Próbowali zrobić ze mnie idiotę, więc wziąłem sprawę we własne ręce

Słowem wstępu

W niniejszym wpisie chciałbym opisać jedną z jak najbardziej możliwych dróg do zostania zauważonym przez społeczność i przez to bycie bardziej docenionym w branży niż ma to miejsce na samym początku... Nie jestem jakimś profesjonalnym programistą, który ma kilkanaście czy więcej lat na karku, ale próbowałem już kilku ścieżek i znalazłem tą, w której odnoszę coraz więcej sukcesów.

Temat reinkarnacji, moja teoria i sztuczna inteligencja

Słowem wstępu

Ostatnimi czasy temat reinkarnacji jest dość popularny. Na popularnych serwisach i różnych blogach można wyczytać całkiem sporo informacji. Jednak nie wszystkie aspekty reinkarnacji są nam dobrze znane i warto byłoby się z nimi zapoznać, pomyśleć czym jest nasze "jestestwo" zwane duszą i jak można wykorzystać to do stworzenia sztucznej inteligencji.Zacznijmy od tego, że w zależności od religii dusza oraz reinkarnacja są zupełnie inaczej określane, jednakże nie zamierzam się tu rozpisywać o buddyzmie czy innych przekonaniach.

WebExtensions i przyszłość przeglądarki Firefox

Wstęp

Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy liska z pewnością zdążyli zapoznać się z wpisem na oficjalnym blogu Mozilli dotyczącym API WebExtensions i planów zastąpienia nim wcześniej używanego API. Co za tym idzie wiele rozszerzeń nie będzie już wstecznie kompatybilnych z nowymi wydaniami tej przeglądarki. Problem jednak okazał się o wiele większy niż konieczność przepisania rozszerzeń.