Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Zautomatyzuj swoje życie, czyli prosty blog o AutoHotKey — epizod 3

W tym odcinku omówimy sobie wiązanie naszych skryptów z konkretnymi aplikacjami. Jak wcześniej pisałem, dotąd, każdy z naszych dwóch skryptów przykładowych działał w całym Windowsie. Często jest to działanie niepożądane.

Dyrektywy na porządku dziennym

Pierwszą dyrektywą (to określenie bardzo istotnych poleceń zaczynających się od plotka) i myślę że najczęściej stosowaną będzie: 

#IfWinActive, "namiar poprzez okno"

Określa ona nam - jeżeli dane "okno" jest aktywne

Zautomatyzuj swoje życie, czyli prosty blog o AutoHotKey — epizod 2

Witajcie.

W tym wpisie będziecie mogli się zapoznać z kolejną funkcjonalnością AHK jaką są skróty klawiszowe "hotkey'e". Przyznam się że sam zaczynałem od tego odchodząc od XMBC.

Bierzmy byka (czyli myszkę) za rogi (czy też za przyciski) - Przykład nr 2

Sytuacja z życia wzięta - kupujesz myszkę, tańszą lub droższą, gamingową lub tez nie. Wyróżnia się ona dwoma dodatkowymi przyciskami pod kciukiem, które (bez dodatkowych zabiegów) pełnia funkcję "wstecz / do przodu" (np.

reklama

Zautomatyzuj swoje życie czyli Prosty Blog o AutoHotKey — wstęp

Co to jest AutoHotKey?

AHK to darmowy open-source'owy język skryptowy dla środowiska Windows, który pozwala użytkownikowi na łatwe tworzenie małych jak i skomplikowanych skryptów dla różnorodnych zadań: twórz własne skróty klawiszowe, automatyzuj czynności, wypełniaj formularze, graj w idle-clickery itp.

Osobiście trafiłem na AHK poprzez sterowniki do myszek (Natec, Razer, Logitech) - starałem się ułatwić codzienną pracę - następnie był Clavier+ potem XMouseButtonControl. AHK odesłał w niebyt wszystkie tego typu aplikacje.