e-commerce w dobie kryzysu i epidemii

Do napisania tego tekstu skłonili mnie... klienci - a raczej prawdziwy boom klientów. Poza byciem sobie hobbystycznie i irytująco (dla niektórych) akwarystą, miłośnikiem motoryzacji i brand-marketing managerem... zajmuję się (a raczej ja i moja firma) szeroko pojętym "handlem internetowym" jak się to ładnie nazywa. Obalę przy okazji kilka mitów i błędnych założeń.

Sklep internetowy - to nie tylko dojna krowa z nieograniczonym zapasem mleka.

Test pokarmów w płatkach - będzie na ostro!

Jeden z używanych przeze mnie pokarmów (bo Rybków jest trochę), to pokarm w płatkach. W zasadzie używam tylko 2 - jeden to Tropical, drugi to Sera:

Co dla mnie jest istotne?

Ano to, żeby się topiły powili - tak żeby to co żre przy tafli się najadło, to co po środku pływa... i żeby zostało coś tam dla tych na dole.

Tu widać jak się topi - mój test szklankowy... bez alkoholu. Nota bene wczoraj mi zniknęła małpka... gorzkiej żołądkowej - dziecka o to nie podejrzewam, psów też...

Nitryfikacyjne bakteriusy i cykl azotowy dla leniwych. Start akwarium.

Zaraz się tu znowu nasłucham mądrości ludowych rodem "na 3 zdrowaśki do pieca" no ale jednak... słów kilka o chemii akwariowej.

To czego ja używam *(nie tylko przy starcie akwarium) jest dość mocno (jeśli nie bardzo mocno) ograniczone.

To jeden zestaw.

- wlej do filtra stability

- wlej do filtra prime

- wlej do wody pristine

Cacy - szybko, bo już po kilku dniach akwarium cacy, gotowe.

Drugi zestaw - szybszy i skuteczniejszy, niebezpieczny dla mniej wprawionych (należy ściśle stosować się do instrukcji):

Test i recenzja - SERA CRYSTAL CLEAR + PREFILTR SERA- medium filtracyjne nowej generacji

Teoretycznie rzecz biorąc... w mediach filtracyjnych wydawałoby się nie można nic ciekawego wymyślić. No i w skrócie - szczena mi opadła do gleby samej, tak jak gdyby stanęła przede mną nowa lśniąca 850 w wersji GT albo naga Monica Bellucci (szczerze to chyba nie wiedziałbym co wybrać... gdybym mógł zatrzymać tylko jedno - no dobra... żonę już mam ;p a wszystkie kobiety to zło :D mógłbym ją zabrać na przejażdżkę co najwyżej... Bellucci, nie żonę :D). No tak... o czym to ja - SERA CC *(dobrze że nie SS).

Waciki takie... tylko takie nie białe waciki.

Test i recenzja automatycznego karmidła SERA feed A plus

Recenzja to może dużo powiedziane, bo w zasadzie nie wiem jak będzie się sprawował na dłuższą metę. Nie mniej jednak... jest.

Zdecydowałem się na ten konkretny mogel właściwie tylko z 2 powodów (i z powodów... a raczej zalet, których nie dostrzegłem u konkurencji w tej klasie cenowej). W zasadzie skończyło się na porównaniu Eheima i Sery. Wybrałem ten:

Powód najważniejszy dla mnie osobiście - karmik sery jako jeden z ledwie kilku znalezionych (i jedyny z rozpoznawalnym logiem - reszta to produkty od "dearfriendów") posiadał

Awaria systemu CO2 w akwarium - co robić, jak żyć. Jak ratować życie żyjątek akwariowych.

Na wstępie powiem, że pierwszy raz coś takiego przeżyłem na własnej skórze. Posłuszeństwa odmówił precyzyjny zawór na butli z CO2. Innymi słowy mówiąc - stężenie CO2 szybko zrobiło się 3-4x większe niż powinno. Czym to grozi chyba mówić nie muszę.

Wszystko na szczęście skończyło się dobrze, ale głównie z przypadku. Gdyby nie to, że rano nie chciało mi się odebrać paczki z paczkomaty...

Recenzja zestawu dla początkujących - SERA - ALGOVEC UV + filtr BIOACTIVE 130

Na wstępie powiem tylko tyle, że SERA mi za nic nie płaci (w sumie to szkoda :D)... co gorsze to ja zapłaciłem za dwa filtry ich produkcji i kilka innych ;p Oceniam jedynie to co posiadam i porównuję do innych filtrów.

Jeśli komuś czytać się specjalnie nie chce - to zestaw dla mniej doświadczonych akwarystów, który pomoże im utrzymać należyty stan wody i podłoża.

Suma wszystkich strachów - Recenzja filtra kubełkowego - SERA PROFESSIONAL UVC XTREME 1200

Jak niektórzy wiedzą (i za co spora część pała do mnie "sympatią") mam dość techniczne podejście do akwarium i sporą część pracy "zrzucam" na sprzęt - który ma pracować i myśleć za mnie po odpowiednim ustawieniu.

Nie powiem, żeby ręka mi nie drżała kiedy wydawałem 1001 PLN na filtr. Zdecydowałem się jednak powierzyć sporą część "upierdliwości" związanej z filtracją firmie SERA. Dlaczego nie JBL? Dlaczego nie EHEIM? No więc...

Inteligentne akwarium smart - 3.0 - wbrew logice i utartym schematom - długi wstęp z przykładami.

Akwarysta, to taki typ człowieka, który często wie najlepiej, jego teorie są jedyne słuszne i za nic ma sobie zdanie innych. Akwarysta to też taki typ człowieka, który uważa, że "ja sobie nie poradzę?". No i mój ulubiony - Janusz Akwarystyki targający z radości trzciniaka jak tylko może komuś dowalić. 

A ja po prostu idę swoją drogą - sprawdzam różne rozwiązania i dobieram je tak, żeby było jak najprościej, jak najmniej obsługi i jak najwięcej radości z prowadzenia akwarium.