Unia Europejska chce obowiązku dwustopniowej weryfikacji przy e-zakupach

 • @MiłoszW: Nie koniecznie, ale IMEI, MAC lub adres IP(cele weryfikacyjne..) - może być..
  02.09.2016 16:41

Idealny Linux, czyli jak korzystać z tych samych zasobów pod dwoma systemami

 • @dragon321 @muska96: Istotnie, marco posiada przyciąganie do krawędzi, lubie ten feature ;P
  Nie mogę się jedynie zgodzić z tym, że tematy pomiędzy MATE i XFCE są kompatybilne - do dziś pamiętam, że kiedyś na raspberry pi chciałem używać XFCE a bardzo podobał mi się theme Qube(jakoś tak się nazywał..) z MATE. Co bym nie zrobił, nie udało mi się go użyć w XFCE, a szkoda..
  01.09.2016 19:00

 • @@TadueusTaD: Dzięki za info! Istotnie, zgadzam się że NTFS nie jest może najszybszym rozwiązaniem dla Linuxa ale jest on najlepszym kompromisem.
  @@cheshireCat: Jeśli dobrze pamiętam - był to exFat, ale mogę się mylić.
  @@walgav: Ja na każdym moim thinkpadzie potrzebuje do instalacji jednego lub dwóch plików ucode z pakiety iwlwifi - tak jak prosi instalator, podłączam kartę SD(pendrive próbowałem, bez skutku - instalator debiana nie lubi się z usb hotplugging) ze sterownikami i wszyzstko bangla :)
  Cd. drugiej wiadomości - polecam zainstalować linuxa na jakiś dysk zewnętrzny, na przykład pendrive(polecam również odpiąć twój dysk z systemem, jeśli nie chesz przez przypadek tego systemu stracić). Pobawisz się, potestujesz konfiguracje, zobaczysz z czym to sie je, możesz nawet zobaczyć pare różnych dystrybucji :)
  @@Juche: To nie do końca jest najlepsze rozwiązanie dla początkujących - instalator przecież sam ładnie prosi o pliki, ba, nawet mówi jakie chce!
  @@bystryy: Nie no, aż tak głupi nie jestem. Zwykle miałem problemy z montowaniem partycji pod debianem które albo były zrobione przed instalacją, albo podczas instalacji(w niektórych przypadkach po zamontowaniu nie mam tylko prawa zapisu, w niektórych też prawa odczytu). Na początku stwierdziłem że to kolejna 'powtórka z rozrywki' i postanowiłem sformatować partycję na FAT32 przez gparted i.. znów to samo! Koniec końców zdecydowałem się na NTFS, który o dziwo zadziałał bez problemu. Ma on też ten plus, że pliki większe niż 4gb mu nie straszne :P
  @@muska96: zgodzę się cd. instalacji niewolnych sterowników, ale niestety - jest to filozofia tego systemu, wszystko ma być wolne, a jak nie to do drugiego repo.. To baardzo utrudnia życie początkującym użytkownikom, sam tego doświadczyłem przy pierwszej instalacji. Nie słyszałem o sterowniku do ext2 od m$, ale z pewnością go przetestuje, dzięki za info :)
  Różnice między XFCE i MATE są głównie kosmetyczne - jest to oczywiście inne środowisko, ale jest tak samo "pełne" jak XFCE. Jeżeli używałeś kiedyś GNOME w wersji 2 to będziesz wiedział co mam na myśli, bo MATE to klon GNOME 2.
  Cd. monitorów - jest to zrobione bardzo dobrze, okienko wygląda bardzo podobnie do tego z Window$a i ma taką samą funkcjonalność, możesz dowolnie ustawiać monitor.
  Screeny i/lub zdjęcia już się robią ;)  @WSZYSCY: Apropos WiFi - jeśli nie przeszkadza wam późniejsza instalacja driverów, polecam użycie tetheringu USB z Androida - należy podłączyć urządzenie, włączyć komputer i przystąpić do instalacji; na poziomie wybierania interface sieciowego zignorować komunikat o brakujących plikach oraz wybrać interface usbX(zwykle usb0). Polecam wtedy zadbać o połączenie z siecią WiFi pod Androidem, debian ciągnie czasami i 2GB pakietów.
  01.09.2016 15:20

 • @Luke_l: Ja na moim poprzednim laptopie(ThinkPad x201) miałem najpierw zainstalowanego Debiana, później Archa, a później przez pare rzeczy które sobie tam zepsułem, musiałem system zreinstalować - nie miałem dużo czasu, więc zainstalowałem debiana. I tak samo tutaj - chętnie zainstalowałbym Archa ale potrzebowałem linuxa na szybko, takiego którego już znam może nie od podszewki ale bardzo dobrze. Nie wykluczone że wrócę do archa - uwielbiam koncept AUR, menedżer pakietów jest bez porównania do apt-get(jest szybszy oraz nie muszę wpisywać całej długiej komendy "sudo apt-get install blah blah blah..", wystarczy mi "pacman -s blah blah" - nie mam na myśli jedynie krótszego parametru(-s zamiast install), pacman potrafi poprosić użytkownika o dane do sudo, a nie tak jak apt - wykrzaczyć się. ;P
  01.09.2016 16:00

Od 1.0 do 10 - Ewolucja UI systemu Windows

 • @MacGregor: Bądź tak miły - podaj linka :)
  01.08.2016 15:09

 • @MacGregor: Nie ma sprawy, dzięki :)
  01.08.2016 22:59

 • @okokok: Spokojnie - obrazki już są dodane :)
  01.08.2016 0:41

Fenomen Pokémon GO!

 • @Giiixxxx6: Dziś miała premierę w Polskim Google Play? Czyli jednak nie jestem jakoś bardzo zacofany(pierwsze info o grze w polskim gp znalazłem z 13.07 i z tąd data w poście..
  17.07.2016 9:20

Ten wpis zostanie blogiem miesiąca!

 • Słaby.
  15.07.2016 18:34

Hack na mądrym UPSie

 • @Kaworu: pierwszy link nie działa, poza tym super artykuł :)
  Zawsze jak słyszę/widzę relacje jak i z kąd ludzie dostają sprzęt to się dziwie, że nigdy mi się nie udało niczego takiego znaleźć ;/
  04.07.2016 19:11

Nic do ukrycia

 • @spght (niezalogowany): Poczytaj o reverse SSH tunnel ;-)
  12.07.2016 21:21

 • @edmun: Niee, dopóki nie będziesz siedział w polsce dłużej niż pół roku(?) to na spokojnie możesz kupić starter i bez żadnego problemu go używać
  01.07.2016 14:18

Nic do ukrycia

 • @łyssy (niezalogowany): Istotnie, służby zawsze mogły, mogą i będą móc - tylko mogły robić to z małym niebezpieczeństwem, że komuś się za to oberwie, a teraz mogą to robić jeszcze bardziej bezkarnie niż kiedyś.
  01.07.2016 20:15

 • @Ja tu tylko sprzątam (niezalogowany): Wow, dzięki za info, ta ustawa robi więcej złego niż myślałem..
  05.07.2016 9:31

 • @eimi: Cały artykuł miał zwrócić uwagę na to, że narzędzie będzie używane w złych rękach - lub jak wolisz - w złej woli.
  @qbpm: Masz racje, ale w takim razie jakie proponujesz zabezpieczenie? HTTPS Everywhere?
  01.07.2016 14:11

Analiza telemetrii w Windows 10 – czy ktoś wysilił się sprawdzić?

 • Czekam na Analizę Telemetrii w Windows 98 oraz w w2k pro / server :D
  29.06.2016 0:41

„Rób trudne rzeczy"

 • @Mateusz127. Ciekawe, ciekawe. Ja osobiście średnio się z tobą zgodzę, jako czternastolatek może nie z chęcią, ale takie przykładowe śmieci wynoszę bez gadania, ale żeby się z tego cała rodzina cieszyła? Średnio. Fajnie, że wszedłeś na nową drogę, ale to nie oznacza że musisz kończyć z grami - ja przykładowo sam zmierzyłem się z problemem za dużej ilości grania(a właściwie to moim żywicielom się nie podobało że nie pisze programów tylko gram) i pogodziłem to z życiem w jeden prosty sposób - przed kupnem jakiejkolwiek gry myślę, co będę z grania w nią miał. Czy to nauka angielskiego lub dowolnego innego języka obcego(just any game..) czy to rozwijanie się przez rozwiązywanie zagadek(maybe.. portal?).. Jeśli nie znajdę niczego, co zyskam kiedy ukończę tą grę, zastanawiam się czy prawdopodobnie dałoby się nagrać o tej grze ciekawy materiał na Youtube(chamska reklama, http://youtube.com/redstoncr/).. Jeśli żadne z powyższych nie pasuje(żaadko się to zdarza, uwierz mi) to po prostu daną grę sobie odpuszczam. Tak samo można "klasyfikować" różne inne przyjemne czynności - na przykład, ostatnio zacząłem oglądać kreskówki(np. Gravity Falls, powróciłem po latach też do Code Lyoko) - co mi ta czynność da? Oczywiście uczę się angielskiego. Może dla osób które mnie nie znają bliżej brzmieć śmiesznie lub absurdalnie, ale pare razy dzięki zarywaniu nocek grając w takie gierki jak np. Haven And Hearth udało mi się napisać wieele sprawdzianów z angielskiego na 6.
  27.06.2016 16:28

Problem z Outlook.com i pomoc techniczna Microsoftu

 • Iii... co dalej? :)
  08.06.2016 18:34

Przyszłość grania na laptopach to zewnętrzne karty graficzne

 • O wiele lepiej wyraziła to Shinoa w swoim blogowym wpisie.
  06.06.2016 21:15