r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

512 MB pamięci powinno wystarczyć każdemu...

Strona główna Aktualności

...kto zainstaluje Windows 7 - parafrazując branżowego klasyka, do takiego wniosku można dojść po lekturze raportu z testów Eda Botta, blogera serwisu ZDNet, który sprawdził wydajność najnowszego systemu Microsoftu.

Bott zainstalował na wirtualnej maszynie wersję beta systemu Windows 7 początkowo w zupełnie innym celu, dopiero po kilku godzinach zorientował się, że przypadkowo przydzielił jej tylko 512 MB pamięci RAM. Szybkie spojrzenie w Task Manager przyniosło kolejne zdziwienie - siódemka zajmowała tylko 216 MB, reszta była wolna. Nie dało się jednak zauważyć przy tym żadnych problemów z wydajnością, a system uruchamiał się szybko.

Po bardziej konkretne dane i wykresy odsyłamy na bloga Eda Botta, warto jednak przytoczyć jedno ciekawe spostrzeżenie - po zwiększeniu ilości pamięci do 1024 MB Windows Vista zainstalowany na identycznej maszynie wirtualnej przyspieszył znacznie, podczas gdy Windows 7 właściwie nadal pracował z podobną wydajnością. Daje się zauważyć również zmniejszona w przypadku Windows 7 liczba miejsca na dysku rezerwowanego dla takich usług jak kopie w tle czy przywracanie systemu, co bezpośredno przekłada się na więcej gigabajtów dostępnych dla użytkownika.

Jak zwykle przy okazji takich czysto empirycznych testów prowadzonych w warunkach domowego laboratorium trudno mówić o jednoznacznych wnioskach. Niemniej widać nie po raz pierwszy, że Microsoft przy okazji Windows 7 wykonał krok naprzód jeśli chodzi o wykorzystanie pamięci - co w zasadzie nie powinno wcale dziwić, w końcu nadchodzi era netbooków i Microsoft nie kryje, że to właśnie o tych małych komputerach myślano najczęściej podczas prac nad nowym systemem.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.