Konfrontacja Google i DuckDuckGo – czy w świecie wyszukiwarek może dojść do przewrotu?

 • @DewX Wyobraź sobie, że masz zawał. Czujesz to? Przyjeżdża pogotowie ale z karetki nie wysiadają ratownicy tylko facet w gajerze z teczką. I ten facet, z tej teczki wyciąga kontrakt zgodnie z którym akcja ratownicza zostanie podjęta jeśli zgodzisz się do końca życia płacić co miesiąc 1000 zł. Tak się nie dzieje właśnie dlatego, że są takie "głupie" ustawy ;)
  21.07.2018 18:59

 • @DewX O co konkretnie pytasz? Może tutaj znajdziesz odpowiedź: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ustawodawstwo_antymonopolowe
  21.07.2018 18:16

Zasady moderacji Facebooka wyjaśnione. Udało się zdobyć dokumenty z wytycznymi

 • @Waka Jeśli patrzysz z naszego polskiego, obecnego, punktu widzenia (w którym lewicą jest poseł Niesiołowski oraz mecenas Giertych) to moderacja jest przesunięta w lewo. Jeśli jednak patrzysz z punktu widzenia krajów Europy Zachodniej i Skandynawii (gdzie poglądy Adriana Zandberga są centrowe) to jest przesunięta w prawo. Przy czym cały czas z tyłu głowy trzeba mieć to, że prawo i lewo są konstruktami, które w zasadzie obecnie niczego już nie wyjaśniają a często używane są w charakterze pałki, którą przeciwników wali się po głowach :)
  20.07.2018 12:39

 • @Waka Nie atakuj mnie fakenewsami, produkowanymi przez "pseudopatriotów" z "pseudoprawicy" please... Zamiast tego poczytaj sobie o tym jak chrześcijańska demokracja i socjaldemokracja dotarły do miejsca, w którym się spotkały (i obecnie są ciężkie do rozróżnienia) oraz o tym kim był Marks i jaki miał wkład w światową myśl społeczną. Obwinianie Marksa za zbrodnie marksizmu-leninizmu oraz maoizmu ma tyle samo sensu co obwinianie Chrystusa za ofiary wypraw krzyżowych i chrystianizacji...
  20.07.2018 13:39

 • @Kriss_De_Valnor "to tacy biali"
  Rasizm ;P
  20.07.2018 15:53

 • @Waka Z tego wynika, że Ty nie rozumiesz sensu tego co sam piszesz...
  20.07.2018 17:21

Moderacja Facebooka to farsa, do tego mocno przesunięta w prawo

 • @Waka Wcześniej, sam tutaj linkowałeś do tekstu, w którym cytowano oficjalne stanowisko Fb. Nie czytałeś tego, co linkujesz? Przypomnę Ci:
  "Każde zgłoszenie trafia do działającego całodobowo zespołu składającego się z przeszkolonych specjalistów, wśród których znajdują się także polskojęzyczni eksperci odpowiedzialni za weryfikację zgłoszeń dotyczących treści z Polski. Raporty dotyczące treści z Polski są najczęściej analizowane przez zespół Facebooka zlokalizowany w Dublinie. Żaden z pracowników spoza zespołu Community Operations nie ma dostępu do tych raportów, a ich weryfikacją nie zajmują się pracownicy biura w Warszawie".
  18.07.2018 15:09

 • @Waka Jak nie? Rozważamy na temat czy przedstawiciele Fb w Polsce zajmują się moderacją treści. W tym fragmencie, który zacytowałem masz jasno wyjaśnione, że zespół operacyjny mający biura w Warszawie (bo nie ma oddziału Fb w Polsce) nie zajmuje się weryfikacją zgłoszeń (moderacją)... Ty powołujesz się na zrzut ekranu na którym jest fragment wywiadu, z którego nic dla tematu nie wynika. Może tego wywiadu też nie czytałeś?
  18.07.2018 15:18

 • @Waka Czy możesz w jednym, niezłożonym zdaniu napisać co jest clu Twojej wypowiedzi? Proszę o to bo gubię się w tym pustosłowiu, które tutaj pokazujesz.
  18.07.2018 15:44

 • @Waka Piszę o fakenewsach bo zacząłeś swoją wypowiedź od: "A dyrektorką polskiego oddziału Facebooka". Dlaczego to fakenews? Bo nie ma polskiego oddziału Facebooka. Skoro nie ma oddziału to nie ma też dyrektora oddziału. Powołujesz się nie na cały wywiad tylko na tego screena: http://cdn.innpoland.pl/2e6ea13355589231d0747fd0bc077206,780,0,0,0.jpg - a z niego nic nie wynika. Więc jeszcze raz pytam: jakie jest clou Twojej wypowiedzi?
  18.07.2018 19:39

 • @Waka Jest spółka Facebook Poland sp. z o.o.
  W KRS możesz sprawdzić kim są członkowie zarządu tej spółki, upoważnienie do jej reprezentacji:
  https://ekrs.ms.gov.pl/krsrdf/krs/wyszukiwaniepodmiotu.podmiotdaneszczegolowe/RP...
  ps. i co z tym clou Twojej wypowiedzi? Naprawdę nie potrafisz go zawrzeć w jednym prostym zdaniu?
  18.07.2018 19:56

 • @Waka jeszcze jedno na koniec. Tekst z gp nr 29 z lutego 2016 to nie jest wywiad. Tekst jest dostępny bezpłatnie tutaj: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/922535,zbanowani-facebook-kuzniar-samuel-per...
  Ty powołujesz się na wycięty z kontekstu fragment akapitu pt „Element ludzki”. Jak widać pomyliłeś osoby bo w tym akapicie cytowana jest pani Julie de Bailliencourt - Safety Policy Manager Regionu Europa Środkowa. Naprawdę warto czytać całość, u źródła a nie powtarzać urojeń jakiś dziennikarskich oszołomów, którzy wyrwali pasujący im fragment tekstu i włożyli go w usta zupełnie innej osoby bo ta miała wspólne zdjęcie z Ryszardem Petru na wydarzeniu organizowanym przez KOD...
  18.07.2018 20:26

 • @Waka Zacytuję Ci szerszy fragment tej wypowiedzi:

  ”Jednak jej zdaniem spora część kontrowersji związanych tak z decyzjami o zablokowaniu, jak i o odrzuceniu zgłoszenia wynika z tego, że ludzie traktują raportowanie niekoniecznie jako zgłoszenia naruszeń, ale jako wyraz silnych emocji. – Kłótnia z koleżankami, kibice krytykujący przeciwne drużyny, spory polityczne czy światopoglądowe – to wywołuje emocje i często też chęć do zablokowania czyjegoś głosu. I nawet jeżeli uważamy, że przeciwna strona nie ma racji, to nie wystarczy, by usunąć te treści – dodaje.
  – Nie bardzo mogę uwierzyć w to, że naprawdę to ludzie przeglądają te wszystkie zgłoszenia. Gdyby tak było, to jak to możliwe, że zgłoszenie strony „Jan Paweł 2 gwałcił małe dzieci”, co próbowałam zrobić kilka tygodni temu, zostało odrzucone? To klasyczny hejt i jeszcze ewidentnie cała ta strona była założona przez internetowego trolla – dopytuję.
  – Rozumiem całkowice, że taka treść może być dla katolików nieprzyjemną, to jednak Facebook nie ma wiedzy, czy ta opinia jest prawdą, czy nie.
  – No chyba pani żartuje?! Zmarła osoba, ważna dla katolików i nie tylko, poważana, w stosunku do której nigdy nie pojawiły się takie podejrzenia.
  – My oceniamy tylko fakty.
  – Tyle że po kilku dniach dostałam kolejną informację od administratorów Facebooka, że jednak strona zostaje zablokowana, bo „narusza standardy społeczności”. Czyli gdy wpłynęło dużo zgłoszeń, uznano, że jednak to jest mowa nienawiści.
  – Chcę podkreślić, że takie sytuacje się zdarzają nie ze względu na dużą ilość raportów, które otrzymujemy w odniesieniu do tej samej treści. Jednorazowe zgłoszenie jest wystarczające i ta treść będzie sprawdzona na konkretny moment weryfikacji. Czasami zdarza się, że inne zgłoszenie wysłane kilka dni późnej dotyczy kolejnej treści na tej samej stronie, która jest już niezgodna z naszymi standardami społeczności, albo sama strona w tym konkretnym momencie zawiera już treści niezgodne z naszymi warunkami. Nasi administratorzy uczą się, doskonalą w tym, jak takie zgłoszenia przesiewać. Być może kolejne były lepiej uzasadnione. Wiem doskonale, że takie wpadki się zdarzają, ale w naszym interesie jest, by Facebook, z którego korzysta już ponad miliard ludzi dziennie, pozostał miejscem przyjaznym. Dlatego też tak duży nacisk kładziemy na dopracowywanie standardów – zapewnia Julie de Bailliencourt.
  Dla zbanowanych te standardy wyglądają jednak mgliście”.
  18.07.2018 20:42

 • @asterixo Narysuj mi to na wykresie kołowym.
  20.07.2018 7:09

 • @rogacz Jeśli będziesz wierzył w to co "od dawna wiadomo" to daleko nie zajedziesz ;)
  18.07.2018 13:15

 • @Waka W 2016 roku faktycznie było odwrotnie.
  18.07.2018 13:19

 • @Waka Myślisz, że polski oddział zajmuje się moderacją?
  18.07.2018 14:29

 • @Waka Nie. Według fakenewsów :) Faktycznie ona była i cały czas jest Client Partner CEE. Znaczy po chłopsku: reklamy sprzedaje. I tyle :)
  18.07.2018 14:44

Sztuczna inteligencja na niby: cyfrowe asystentki nie są cyfrowe

 • Hej, Siri, przeczytaj ten tekst i powiedź mi o co autor ma na myśli ;P
  16.07.2018 14:20