Mapy Google dostaną tryb "incognito". Następne będą wyszukiwarka i YouTube

 • @Shaki81 Mają maszyny ze sztuczną inteligencją, mogą sobie policzyć i widocznie już im to jest niepotrzebne. Inaczej nigdy nie odpuściliby.
  09.05.2019 11:04

Co tam jakieś Morele. Setki sklepów "zgubiły" właśnie dane milionów kart kredytowych

 • @Vegost Brak rozwiązań prawnych. Pewnie zwiększyłoby to rolę banków, które byłyby od tego, żeby pilnować naszych danych, a sklep poza adresem przesyłki i nr klienta z banku nic więcej nie wie.
  Tylko że taki zamordyzm będzie boleć i spowoduje kryzys na świecie. Mam wykształcenie ekonomiczne i znam się na tym.
  09.05.2019 10:59

Piekło zamarzło. Google publikuje majowe statystyki Androida

 • Nie akceptuję nowego Androida i nie mam zamiaru zmienić na nowszy, jak najdłużej będzie to możliwe. Sęk w tym, że nowe telefony mają tylko to.
  09.05.2019 1:01

Android Q wprowadza idealną funkcję dla paranoików. Jednym kliknięciem wyłączysz wszystkie sensory

 • @Bełkot Bateria, cała reszta to bzdety. Dziś po to jest niewyciągalna, a jedyny sposób to pozbyć się wewnętrznej i mieć dużą zewnętrzną baterię. Coś nie pasuje, odłączasz i wtedy możesz być pewny, że jakieś komponenty nie pracują. Wbudowany procesor w procesor, czy inne wymyślne cuda były nawet u Intela, a wiara jest ułudą.
  09.05.2019 0:51

TP-Link Deco M4 – test sieci Wi-Fi Mesh w sam raz do dużych mieszkań i domów

 • @marteli Nie widzę żadnych przeszkód, bo to zależy od zwyczajów, no i oczywiście takie rzeczy jak dostęp do infrastruktury jest niezbędny. Infrastruktura się trochę zmienia, ale też sposób myślenia i oprogramowanie, które może nam to ułatwić. Do zasobów sieciowych nie mam i nie będę mieć dostępu przez telefon, choć byłbym wpięty w sieć, jest tylko internet i nic poza tym. To jest konfiguracja według mojego projektu, a nie czyjegoś, więc nawet duma mnie rozpiera. Dziś chmura zastępuje wifi. Jest mnóstwo usług ułatwiających życie w chmurze, a ja mam do tego swój serwer, chmurę, właściwie wszystko idzie do chmury i jakoś to inaczej wykalkulowałem. Serwer mam w pracy i tam sobie nim zarządzam, a wszelakie koszty to niższe podatki, więc nawet takie rozwiązanie też się kalkuje. Serwer ze swoją przestrzenią pamięci dużo kosztuje. W domu jest gorzej z urządzeniami, które mają dostęp do internetu tylko przez wfi, np. konsola do gier, ale to są wyjątki i nikt nie zgłasza potrzeby włączyć wifi. Cały dom mam opleciony siecią i masą czujników, w te i nazad. Gniazdka z internetem są w każdym pomieszczeniu, a czasem więcej niż jedno. Zaprojektowałem tak przed budową domu i teraz zbieram śmietankę. Nie jest problem wpiąć router gdzieś w gniazdko, ale nie ma potrzeby. Kiedyś używałem wifi, tylko jak mam w domu pilnować kilku urządzeń, aktualizować, wymieniać itd., to ja dziękuję, nie mam czasu na pierdoły, więc nie ma w ogóle i tak dla mnie jest lepiej.
  Założę się, że za kilka lat sami będziecie tak robić, a już na pewno, gdy będzie 5G.
  Moje rozwiązania są inne i niezależne od miejsca pobytu, a takie rozwiązania wydają mi się o wiele nowocześniejsze, a nie ograniczanie się do kilku metrów kwadratowych. Przede wszystkim niezależne albo zależne od tego, ile możemy sobie pozwolić wydać pieniędzy na prywatne usługi i sprzęt. Profesjonalny sprzęt jest dość drogi, ale co, amatorszczyzną bawić? Ostatnio za następny dysk twardy zapłaciłem prawie trzy tysiące złotych, nie wspominając, ile kosztuje sam serwer i jego utrzymanie, które idą w koszty.
  08.05.2019 14:27

 • @AntyHaker Po co się podpinać, jak mam LTE? Kiedyś używałem KDE Connect zamiast kabli, ale przestałem, bo nie mam wifi.
  08.05.2019 0:23

 • @bachus Jak ktoś lubi sobie palić hamulce, to musi mieć dużo luzu, ja takowego nie mam. Poza tym nie wifi, a LTE, które w mojej okolicy się lepiej sprawuje. Chociaż pozbyłem się kilku routerów, bo mam za duży dom i jeden to sobie można wsadzić. Nawet w garażu trzymałem, po co? Czasem się może przydać do laptopa, to fakt, ale nie używam.
  08.05.2019 0:17

 • @marteli W telefonie mam LTE i u mnie tak śmiga, szybciej niż przez router. Z domu zupełnie wywaliłem wifi, nie ma, po co mam dublować coś dwa razy?
  08.05.2019 0:08

 • Nie ma czegoś takiego jak dobre wifi. Następny śmietnik do kolekcji, żeby za rok w śmietniku wylądować, bo nie będzie aktualizacji. Dziękuję, wolę kabel, a nie robić śmietnik wokół siebie.
  06.05.2019 15:12

Lumia 950 XL z Windowsem 10 ARM. Teraz każdy może tego dokonać w 5 minut

 • @LORDEK W sensie przycinania praw konsumenckich.
  08.05.2019 0:03

 • @LORDEK Nie śmiejcie się, ale w przyszłości tak może być.
  06.05.2019 15:10

O tym, które firmy zawyżają żywotność baterii smartfonów, a którym można ufać

 • @Anonim Samsung Galaxy S4 amoled, oryginalna bateria od telefonu eksplodowała i to chyba skreśla markę definitywnie?
  06.05.2019 8:11

 • @levii Nie popadaj w skrajność. Do swojego telefonu mam dołączoną zewnętrzną baterię. Gdyby producent w kulki nie leciał i zrobiłby telefon do biznesu o dwa milimetry grubszy z porządną baterią, to by normalnie wyglądał, a nie, jak kura z tarczowym wyświetlaczem.
  04.05.2019 20:33

 • Telefony Sony są najlepsze? Z nostalgią wspominam, stare słuchawki jeszcze mające w nazwie Ericsson, jedne z pierwszych na Androidzie, bo to był kawał dobrego sprzętu. Niestety nie mam szczęścia i ciągle jakiś szmelc a la Samsung trafia w moje ręce.
  04.05.2019 20:28

Razer naprawdę wypuści toster. Kiedy żart zostaje zmaterializowany

 • Super, to do tostera kupię sobie myszkę, laptopa i klawiaturę. Szkoda, że nie lubię ich klawiatur.
  04.05.2019 11:24

Inżynier Microsoftu używa Lumii z Windowsem 10 dla ARM

 • @sokoleokopr Nie do końca. Konkurencja byłaby i spodziewalibyśmy się bardziej wypasionego Androida i niekoniecznie byłoby tak, jak nam się wydaje. Od lat nie ma konkurencji żadnej, ale przyznam, iż dobrze byłoby, gdyby była większa.
  04.05.2019 2:06

Ubuntu MATE 19.04 z ważnymi usprawnieniami dla graczy i właścicieli laptopów z Optimusem

 • @AnonimGalium Przed chwilą odpaliłem instalator i przyznam, że nie rozumiem Twojego problemu. Instalator Ubuntu rozpoznał wszystkie dyski i woluminy LVM2. Mogłem instalować, jak chciałem i gdzie chciałem. Instalator od lat jest bardzo podobny, może opcja wyboru dysku, partycji, woluminu nie jest zbyt logiczna, bo wybierając medium, trzeba wybrać typ woluminu, partycji, ale nie trzeba formatować, co przydaje się i jest opcją w każdej normalnej dystrybucji.
  W profesjonalnych systemach wyłączasz GPT i możesz wystartować system z RAID + LVM2 + Jakieś szyfrowanie i coś na dokładkę, ale nie w normalnej domowej konfiguracji sprzętowej. System rozbijam na kilka dysków twardych i w czasach SSD, jakoś to inaczej ogarnąłem. Kiedyś zależało mi na prędkości, a teraz na jakości.

  PS. Może coś źle robisz, jakiś mały fatalny błąd. Szczerze nie znoszę GPT, bo ładuje się w system partycję FAT32 bez żurnalingu.
  04.05.2019 1:58

Dyski twarde – modele niezawodne i takie, których warto unikać. Raport o awaryjności

 • @hins Nowsze dyski tej marki odstają od czołówki i są awaryjne. Mam sprawne dwa modele jeszcze z tamtego wieku. Kiedyś WD też miał wpadki i unikałem, jak ognia, a dziś bardzo dobrze się spisują. Hitachi to jego i IBM technologia, ale już koniec najlepszych i niezawodnych dysków na świecie 15k. Zostało tylko SSD i nie ma od tego wyjścia, a nawet lepiej, bo to pewniejsze rozwiązanie.
  03.05.2019 23:34

Apple: nie naprawiaj sam iPhone'a, bo zrobisz sobie krzywdę

 • @kidddi Tak powinno być, choćby ze względu na ochronę środowiska, ale jest inaczej.
  03.05.2019 16:07

Gracze nie chcą Linuksa. Kolejny miesiąc bez wzrostu udziału w Steam Hardware Survey

 • Pewnie tak jest. Nie lubię grać, bo szkoda mi czasu.
  03.05.2019 11:53