Jądro Linuksa bez obraźliwych słów w kodzie. Programiści chcą stosować nowe nazwy

 • @Rosward Dokładnie. Skoro nie stoi za tym logika to o co chodzi? O pieniądze i władzę, kontrolę absolutną nad społaczeństwami.

  Żabójstwo Floyda to film dokręcony na podstawie prawdziwych wydarzeń z 2016 z podkolorowaną wersją dograną po wypadnięciu z samochodu. Facet z nagrania monitoringu faktycznie umarł z tej czy innej przyczyny, ale kilka lat temu. Całkiem możliwe że policjant faktycznie jest za jego śmierć odpowiedzialny w tej akcji. Sprawe odgrzano i po prostu wykorzystano do wywołania zamieszek. Jeśli przyjrzysz się uważnie to na nagraniu policjanta duszącego jest facet który bardziej przypomina aktora nagrodzonego Emmy w 2010r Cash Cab - Ben Bailey niż Dereka Chouvina. Jego sąsiedzi są w szoku nawet nie wiedzieli że był policjantem.. Sprawdź są nagrania. Na nagraniu cena paliwa, zgadza się z 2016r oświadczenie adwokata który twierdzi że bronił Floyda (tego z nagrania monitoringu sklepowego) i że ten facet nie żyje od dawna. Akcja się urywa po wypadnięciu z drugiej strony samochodu. Od tego momentu ludzie noszą maseczki, droga się lekko zmieniła - asfalt, linia narysowana się wytarła nawet jest moment gdzie Floydowi nogi zgineły jakby był manekinem. Nie wspominając o samochodzie zaparkowanym jakby odwrotnie. Odznakach policyjnych jak z garderoby studia filmowego zupełnie innych niż te prawdziwe, tym że ambulans stał i czekał od pierwszej minuty "dusenia", nawet mu pulsu nie sprawdzili itd.

  Nie pierwsza i nie jedyna taka akcja. To jest moment kiedy zaczynasz zadawać sobie pytania inne niż filozoficzne. Że stoi za tym siła nie tylko ideologii ale finansowa. Ktoś kontroluje media, wpływa na władze od 20 lat conajmniej (September Clues). Ktoś się bardzo postarał znowu. Gdyby stała za nią jedynie ideologia to byłoby pół biedy można by filozofią filozofię zwalczać. Stoją za tym pieniądze i władza. Wniosek - dzieje się to dla jeszcze większych pieniędzy i władzy. Zabójstwo klasy średniej.

  Aktywnosć Antify, BLM łącznie z ich symbolami jest kontynuacją tradycji z Hiszpani 1929(BLM, pięść symbol) oraz Antifashisthe Action z Niemiec ~1934r. Noc kryształowa powtórzona w Mineapolis i Seattle. Wykorzystując tym razem ludzi przeciwko ludziom do osiągnięcia celów dokładnie odwrotnych do podawanym publice. Do agresji na tle rasistowskim nienawiści wobec lezbijek gejów itd.. George Soros via OpenSociety finansuje wiele tego typu organizacji kilka lat temu była mowa jak wpływa przy pomocy lobbystów na politykę EU. Finansuje Green Peace z dawną organizacją nic wspólnego nie mającą - pięknie o tym opowiada współzałożyciel. Wcale się nie ukrywa jakie są jego życiowe cele. Zniszczenie ameryki. System w stylu Hunger Games władzy absolutnej. Frontman dużo większej organizacji. Podobnie jak Gates na odcinku systemu ochrony zdrowia: corbettreport.com Stoi za nimi technokracja to realny ruch polityczny zapoczątkowany przez min Huxleya, jego książka z 1937r była manifestem politycznym realizuje się przez korporacje o międzynarodowym zasięgu wyznaczone na dziań na określonych odcinkach. Nawet jeśli faktycznie ich sen się nie zpełni to ludzie któzy żyją fantazji utopi marzeniach. Tak by rządy wogóle przestały być potrzebne. Ta od procesorów, ta o mleka tamta od modyfikacji ziaren, tamta od energetyki atomowej a tamta od płatków śniadaniowych.. Zeby nie było oskarązania o monopole. Duopol też dobrze działa. Pozorne wrażenie że masz wybór Duda kontra Trzaskowski. Krok po kroku rok po roku, dekada po dekadzie społeczeństwa są zadłużane transferując władzę do banków a banki na giełdzie konsolidują przedsiębiorstwa. Jeśli doszło do tego że słowo się cenzuruje to już bardziej nie można zniewolnić. Stalking to coś innego, trolling to coś innego - to znamiona prześladowania.

  Było wiele akcji podobnch akcji w historii. Migrant Caravan 2018r gdzie wyraźnie z relacji fotograficznej widać że było to organizowane ludzie dowożeni w autokarach. Co do tego nie może być cienia wątpliwości bo to jest po prostu dobrze udokumentowane. Podobnie jak w trakcie zamieszek w Mineapolis (np. cegły dostarczone na miejsce). Boston Bombing, strzelanina w Las Vegas (google to ewidentnie zamiotło pod dywan - nie znajdziesz, ale Bing ci prawde powie) albo Sandy Hook wie że aktorzy panie byli w to zaangażowani, niektóre ofiary i światkowie występpowali w tych przedstawieniach po 4 razy są na to wyraźne dowody - materiał zdjęciowy. Wszystko się wydarzyło na potrzeby narracji w mediach ma na celu przeobrażanie społeczeństw a. Krok po kroku bardzo cierpliwie. Rozbrojenie udało się to w Australii i Kanadzie. A kto rządzi YouTUbe, Twitter, Facebook, Microsoft, Amazon, Apple,Disney, CNN, MSNBC, CBS, NBC, ABC wszystkie z C w nazwie. Trzy korpo BlackRock, Vanguard, State Stret Corporation trójka się przeplata w czołówce (jedna z 3 do 6) największych udziałowców medialnych gigantów, mają conajmniej 15trylionów dolarów, trylionów! To 30x więcej niż Polskie PKB. Raptem 3 osoby CEO tych korpo. Kontrolują narracje. Protest na ulicach Warszawy nic nie zdziała dopuki go nie pokaże telewizja. Prezydent wygra ten którego wypromuje telewizja reszte się przemilczy. Nie jest to działanie idealnie synchronizowane, nie jest to też sensowne - jak każda utopia, ale działa. Komunizm 2.0 oparty o korporacje pod płaszczykiem "wolnej ręki rynku". Kto kontroluje drukarkę kontroluje wszystko.. Nawet jeśli się ideologię pokona w dyskusji dług rośnie, tego typu korporacji pożywka defacto jedyna instytucja podatkująca w tgz "kapitaliźmie" opartym o system rezerw cząstkowych. Nic im nie zrobisz. To już poszło za daleko.
  10.07.2020 11:23

deepin: testujemy chińskiego Linuksa, który ma czym zachwycić Polaków

 • Wuhan Deepin Technology Co. Ltd
  Wuhan - Miasto znane również z CV2019, Kanadyjska broń biologiczna prawdopodobnie zakupiona przez Chińskie władze (Stephan Molynoeux - znany YouTuber, kanadyjczyk śledził tą historie) Nowa odmiana grypy (dla przypomnienia grypa np. w lutym zabiła ok 20 osób w Polsce na którą 3.2mln było chore w 2017, średnio 10% populacji do 40% w przypadku pandemii) Broń która przypadkiem lub celowo wymknęła spod kontroli, gdzie odzew komunistycznych władz na całym świecie (specustawy, wywlekanie przeciwników włądzy za schaby ) jest bardziej niebezpieczny niż wirus sam w sobie. Ta zbieżność jest oczywiście przypadkowa Deepin, Wuhan i podejrzenia o virusy szpiegujące w systemie. Nie ma nic wspólnego z wojskiem, szpiegostwem, siecią komputerów zoombie"na terytorium wroga" itd.. ? Ale chyba jednak podziękuje

  Właśnie po 8 latach aktualizuje komuś laptopa Ubuntu 11 i Windows 7 z Internet Explorerem który o dziwo dzielnie się trzymał i tylko Temporary Interne Files urosło do 25GB. Aktualizuje do Ubuntu 18 i Windows 7 i Edge, Firefox itd. na AMD APU E300 Ubuntu chodzi to jednak słabo. Ostatnie sterowniki zamknięte były do wersji 15. Ubuntu 16 chodziło graficznie słabiej niż 11, tak jakby nie było wsparcia odtwarzania filmów i DRI, użyłem za pierwszym razem. Wpadłem zastanawiając się czy może cofnąć błąd i zapuścić Deepina ale czy napewno ma Polski bo osobiście testowałem go po angielsku, Czytam czytam i sam fakt że Deepin jest zlokalizowany w tym właśnie mieście które stało się 2020r sławne. Podziękuje.

  Niby nic takiego, wszystko jest chińskie, ale tym razem wybór jest, cena nie gra roli. Jakby nie patrzeć Chiny to jednak kraj komunistyczny, na drugim miejscu jest Kanada. Mają to nawet wpisane w konstytucji - obywatel jest podporządkowany rządowi i ładowi publicznemu. Używanie Deppina to coś jak używanie telewizora marki Rubin. Zostawie Ubuntu ewentualnie PrimeOS w gre wchodzi wyłącznie przeglądarka a system przypomina do złudzenia skrzyżowanie Androida i Windows 10 to się tej osobie (kobiecie) powinno spodobać.
  07.03.2020 11:27

LGA2011 w 2019r.? Budżetowy PC do gier i na co dzień. Testy.

 • Jeśli o takie konfiguracje chodzi (ogólnie) jako rozszerzenie tematu, warto sprawdzić vloga PhilsComputerLab https://www.youtube.com/channel/UCj9IJ2QvygoBJKSOnUgXIRA coprawda on się głównie zajmuje retro, ale systematycznie testuje starsze konfiguracje Xeonów w niskiej cenie podobnie jak BudgetBuildOfficial https://www.youtube.com/channel/UCsgnjvCvJZgAdSMMRG_j0cw

  Co do wyboru procka się nie wypowiem, pewne jest że "Twój" Radeon RX580 to nadal jest plus minus najbardziej opłacalnym wyborem jeśli chodzi o kartę graficzną. Ewentualnie VEGA56.

  Od zawsze uważam że lepsze jest stare z najwyższej półki niż nowy badziew. Lepiej zmontować na bazie starej stacji roboczej niż budżetowej tandety po taniości. Głównie przez fakt niewielkiego nakladu pracy, darmowej licencji na system operacyjny itd. Ponieważ jednak Windows 7 stanie się od 2020r martwy, gdybym miał coś budować to mimo wszystko wybrał bym używki na bazie RYZENA pierwszej generacji, jest dla nich cień szans na rozbudowę, nie zawsze to kwestia biosów chipsetów ale zawsze jakaś szansa. Xeon to ściana ok 3GHz i koniec. Problemem może być cena i pamięci ram, nie wiem jak jest ale zawsze starsze były drozsze i to jest kolejna ściana.
  05.10.2019 12:18

Jesteśmy na 12. HotZlocie! Setka osób zjechała się do Otwocka

 • @pocolog jedna, one person podobno, proporcje dokladnie odzwierciedlajace ilosc odslon lub userow w porownania do dp jakie pokazali.. dlatego poczekaj rok dwa bedzie dobregry, dobrefoto,dobretelefony,dobrekomputery,dobredziewczyny i chlopaki.. zamiast na odwrot
  22.09.2019 9:08

 • @Onlinemaster ciekly azot ma tak niska temperature wrzenia ze zanim dotknie skory skwierczy jak woda na patelni tworzy 'poduszke powietrzna' wbrew pozorom na krótko nawet po zanurzeniu reki ryzyko odmrozenia mniejsze niz zamoczona w zimnej cieczy nie to zebym testowal ale wpisz sobie takie haslo w google jak nie po polsku to po angielsku,nie bazuj na zalozeniach bo to zalozenie ze ci reka nagle odpadnie jest bledne to ze Xtreme Adict operowal nim tak a nie inaczej narazony na taki kontakt na codzien nonszalandzki a zdrowy to chyba wystarczy by jednak mu zaufac te wie co robi, na uwazasz?
  22.09.2019 9:02

HotZlot2019 - kubawator

 • Czepiacie się ponad połowa czytelników na swoich biurkach też ma dwa ekrany, będzie jak u babci w domu. Na jednym treść na drugim telenowela jakby ktoś się prezentacją znudził.
  20.09.2019 22:17

Zostały ostanie miejsca na HotZlot 2019! Otwarta rejestracja trwa tylko do 15 września!

 • @Quest-88 Ale że co nie ma Krogulca? Hm, szkoda, ale jest Kristov i Anna to może jakoś będzie. Po nowemu.
  18.09.2019 11:44

 • Pewnie się nie załapę nawet by nie wypadało, ale jakby zostało niechciane ostatnie miejsce to chętnie, 3-4 osoby z Łódzkiego mogłyby liczyć na darmową podwózkę. Sporo miejsca do zabrania gadżetów w drodze powrotnej w klimacie modnej ostatnio nostalgii - trzeszczący jak stary autobus Renault Kangoo, z ambicjami po zlocie na bycie domem w klimacie Trent & Allie v0.1b https://youtu.be/Gl4cqIywxF0

  Tym którzy na nich nie byli mogę więc przekazać że warto ale żeby uważali. A raczej żony i mężowie przed wypuszczeniem powinny. Obecność może powodować nieprzewidziane decyzje, zaczynanie wszystkiego inaczej, rzucanie studiów, palenia może z wyjątkiem picia.. niespodziewany przypływ optymizmu, włącznie z odkrywaniem nieznanych wcześniej "talentów" sportowych, bo życie jest po to żeby pożyć i wcale nie potrzeba jest do tego góra pieniędzy tylko - odwaga.

  Ja po finalizacji przejęcia portalu przez WP przestałem być kompletnie aktywny nie tylko na tym portalu, od czasu kiedy Adam odszedł z zespołu szczególnie, ale w sumie nigdy nie lubiłem Tomka B. to może dobrze, jeśli zlotowi patronuje Krogulec lub chociaż jego duch (ObiWon) to właśnie jego energia czyni cuda. Dzięki obecności na zlocie, prawie zostałem aktorem dziecięcym w Krakowie, tak po prostu bo dlaczego nie dzięki wesołemu82 , wyjechałem do pracy na busie międzynarodowym, z dnia na dzień rzucając poprzednią robotę, mimo trudnej sytuacji finansowej, później do pracy w Belgii jako technik, po spotkaniu z instalatorem w Łodzi w sumie zeby zarobić na pierwszą instalacje bo to jednak trzeba zainwestować troche. Nie było zlotu rok temu, "all work no play make jack dull boy" C++ i zabawa w PHP rzucona w kąt, ale odrodzenie wcale mnie nie zdziwiło, mam wrażenie że wszystko się rodzi budzi do życia tego lata i jesieni. Dawno tu nie zaglądałem, zaglądam, patrze, hotzlot, ostatni dzień.. "waiting in the bushes for us" https://www.youtube.com/watch?v=RySHDUU2juM
  15.09.2019 16:08

Pamięć MRAM jest gotowa do produkcji. Jedno rozwiązanie, aby zastąpić DRAM i NAND

 • I poraz kolejny Intel popełnił ten sam błąd jaki popełnili z XPoint - nie umieją tego sprzedać od samego początku. Do tego zapewne dodają ceny zaporowe na sam początek zabijają nawet teoretyczne zalety tego produktu. Trudno mieć pretensje do autora niusa że również nie potrafi.. bo nie potrafi wskazać zalet. Ja również nie potrafie tego podsumować w jednym zdaniu. Uniwersalna forma no super brzmi ale co to realnie oznacza? Niezawodność, w teorii również świetnie brzmi ale w praktyce - czy aby na pewno to jest problem? Retencja ok 10 lat.. typowe dla flash. Czyli norma. Czas dostępu w odczycie do DRAM to ok 10-15ns - w porównaniu do 4-8ns dla MRAM przepaści nie ma. Czas dostępu MRAM w zapisie 10 mikro sekund - 1000x większy niż DDR4 tylko dla zapewnienia że pamięć no właśnie.. że co? Jakoś nie widze zalet poza tym że Intel chciałby sięgnąć ci do kieszeni. Xpoint był reklamowany w identycznyc sposób i nic nie wyszło z obietnic.

  Prędkość transferów DRAM - realnie dublowana jest rok po roku przez dublowanie podziału na banki DDR5 ma mieć ich 32 w podziale 2x16 zamiast dotychczasowych 4x8. Gdy defacto bank ma prędkość nie lepszą niż SDRAM 100MHz nic nie drgnęło od 20 lat po prostu dodano "pipeline" = połączono do IO multiplexerem. Ale.. ale działa wiec MRAM nie były żadnym wybawieniem. Podtrzymanie zawartości pamięci mogłoby mieć sens w telefonach całą reszta rozwiązała problem hibernacją jakieś 20 lat temu mało tego większość sprzętu ma teraz baterie niewymienialne więc zero ryzyka że system nie zdąży się zapisać.. Czas dostępu do flash szału nie robi w zestawieniu z DRAMem ale jednak na tyle krótki że zakończyło żywot SATA, wymagając PCI-E (NVM) na tyle że osobne linie dla każdego nośnika są wręcz wymagane. To chyba nie jest tak źle? Po co komu MRAM?

  Coś co nie było i nie jest przypominane przez Intela to fakt że problemem DRAMu jest i zawsze było odświeżanie pamięci, mało tego problem się nawarstwia wraz ze zmniejszeniem procesu wykonania, coraz więcej logiki sterującej odświeżaniem i proporcjonalnie coraz więcej czasu i energii marnowane jest na samo tylko podtrzymanie pamięci. Jeśli przykładowo dla 1GB to byłoby 1ms użyteczne dla 1ms oswieżane (50%) a dla 32GB zaledwie 1ms jest użyteczne a 32ms marnowane na odświeżanie. Fakt że to jest cykliczne i niezauważalne ale jednak w praktyce pamiędzi DRAM 97% czasu marnują energię na wewnętrznych odczytach i zapisach. Do tego realnie w systemach operacyjnych pamięć RAM służy do buforowania pamięci flash (ładowanie programów i danych z flash) dublując flash. Prędzej czy później musi być ona synchronizowana więc dubluje też pobór energii. Myśle więc że w serwerach można by wykazać że 0GB RAM mógłby być wystarczający i bardziej funkcjonalny w połączeniu z 64GB MRAM użytego pół na pół jako swap i storage (np. dla baz danych) a ostatecznie po prostu jako storage(system miałby przykaz nie buforować plików), niż 32GB RAM połączone z 32GB SSD tylko po to by ten pierwszy dublował tą drugą. Do tego teoretycznie MRAM podczas bezczynności nie marnowałby energii nie wymagałby odświeżania ani synchronizacji zawartości. System nadal wymagałby przejścia w stan hibernacji ale błyskawicznie - SRAM pobiera znikome ilości energii. Nawet gdyby potrzeba przekopiować 20MB keszu nawet gdyby to było w pełni random w blokach po 64B to DDR4 wystarczy 1s i po robocie(policzone uwzględniając 15ns DDR4 i 45ns kontrolera pamięci w Coffe Lake) a gdyby użyć trybu hibernacji (ciurkiem) to zajmie 1ms. W teorii wiec bomba i warto by odkurzyć idee znane z Windows Pocket PC 2003 gdzie RAM był dynamicznie allokowany jako pamięć storage/programowa przez system, a wewnętrzny nieulotny ROM (zapisywalny tylko w trybie bootloadera) był mapowany jako pliki tylko do odczytu mógłby np. przechowywać Windows Recovery. Absolutnie wszystkie programy i pliki użytkownika były w pamięci RAM. Programy nie musiałyby kopiować danych z dyskowego keszu do RAM, marnując czas lub miejsce. To jak widać wymaga jednak wsparcia programowego.

  Do tego aby wyciągnąć ostateczne wnioski na temat potencjalnych zalet MRAM, aby nakreślić jakąś wizje przyszłości potrzeba by producent wiedział co i po co wprowadza, miał conajmniej sprzęt testowy, dostarczył porównania np. 32GB RAM zużywa 10W, 32GB SSD zużywa średnio 5W, nasz produkt w typowych scenariuszach np. baz danych 64GB MRAM zużywa 4W.. oszczędność 11W dla 1000x 1U wynosi.. tyle a śmyle. Nasz produkt zastosowany w telefonie wydłuza czas czuwania tyle a śmyle itd itp... cokolwiek. Tego samego wymagałbym od dziennikarzy. Aby potrafili to sprzedać w kilku zdaniach. Po intelu się raczej tego nie spodziewam. Fakt faktem Krznicha już nie ma ale.. korpo to korpo.

  Skoro Intel z Xpoint poszedł ścieżką wydeptaną 15 lat temu kiedy dokłądali Intel Turbo do Centrino Pro circa w tych samych czasach kiedy Windows Vista prezentował ReadyBoost bo bez kilku GB RAM nie chciał działać tak jak XP z 512MB. To nie spodziewam się by potrafili wyjść poza schemat znany dla Xpoint. Wspomnienia tamtych czasów świadomie lub podświadomie są w pamięci ludzi jako coś bezużytecznego, coś o czym świat zapomniał.. O Xpoint nawet Intel chciałby zapomnieć. Micron wypisał się z joint venture. Obawiam się że z MRAM będzie podobnie jak 10nm oferowane "partnerom" - niby będzie w ofercie ale nikt w pełni rozumu tego kijem nie dotknie.. Chcoaż w teorii MRAM jak dla mnie jest ciekawą ideą wymaga wsparcia od strony systemu operacyjnego. No i rzecz jasna producenta. Intel bez Microsoftu niewiele zdziała.
  22.02.2019 11:39

Nadchodzi VLC 4.0 z nowym interfejsem, playlistą i odtwarzaniem VR

 • @Anonim z wyjątkiem Qt na którym chyba jest VLC oparte, Nie zainstalujesz więcej niż QT Creator 5.6 na Viście, i 5.5 na XP i bodaj kompilator Visual Studio 2012 na Viście i 2010 na XP zdaje się że LLVM od 3.7 już nie jest wspierany na XP, MinGW to chyba ostatnie 4.92 było, raczej wątpie by ktokolwiek przeportował MSYS itp. na XP i Viste. To po prostu nie tyle problem używania API ale narzędzi SDK które używasz do tworzenia. Chcąc zachować zgodność ze starymi musisz mieć starego trupa i kombinować żeby to się kompilowało, to i wszystkie biblioteki które z nim dostarczasz. Z WinAPI problemu nie ma bo kto tworzy w WInAPI no może poza autorem świetnego Chasys Draw/ Problem jest z toolkitem który wymaga nowszego systemu. Zresztą podobnie jest z .NET maximum na Viście to 4.6 a już są nowsze. Albo Embarcadero RAD 10.1 to ostatnia wersja wspierana na Viście - program z 2016 roku. Chyba ostatnią przeglądarką która działa na XP, Vista mająca aktualne certyfikaty jest SlimJet Browser, Firefox 52.9 (od pół roku martwy), UC Browser i Opera Mini Emulator ale to z racji tego że defacto "proxy". Skoro można używać starszego systemu skoro stare dobre dlaczego nie można by używać starego VLC? Dla XP niestety nadszedł czas, wcale się z tym nie pospieszyli są jednymi z ostatnich niedobitków. Na 5 lat po zakończeniu wsparcia warto wydać te 500zł na coś nowszego ;) Ponadto większośc sprzętu z >2008 w pełni wspiera vdaapi(odpowiednik DXVA) i nie ma problemu z oglądaniem filmów na Linuxie ;)

  Co do .NET nie mam bladego pojęcia jedynie że "podobno" według pewnego hobbysty który na to tworzy programik kompletnie zbędny na Windowsa a byłby przydatny na Linuxa (znam tylko badziewny KDE Sweeper) podobno nowsze .NET cośtam wspaniałego posiada coś niezbędnego i starsze niż 4.5 lub Mono są passe.. Młody człowiek, hobbysta mógłby znaleźć niszę odpalać Xamarina, mieć motywacje ale mu się nie chce. Mnie to wpienia ale cóż zrobić. Więc tym bardziej nie oczekiwałbym tego od ludzi którzy mają doświadczenia, mogliby ale muszą pchać bądź co bądź poważny projekt do przodu. Wcale im się nie dziwie. Tu rolę gra wiele czynników. Pomimo dobrej woli nadal problemem pozostanie narzędzie którego używasz, trzeba się wówczas niezmiernie pilnować by nawet program w zamierzeniu zgodny ze starszym systemem faktycznie był zgodny i linkował biblioteki zgodne i przechodził testy. Szczególnie jeśli biblioteki które linkuje używają API nowszych systemów to już po prostu zaczyna się sypać. A jeszcze dodaj podstawowy problem (bynajmniej dla Windowsa) API obsługi dzwięku które między XP a Vistą przeszło rewolucje i pewnie jeszcze jakieś inne drobiazgi które wystarczą żeby skreślić XP na dobre.

  Ja nadal mam XP nadal laptop HP TC1100 który jak skała mi towarzyszy od dekady jest podstawą wszystkiego, mimo użytkowania SUSE, mimo nowszych był taki moment że się posypało i trzeba było się z nim przeprosić. Ale płakać z powodu VLC raczej nie ma co. Tak czy owak z braku następcy dla 2000,XP i braku zgodności API zagospodarowują Linuxy + WINE co każdemu polecam. Jeśli GPU ma wsparcie dla vdaapi albo vdpau albo bodaj WINE -> DXVA to nadal można używać starego lapka i nie płakać z powodu zdeprecjonowanej Visty ;) Nie ma co płakać nad Vistą używać nadal można starej wersji VLC przecież ;)

  BTW. Tak apropo stare lepsze. Przykład niedawny w pracy oczywiście większość maszyn XP Embedded i WinCE jest taka jedna Sealpack firmy Ultrapack nawet przyjemna bo oprogramowanie oparte na XP na SSD + Pentium M 1.6GHz, Potrzeba dziłać szybko bo 10 kobiet (a to piekielnie znerwicowane istoty) czeka i patrzy na każdą sekundę którą zmarnujesz np. zmieniając format, film, program itd. I nowsza wersja już nie jest PC, juz jest ARM i nakładka nie wiem co to jest ale napewno nie Windows ani Android może jakiś Linux fakt faktem odzwierciedla wizualnie starą ale działa jak kupa... tego się nie da używać, potrzebuje kilka sekund na przemyślenia z każdą akcją. Nowsze nie zawsze oznacza lepsze ale jeśli za bardzo utknąć w starociach to również można stracić wiele cierpliwości. Z moich doświadczeń dość mający przestarzały sprzęt to jednak XP, Vista przekroczyło punkt krytyczny trak circa rok, dwa lata temu. Nie ma co płakać.
  06.02.2019 13:09

Ogromny wyciek danych – 773 mln adresów e-mail. Oto, jak sprawdzić czy jesteśmy bezpieczni

 • Jak zbudować mega bazę? Poinformować o wycieku i udostępnić formularz sprawdzania - jeśli kogoś brakowało, to już nie będzie ;)
  18.01.2019 3:15

Panasonic Lumix S1, tańszy Wacom Cintiq dla początkujących i inne fotograficzne nowości na CES 2019

 • @jur_k Myślę że wystarczyłoby dopisać słowo "w produkcji" - żeby wszystko było jasne. "...wciąż jest to urządzenie drogie, ale jest prostszy znacznie tańszy w produkcji od pozostałych modeli z rodziny." Ergo - logicznym byłoby wówczas wnioskiem że kultowa firma chwali się skuteczniejszym dyma niem klientów?
  11.01.2019 12:38

Malwarebytes zawiesza komputery z Windows 7. Twórcy tłumaczą, jak ominąć problem

 • @AntyHaker Jeśli miałbym się doszukiwać ukrytych celów, to skupiłbym raczej na dwóch faktach: że przestaje reagować na myszkę i klawiaturę pytanie czy wogóle się zawiesza czy tylko "przestaje reagować na myszkę i klawiaturę". Oraz tym że rozwiązaniem jest wyłączenie modułu monitorowania sieci. Ergo - to coś instaluje hooki w systemie jak każdy sandbox (pliki, okna, klawiatura, sieć) i niepoprawnie przekazuje uchwyt dalej (bo to działa jak łańcuszek szczęścia) https://docs.microsoft.com/en-us/windows/desktop/winmsg/using-hooks i system przestaje reagować. Dziwne że to ma jakieś powiązanie z pakietami sieciowymi - nie spiseq ale szpieq? Jeśli ma coś wspólnego z Windows 10 to chyba tylko z telemetrią
  11.01.2019 1:35

Chińczycy zrobili składany smartfon przed Samsungiem, ale nie ma to znaczenia

 • "Royole powstrzymują dwie cechy." - trzy trzeba dodać dziennikarzy pokroju Xyrcon którzy już w tytule muszą zaznaczyć że to nie ma znaczenia, w treści wymieniając co się tylko da wymyśleć, bo Samsung bo to sro i owo.

  Przede wszystkim targi nie odwiedzaja wyłącznie dziennikarki, ale również firmy mające wszystko czego firmie FlexPai brakuje, ale nie mają - działającego urządzenia. Ile to już razy Verizon, albo inny AT&T zleczało firmom produkcje modeli pod ich specyficzne potrzeby? Marka to wartość istotna ale niekonieczna by prowadzić biznes zaczynając od czipsów do biedronki na telefonach kończąc bo czy np. ktoś wie czy używa laptopa wyprodukowanego przez Quanta Computers czy może Foxconn. Raczej wątpliwe by ktokolwiek wnikał a przecież to byli monopoliści swego czasu (ok 10 lat temu) 90% laptopów na świecie produkowała Quanta wyjątkiem chyba był Asus. Nie wnikam czy za FlexPai stoi jakiś poważny podmiot czy to tylko rebrand OEMów. Ale nie ignorował bym rynku chińskiego skoro żyje tam 3x więcej ludzi niż w Europie i USA razem wzięte do tego miliard w Indiach - czyli tyle ile dwa kontynenty razem wzięte. Do tego ameryka południowa. Za ameryką i europą - sztuczną walutą stoją teraz lotniskowce, f22 i wyrzutnie stinger które CIA podrzuca arabom żeby sie zabijali https://www.youtube.com/watch?v=XUUajTdu5LA i takie trole patentowe jak IBM które drenują stunie pomysłów. Za chinami - stoją ludzie. Są tacy którzy ignorowali Xiaomi bo "chinole" kilka lat mija i ok 300mln ludzi używa MIUI, dwa lata temu sprzedali 100mln telefonów / rok Topulacja Niemiec i Polski razem wzięte. Do tego każda z tych marek kreując sie powoli na droższe tworzy nowe Xiaomi->Pocophone, Asus->Asrock, Huawei-> Honor itd. Marka dziś jest jutro jej nie ma fabryki zbudować, mieć projekt, projektantów ot tak - nie jest łatwo. Jeszcze trudniej - mieć ogromną populacje za plecami. Z dnia na dzień się nie urodzi. Chińczycy mają to wszystko. Akurat Samsung nie powinien być zagrożony to jedna z firm która przetrwa.. reszta dawno już poszła do piachu. Myśle że chińczycy tak łatwo nie odpuszczą.

  Więc wcale bym się nie zdziwił gdyby np. Amazon albo jakiś inny market zażyczył wyprodukowania serii takich urządzeń nie przez Samsunga. Aczkolwiek w dobie wojny celnej z Chinami to mało prawdopodobne ja bym ich tak łatwo nie skreślał.
  10.01.2019 14:12

IBM wprowadza pierwszy komercyjny komputer kwantowy. Wyjaśniam, czemu to takie ważne

 • @StarterX4 Tak na marginesie słowo clickbait nie ma nic wspólnego z "polskim" bajt, click jest jedynym słowem odnoszącym się do bajtów - klikanie ściśle zwiazane z komputerami, bait to słowo oznaczające dosłownie - przynętę, nie mylić z byte - gryźć ;)
  Ponadto słowo clickbait nie odnosi się bezpośrednio do treści (kupka bezwartościowych bajtów) ale do tytułu który jest dosłownie: przynętą do kliknięcia w oczekiwaniu na artykuł na miarę Adama Golańskiego w rzeczywistości kupką bezwartościowych bajtów.
  Czyta się klikbejt "mam nadzieje że pomogłem" ;) https://www.youtube.com/watch?v=PUNVgLyWLdA
  10.01.2019 11:55

Chrome kontra natarczywe reklamy: w lipcu Google zmieni zasięg blokad

 • @tranick Zgodnie z popularną taktyką - nie możesz ich pokonać to się do nich przyłącz i troluj przejmując kontrole.
  10.01.2019 11:38

 • Zabawne jak Google, firma zarabiająca na sprzedawaniu powierzchni reklamowej - zwalcza reklamy konkurencji?
  10.01.2019 11:31

AMD wyprzedza Intela: 32-rdzeniowy Ryzen Threadripper 2990WX to najszybszy procesor na rynku

 • @Anonim 18 rdzeni Intel 165W vs 32 AMD 250W jeśli przeliczać pkt wydajności ok 3300pkt w Cinebench (bez ciekłego azotu) vs 5000pkt bez ciekłego azotu to wydajność AMD = 20pkt/W natomiast Intel = 20.18pkt/W w przeliczeniu na ilość rdzeni jeden pobiera w takim układzie AMD 7.68W natomiast jeden Intel Xeon pobiera 9.16W. Rzecz jasna wyraźnie widać z liczb że do osiągnięcia podobnego wyniku Intel potrzebował by zaledwie ok 28 rdzeni... w budżecie 250W natomiast AMD potrzebuje 32 ale z takimi właśnie procesorami 28C powinno się porównywać Threadrippera. Gdyby nie jeden szkopuł - Intel wycenia takie na 3000-4000$

  Są jeszcze jakieś pytania? Szkoła podstawowa klasa 4-5 proporcje i ułamki..
  07.08.2018 8:47

 • @Łukasz Tkacz Łukasz - były "redaktor" skąd ja znam to nazwisko?

  18 rdzeni Intel 165W vs 32 AMD 250W jeśli przeliczać pkt wydajności ok 3300pkt w Cinebench bez ciekłego azotu vs 5000pkt bez ciekłego azotu to wydajność AMD = 20pkt/W natomiast Intel = 20.18pkt/W. Efektywność jest identyczna. Brak danych dla ciekłego azotu. "Biorąc pod uwagę TDP to wygląda łądnie" W przeliczeniu na ilość rdzeni jeszcze ładniej jeden pobiera w takim układzie AMD = 7.68W natomiast jeden Intel Xeon = 9.16W. Rzecz jasna wyraźnie widać z liczb że do osiągnięcia podobnego wyniku "gdyby dorzucić kilka rdzeni" Intel potrzebował by mniej bo zaledwie ok 27.3 -> 28 rdzeni... w budżecie 250W natomiast AMD potrzebuje 32. Więc fuksem się zmieściłęś - kilka 9.3 rdzenia. Problem polega na tym że te kilka rdzeni więcej Intel kasuje kilka tysięcy więcej ponadto nie ma technologii którą mógłby odpowiedzieć - poza zmianą cennika.

  Z ciekłym azotem 7600pkt vs 5800pkt -> aby osiągnąc wynik 7600 Intel potrzebował by ~24 rdzenie.
  Narazie to AMD pozamiatało oferte 2066
  07.08.2018 9:02

 • @przemo188 Porównanie jest do 18 rdzeni Intel a nie 28! Za 28 rdzeni tak mocno taktowane Intel chce 8.8 tysi ale $$$, to właśnie 28 albo może nawet 44 jajek @5GHz było niedawno pokazane na targach z agregatem chłodniczym na dość specyficznej płycie serwerowej jako najmocniejszy zestaw jaki mozesz kupić. AMD w nieco niższej cenie oferuje 64 jajka na dwóch socketach aczolwiek znacznie slabiej taktowane. TR2 AMD wstrzeliło się z cenami w ofertę Intela < 2000$, a Intel do osiągnięcia podobnego wyniku potrzebuje ekwiwalent 24-27 rdzeni którego na tej platformie LGA2066 ustawa nie przewiduje.
  07.08.2018 14:23