Zautomatyzuj swoje życie, czyli prosty blog o AutoHotKey — epizod 4

Po dłuższej przerwie wracamy do skryptowania. Jak zaspoilerowałem w jednym z komentarzy rzucimy dziś okiem na sterowanie myszką z poziomu skryptu.

Do czego się to może przydać? Może na przykład żeby kliknąć ikonkę w aplikacji której autor nie przewidział żadnego skrótu klawiszowego? Do rysowania w MS Paint? Czemu nie. Żeby zrobić sobie autoclicker? Jak najbardziej.

Zajrzyj do poprzedniego: Epizod 3

Zautomatyzuj swoje życie, czyli prosty blog o AutoHotKey — epizod 3

W tym odcinku omówimy sobie wiązanie naszych skryptów z konkretnymi aplikacjami. Jak wcześniej pisałem, dotąd, każdy z naszych dwóch skryptów przykładowych działał w całym Windowsie. Często jest to działanie niepożądane, nie tylko ze względu na "kolizję" poleceń ale także dlatego że możemy chcieć by w każdej aplikacji ten sam skrót wywoływał inne działanie.

Zajrzyj do poprzedniego: Epizod 2

Zautomatyzuj swoje życie, czyli prosty blog o AutoHotKey — epizod 2

Witajcie.

W tym wpisie będziecie mogli się zapoznać z kolejną funkcjonalnością AHK jaką są skróty klawiszowe "hotkey'e". Przyznam się że sam zaczynałem od tego odchodząc od XMBC.

A tu poprzedni: Wstęp

Bierzmy byka (czyli myszkę) za rogi (czy też za przyciski) - Przykład nr 2

Sytuacja z życia wzięta - kupujesz myszkę, tańszą lub droższą, gamingową lub tez nie.

Zautomatyzuj swoje życie czyli Prosty Blog o AutoHotKey — wstęp

Co to jest AutoHotKey?

AHK to darmowy open-source'owy język skryptowy dla środowiska Windows, który pozwala użytkownikowi na łatwe tworzenie małych jak i skomplikowanych skryptów dla różnorodnych zadań: twórz własne skróty klawiszowe, automatyzuj czynności, wypełniaj formularze, graj w idle-clickery itp.

Osobiście trafiłem na AHK poprzez sterowniki do myszek (Natec, Razer, Logitech) - starałem się ułatwić codzienną pracę - następnie był Clavier+ potem XMouseButtonControl. AHK odesłał w niebyt wszystkie tego typu aplikacje.