reklama

50 miliardów pobrań z App Store

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Google wczoraj pochwalił się, że z Play użytkownicy Androida zainstalowali już 48 miliardów aplikacji. Jak na zawołanie pojawiła się informacja ze strony konkurencji — Apple powiadomił, że jego platforma przekroczyła symboliczną granicę 50 miliardów.

Apple twierdzi, że posiadacze urządzeń z iOS pobierają średnio 800 aplikacji na sekundę i instalują ich ponad 2 miliardy miesięcznie — nieznacznie więcej, niż Androidowcy, którzy w ciągu ostatnich 6 tygodni pobrali 2,5 miliarda aplikacji. Widać, że posiadacze urządzeń z jabłkiem, których jest mniej niż mających urządzenie z Androidem, są bardziej zainteresowani dostępnymi aplikacjami. Nie jest też tajemnicą, że aplikacje z App Store przynoszą większe zyski deweloperom.

App Store istnieje istnieje od 10 czerwca 2008 i mówi się, że zrewolucjonizował sposób, w jaki używamy smartfonów. Android Market, przekształcony potem w Google Play, jest nieco młodszy — powstał 22 października 2008.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama