsolka PlayStation Classic zawierająca 20 gier, z możliwością odpalania z pendriva gier na mnóstwo innych konsol (NES, SNES, PSX, Atari itd.), samych ROM-ów do Atari 2600 zebrało mi się chyba 1996. I w budowie komputerek z Raspberry Pi, z obudową w stylu NES, który w razie potrzeby też będzie mógł odpalać ROM-y różnych konsol.
  09.07.2020 18:23

Zuckerberg zamówił audyt. Miał go wybielić, wyszło na odwrót

 • @Gnilny_Odur Nie wystarczy, bo człowiek tego samego dowie się z telewizji. Bo za tym stoją ci sami ludzie, liczący na głosy w wyborach jako obrończy przed owym wykreowanym zagrożeniem.
  09.07.2020 14:50

Były inżynier Yahoo hakował konta kobiet. Szukał treści erotycznych

 • Widocznie w amerykańskich w prywatnych korporacyjnych więzieniach nie mają przymusowej pracy dla programisty. I być może był biały. I było go stać na kaucję. Stąd tylko nadzór elektroniczny.
  Gdyby to był Czarnoskóry lub Latynos, to by go wsadzili na dożywocie i kazali tłoczyć tablice rejestracyjne, czy co tam jeszcze wykonują w więzieniach. Problem powstał już po zniesieniu niewolnictwa, choć znacznie się nasilił w ostatnich 40 latach. Bo jest luka w przepisach - niewolnictwo jest zakazane, ale nie dotyczy więźniów. W ten sposób kilkukrotnie wzrosła ilość więźniów i obecnie w USA jest 25% wszystkich więźniów na świecie, przy 5% populacji świata, z czego 97% odsiaduje wyroki bez rozprawy sądowej, na zasadzie ugody z prokuratorem. Ugoda polega na tym, że łapią kogoś wyglądającego na wystarczająco biednego i kolorowego, prokurator daje mu ultimatum - albo się do czegoś przyzna i posiedzi kilka latek, albo się nie przyznaje i posiedzi kilka latek w oczekiwaniu na proces, w trakcie którego będzie się domagał co najmniej kilkunastu latek odsiadki, chyba że ma kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy dolarów na kaucję, wtedy wychodzi od razu i za kilka lat w procesie zostanie uniewinniony.
  06.07.2020 18:28

Kuriozalna legislacja w Meksyku: 10 lat więzienia za instalację Linuksa lub wymianę dysku

 • Wiedzieli co robią.
  Gdyby chodziło tylko o zakaz modyfikacji konsol w celu uruchamiania nielegalnych kopii gier, to by wprowadzili taki zakaz. Zresztą najprawdopodobniej już tam był taki zakaz, bo skoro jest w Polsce chyba od ponad 20 lat, to i w Meksyku.
  Więc wyraźnie chodziło im o wszelkie inne sprzęty niż konsole.
  06.07.2020 14:27

Windows 10 może wyświetlać mylące komunikaty dotyczące aktualizacji

 • Pobranie Windows na pendriva i czysta instalacja najprawdopodobniej się uda. Tylko problem z aktualizacją poprzedniej wersji.
  06.07.2020 12:20

Tak produkuje się PlayStation 4. Rzut oka na jedną z najciekawszych fabryk świata

 • @cmd.exe montaż podzespołów na płytkach już dawno odbywa się w pełni automatycznie. To są tak malutkie podzespoły, często poniżej 1 milimetra wielkości, że człowiek nie dałby rady układać. Lutowanie też jest w pełni automatyczne, jest kilka technologii, jedną z najpowszechniejszych jest tzw. lutowanie na fali.
  05.07.2020 13:19

 • @hins "Praca czyni wolnym!"
  Z tym hasłem to lepiej nie wyskakiwać ze względu na historię.
  05.07.2020 13:22

Windows 10: użytkownicy narzekają na irytujący błąd. Pojawił się wraz z majową aktualizacją

 • Mnie Crysis z 2007 roku strasznie spowolnił. Jakiekolwiek zmiany ustawień w sterowniku grafiki (Radeon) i nagle spada poniżej 10 klatek na sekundę, mimo obciążenia karty graficznej 0%.
  Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem, to uruchomienie gry w trybie DirectX 9 zamiast 10. Wtedy wszystko śmiga, nawet na wysokich ustawieniach (najwyższych dostępnych, bo jeszcze poziom wyżej jest niedostępny w trybie DirectX 9).
  26.06.2020 15:02

Siemens SX1 – gdy telefon nie był czarną płytką

 • Push to talk to taki przycisk w krótkofalówkach - naciska się aby mówić, puszcza i można słuchać.
  Niektóre telefony komórkowe GSM też to miały i mogły działać jak krótkofalówka, ale przez infrastrukturę sieci komórkowej, o ile operator coś takiego obsługiwał. Chyba Plus obsługiwał, ale potrzebna była specjalna umowa.

  Współcześnie niektóre smartfony też mają taki przycisk, zwłaszcza modele do użytku przez różne służby państwowe, ale obecnie rozmowa odbywa się przez transmisję danych w 4G i wymaga specjalnych appek, a nawet własnego serwera.
  23.06.2020 14:59

Surface Book 3: recenzja. Świetny laptop dla... no właśnie, kogo?

 • A myślałem, że wszystkie komputery mają obsługę pada od xboxa. Przecież komunikuje się albo przewodowo, albo przez bluetooth.
  21.06.2020 21:35

Xbox Game Pass Ultimate – czy to się opłaca? Porównujemy ceny

 • @Anonim "Dziś te kolekcje poszły na śmietnik bo po co w domu trzymać 50 płyt z filmami jak większość z nich jest na Netflix."
  Ja mam jakieś 500 płyt DVD. Tyle się zebrało przez lata, większość w promocjach po 5...10 złotych.
  Nie wyrzucałem na śmietnik, ale był problem z przechowywaniem, więc wywaliłem okładki i pudełka, a same płyty wsadziłem do specjalnej walizki na płyty. Po uprzednim zgraniu zawartości na komputer.
  20.06.2020 11:06

Facebook usunął zdjęcie aborygeńskich niewolników. Powód? Nagość

 • No to mnie na Facebooku wykasowało fotkę Indian z dzidami i w przepaskach biodrowych, ze względu na nagość.
  Więc wstawiłem ponownie, wraz z komentarzem Facebooka, ale zasłoniłem listkami krocza, sutki i twarze (twarze, żeby się o RODO nie uczepili).
  13.06.2020 13:58

 • @Bazyli.Ehler
  Nagość przeszkadza amerykańskim konserwatywnym politykom. Wszystko co zawiera choćby babski sutek jest tam dozwolone od 18 roku życia. Za to krwawe sceny to od 12 roku życia.
  13.06.2020 14:00

Zmierzch płyt optycznych

 • Płyta DVD wygrała z BluRay.
  Napędy BluRay do komputerów były drogie, dużo droższe niż DVD. Obecnie nadal są kilkukrotnie droższe. Więc jeśli już ktoś sobie montuje napęd optyczny do komputera, to co najwyżej DVD. Poza niszowymi zastosowaniami.
  Płyty BluRay z filmami są kilkukrotnie droższe, przy czym DVD oferuje jakość wystarczającą dla większości domowych oglądaczy filmów. Cena wynika tylko z chciwości dystrybutorów filmów, bo koszt wyprodukowania nośnika BlueRay i opakowania jest zbliżony do DVD.
  Takim sposobem DVD było dużo popularniejsze niż BlueRay.
  W końcu nadszedł czas pojemnych nośników półprzewodnikowych, na chwilę obecną trudno kupić pendriva lub kartę micro-SD (bo już nie SD) o pojemności mniejszej jak 16GB.
  Najpierw w najdroższych laptopach poznikały napędy optyczne, teraz już chyba w każdym nowym modelu.

  Same nośniki półprzewodnikowe również nieco straciły na popularności, to za sprawą dysków sieciowych (Dropbox, Dysk Google, Ondrive).
  I filmy na DVD też są mniej popularne za sprawą serwisów streamingowych.

  Płyty BlueRay ostały się w konsolach, bo na DVD wiele gier się nie zmieści, mają nawet 50...200GB. Ale teraz będzie też ta sama tendencja rezygnacji z nośników fizycznych na rzecz dystrybucji internetowej. Do komputerów praktycznie nie ma już nowych gier na płytach, w sklepach można co najwyżej znaleźć puste opakowania z kodami na Steam.
  12.06.2020 9:16

Komputery Lenovo ThinkStation i laptopy ThinkPad w 100 proc. gotowe na Linuksa

 • W Chinach linuxy są coraz popularniejsze. Bo pewien chiński program biurowy wzorowany na MS Office jest w Chinach mocno rozpowszechniony i ma wersję na linuxa. Jak jest przeglądarka, oraz program biurowy, to użytkownikom nie trzeba wiele więcej do szczęścia.
  11.06.2020 18:55