Google Play: 42 aplikacje z reklamami usunięte. Odinstaluj je ze swojego smartfona

 • @Anonim to robi antywir a nie aplikacja obsługująca sklep.
  06.11.2019 12:33

Windows 10: problemy z Menu Start wracają – aktualizacja nie pomogła każdemu

 • zgłaszałem w insiderze ten błąd, i ........ nic, zero reakcji. z tym że jest on głębszy, u mnie na wirtualce objawia się przy włączonej akceleracji 3D pod vmware. najpierw głupieje menu start, a potem reszta aplikacji. tak naprawdę siada API grafiki i rysuje nie tak jak trzeba.
  06.11.2019 12:31

USA. Dziwna wojna z fałszywymi recenzjami w sieci

 • @D.O.P.A. jednak jak wychwycisz że to szemrany marketing, to sobie budujesz bazę adresów. przecież dany pracownik nie przemieszcza się w niewiadomo ile miejsc. nomadem nie jest :) korzysta przecież z jakiegoś łącza, z jakiegoś zakresu IP który mu tasuje operator.

  aha, i jeszcze można takie trolle łapać na ciastka. to nie jest jakiś wielki problem techniczny.
  06.11.2019 12:26

Bitcoin stracił na wartości. Powodem Libra i przesłuchanie Zuckerberga

 • @rafal.borawski sam pier...niczysz :) wycena wyceną, ale wokół tej wyceny grają spekulanci. jeśli chcesz, zaprzeczaj :) niestety spekulanci dla giełdy to jest zło, bo zniechęca do wchodzenia w giełdę szaraków, którzy chcieliby coś kupić i potrzymać.
  06.11.2019 12:24

AutoMapa za darmo na miesiąc. Promocja dla nowych użytkowników w listopadzie

 • @piterk2006 tak. a co w tym dziwnego?
  06.11.2019 12:20

 • @piterk2006 teraz jest dwa lata. kiedyś tak nie było. jednak problemem jest to, że licencja się kończy i BAN na odpalenie mapy.
  06.11.2019 12:22

TSMC poszukuje 8 tys. inżynierów gotowych do pracy nad technologią 3 nm

 • @Anonim to nawet nie jest wielkość drenu, lecz grubość warstwy zaporowej pomiędzy kanałem źródło-dren, a bramką.
  06.11.2019 12:19

 • @mat41997 nie dyskredytuj profesjonalizmu formumowiczów: AntyHaker czy Silny Ogór :)
  06.11.2019 12:20

Ignite 2019: Każdy może przetestować lekki Office Mobile

 • @AntyHaker jest jakiś wrapper który by podał tej głupiej aplikacji mniejszy ekran o takiej samej rozdziałce w pixelach?
  06.11.2019 12:15

Ignite 2019: SQL Server 2019 to już nie baza, to ogromny klaster danych

 • pchanie się ze skryptami wprost do bazy danych jako procedur wbudowanych, to jest proszenie się o kłopoty. w praktyce takie podejście, później praktycznie uniemożliwia przejście aplikacji na inny silnik bazy, z powodu wysokiego kosztu przerobienia tychże skryptów.
  06.11.2019 10:37

Ignite 2019: Microsoft zapisał cały film „Superman” na kawałku szkła

 • @Anonim czekamy na teleportację by MS :)
  06.11.2019 10:25

Facebook zmieni logo. W każdej aplikacji zobaczysz coś innego

 • Akurat Zukenberg by rozłożył na łopatki całe przedsięwzięcie o nazwie facebook, gdyby nie pewien człowiek który pokazywał mu palcem co ma robić i do czego dążyć. w sumie szkoda że mu to pokazał, bo teraz nie mielibyśmy problemu z fakebókiem :)
  06.11.2019 10:23

 • @Anonim załóż sobie drugie konto na FB, i tym razem nie podawaj prawdziwych danych. powiadom znajomych, pozapraszaj itp.
  06.11.2019 10:24

Intel 4004. Historia i architektura pierwszego procesora niebieskich

 • @Anonim jakoś nie zauważyłem w Z80 mega ciężkiego dostępu do rejestrów :) a wydajność? tak zgadza się, w Z80 instrukcje nie były tak dobrze przemyślane jak w motoroli. Jednak ja tutaj Z80 porównuję do Intel 8080, a nawet do 8086 który pod tym względem jest trochę gorszy. Procesor był łatwiejszy do implementacji gotowego komputera. Nie wymagał wokół siebie takiej zgrai chipów wspomagających jak Intel, i właśnie dlatego gotowy komputer na Z80 był o wiele tańszy, bo był po prostu prostszy. Jeśli zaś chodzi o wydajność Z80A (była też najszybsza rewizja Z80H), to tak się składa że poza ograniczoną przestrzenią adresową (ach te klasyczne 8 bitówki), taki Z80A był wydajniejszy od Intela 8086, co odczułem robiąc różne obliczenia, byleby tylko w RAM się wszystko mieściło.

  Skoro był popyt na Z80, to wiadomo że większa skala produkcji zachęcała do poprawiania procesu, aby zmniejszyć ilość odpadów.
  Niestety tak jak pisałem, Z80 miał kilka uciążliwych błędów, jednym z nich było NMI. jednak dawało się to ogarnąć, obejść.

  I ponownie podkreślam, szkoda że Z8000 się nie przyjął. Co z tego że opracowali świetny procek, skoro nie było dla niego rynku? i to z wielu powodów.
  06.11.2019 10:22

Intel wprowadza do oferty nowe procesory dla najtańszych komputerów

 • hehe, nie wyszło z procesorem do gier, to teraz szrot promują. a zapasy magazynowe rosną :)
  no sorry, przy takich cenach to ja wolę poleasingową używkę, albo coś na ryzenie.
  06.11.2019 10:15

Microsoft Edge z Chromium zostanie wydany dla Linuxa

 • Pytanie, po co mi na linuxie ten szpieg?
  06.11.2019 10:09

 • @Anonim Pierwszy krok, dostarczyć soft. drugi krok, uzależnić od niego. trzeci, wprowadzać różne opcje wg. swojego widzimisię, aby użyszkodnik jakoś to zdzierżył.

  na szczęście na przeglądarki MS nie ma żadnego monopolu. kiedyś tam explorerem wygrał rynek z netscape, potem przez IIS wygrał rynek serwerów z netscape. na szczęście apache było rozwijane wystarczająco dobrze, zaś na gruzach netscape mamy obecnie firefox, na doświadczeniu którego swoją przeglądarkę zbudowało gógle.
  06.11.2019 10:13

Wielka zmiana w Wear OS-ie. Google wreszcie poszedł po rozum do głowy

 • do artykułu:
  1. mobilny windows nie zdechł dlatego że ma zamknięte źródła itp/itd. mobilny windows zdechł dlatego, bo MS z wersji na wersję mocno ingerował w API, co destabilizowało zgodność aplikacji. To zirytowało programistów, i się wynieśli. Poza tym wiedzieli że mobilny windows nie uzyskał odpowiedniej siły rozpędu, a pomimo to zaczęli ściągać opłaty od developerów, więc ci się wynieśli na stabilniejsze pod względem programowania i popularniejsze platformy (czytaj android i iOS).

  2. WearOS podobnie jak Android bazuje na archaicznej już wersji linux kernel. Google się poddał, nie udało im się zaadaptować nowszego kernela. robią fushię, i ciekawe co z tego wyjdzie. moim zdaniem nie będą się bić o nowy linux kernel lecz użyją fushii.

  Jednak to co mnie najbardziej irytuje, i w lumiach i w androidowych słuchawkach, to jest to że urządzenia są słabo udokumentowane, i nie mają osobnych sterowników do zainstalowania. efekt jest taki, że użytkownik nie może swobodnie wymienić na takim urządzeniu systemu operacyjnemu. np. ja bym chętnie kupił taką lumię, gdyby MS zadbał o jej otwartość tak jak w pecetach na dowolne systemy, byleby tylko wspierały sprzęt. w tej sytuacji MS by wygrał, bo by dostarczał słuchawki z preinstalowanym mobilnym windowsem. użytkownicy by brali, bo by mogli go wymienić albo na androida, albo na cokolwiek innego, jeśli by tylko chcieli. za tym poszliby inni producenci, bo by pójść musieli. to jest ta sama sytuacja jak w PC, gdzie żaden producent nie odważa się, aby zamknąć pecety przed innymi systemami, jest wręcz przeciwnie. nawet forsowany przez MS i Intela plan obowiązkowego SecureBoot nie wypalił, tę opcję można wyłączyć. Forsowanie UEFI Boot też słabo idzie, bo producenci wolą zostawić Legacy Boot, bo sprzęt się nie sprzeda. Tak w ogóle to całe UEFI o kant stołu potłuc, bo można było zostawić stary BIOS, i jedynie dać mu alternatywny boot. to co planowali w UEFI, aby samo UEFI zawierało w sobie wszelkie sterowniki do urządzeń dla systemu operacyjnego, po prostu nie wypaliło. Nie dziękuję Intelowi za bagno o nazwie UEFI.

  Niestety świat urządzeń mobilnych nadal jest zamknięty. trzeba łamać lub obchodzić bootloadery, co jest po prostu chore. efekt jest taki, że mamy całą masę urządzeń nieaktualnych, dziurawych, podatnych na atak i wszczepienie złośliwego softu.
  06.11.2019 10:09

Huawei: Europa nie inwestuje w technologię dostatecznie dużo, więc ją wesprzemy

 • Problem dotyczy głównie prawa patentowego w EU, oraz w USA, które jest ogromnym hamulcem nie pozwalającym na sprawny rozwój technologii. Patentowanie zamiast wspomagać wynalazców, jedynie wspiera wielkie korpo w monopolizacji rynku. W założeniach prawo patentowe miało motywować wynalazców do pracy nad wynalazkami, bo czasowa ochrona miała im dać szansę na zarobek. Tak niestety nie jest. prawo patentowe jest narzędziem do zwalczania konkurencji. w dodatku patentowane są coraz większe bzdury, w których nie ma nawet ziarna innowacji. mamy pełno pseudo patentów, typu opatentowane koło w australii, bo system patentowy na to pozwolił. w UE są inne tego typu pseudo patenty.

  Np. dla mnie kompletnie niezrozumiałe jest, dlaczego patent na rozszerzający zestaw instrukcji procesora może być przedłużany przez bardzo długi czas. Opatentowane niech będzie konkretne rozwiązanie, konkretny układ logiki realizujący te instrukcje, ale nie instrukcje przez bardzo długi czas. To ostro hamuje rozwój technologiczny. W dodatku w USA mamy do czynienia z trollizmem patentowym. coś takiego jak firmy skupujące patenty nie powinno istnieć, i powinna być na to restrykcja pod rygorem szybkiego wygaśnięcia patentu, jeśli firma która jest w danym momencie właścicielem patentu nie jest ani jego twórcą, ani nie zleca, ani sama nie produkuje czegoś, do czego dany patent jest potrzebny. Niestety takich ograniczeń nie ma.
  06.11.2019 9:57

Revolut zmienia zasady. Będzie udostępniać dane biurom i portalom społecznościowym

 • Akurat coś takiego co robi Revolut jest złamaniem prawa i to poważnym. Jeśli chcą udostępniać dane, najpierw muszą o to spytać użytkowników. Mam nadzieję że sprawa wkrótce zacznie być procesowana przez UOKiK, i że kara będzie odpowiednio dokuczliwa.

  kolejna firma której należy ufać jak psu ..... dzikiemu.
  06.11.2019 9:45