Wyciek danych z wypożyczalni samochodów 99rent.pl – wśród nich numery dowodów i PESEL

 • @józef47 Ujawnij proszę informację, co dzieje się u Ciebie ze spacją po znakach interpunkcyjnych.
  05.08.2020 8:42

LG wprowadza pierwszy na świecie monitor 4K IPS o czasie reakcji 1ms

 • 1 ms nie będzie, tak jak nie ma w 27GL850. To chwyt marketingowy. W praktyce ustawiając najszybszy czas reakcji widać "powidok", jakieś punkty za myszą które wykluczają korzystanie z tego w jakimkolwiek celu. Co nie znaczy, że te monitory są złe, bo już na "Szybkim" czasie reakcji osiąga się około 4 ms, co dla IPS jest doskonałym wynikiem, a przynajmniej tak było w 2019, gdzie 27GL850 był pierwszym tego typu monitorem.
  Osobiście posiadam właśnie 27GL850 i jestem zadowolony. Mimo widocznego "srebrzenia", monitor daje radę. Nawet lubię te predefiniowane profile, które zakłamują kolory (lepsze nasycenie), ale podobno da się bardzo dobrze skalibrować w profilu sRGB. Monitor ten kupiłem kilka miesięcy po jakimś AOCu z 4k, ale z matrycą TN i 60Hz. Psychicznie wysiadałem, te kolory, kąty widzenia, zmęczenie oczów było bardzo odczuwalne. Oczywiście nikt inny nie potwierdzał moich spostrzeżeń, wręcz chwalono jakość wyświetlania... Na szczęście doinwestowałem i nie żałuję.
  24.07.2020 2:07

Rząd Wielkiej Brytanii przyznaje. Blokada Huawei była spowodowana naciskami z USA

 • @Syn_Marnotrawny Nie musisz masturbować się do jego zdjęcia. Krytykowanie wyglądu zewnętrznego jest co najmniej dziwne.
  20.07.2020 5:34

Obiecują Netflixa na rok za darmo. Po kilku dniach pobierają 199 zł z konta

 • @Kisielek Skoro np. polskie serwisy VOD dają 1 miesiąc (lub więcej) za darmo po dodaniu karty do subskrypcji, to jednak istnieje ryzyko że osoby nabierają zaufania do takich metod weryfikacji. To, że dane podawane są w jakiejś nieznanej witrynie to już trochę inna sprawa.
  16.07.2020 11:32

Windows 10: majowa aktualizacja i problem z wyszukiwarką. Trzeba zmodyfikować rejestr

 • @Anonimlion__ Naucz się czytać ze zrozumieniem.
  15.07.2020 13:08

Ranking prędkości internetu w Polsce. Fotel lidera LTE nadal zajmuje T-Mobile

 • @aqqa https://www.speedtest.net/result/9737996890.png aktualnie jest duże obciążenie sieci. Nocami potrafi działać na 170Mbs / 30Mbs. Do nadajnika z kilka kilometrów jest. Rejon rejonowi nie równy. Są miejsca gdzie nadajników nie brakuje i da się bardzo komfortowo korzystać z Internetu mobilnego.
  10.07.2020 19:32

Chrome 86 pozwoli odetchnąć laptopom. Wydłuży czas pracy baterii nawet o 2 godziny

 • Który to już raz Chrome o kilka godzin wydłuża czas działania laptopów na baterii? Na tym etapie to chyba pojawi się zjawisko samoczynnego ładowania baterii.
  06.07.2020 17:02

Windows 10 może wyświetlać mylące komunikaty dotyczące aktualizacji

 • @hubineX Nie pamiętam dokładnie, na szybko: https://www.windowscentral.com/windows-10-can-now-automatically-roll-back-proble...
  Wygląda na to, że będzie wstrzymywać się z pobraniem tej samej aktualizacji przez 30 dni. Nie mam statystyk czy faktycznie rozwiązują potencjalne problemy w ciągu 30 dni, jednak nie dochodzi do zjawiska gdzie po automatycznym cofnięciu i ponownym uruchomieniu komputera aktualizacja instaluje się w loopie.
  06.07.2020 17:12

 • @hubineX Po pierwsze dyskutujmy o faktach a nie gdybajmy. Masz jakieś dowody na problemy tego typu w ostatnich wersjach Windowsa (powiedzmy od 2018)? Po drugie WU ma funkcję automatycznego cofania aktualizacji (sterowników też) w razie wystąpienia problemów. Nawet jeśli będziemy gdybać że nie wykryje problemu, to jest jeszcze coś takiego jak punkt przywracania systemu, wykonywany automatycznie przed każdą aktualizacją, więc reinstalacja systemu to już całkowita ostateczność.
  Z resztą jak widać Microsoft stara się teraz zapobiegać problemom tego typu, stąd opóźnienie większej aktualizacji bądź niespójne komunikaty (ten artykuł). Ale jak widać nawet to zostaje obrzucone jadem.
  Ludzie powinni zacząć kupować laptopy bez Windowsa, instalować jakiegoś Linuxa i cieszyć się "nietragicznym" UX, tak jak poleca to @wielkipiec Skoro istnieje tak dobra alternatywa to mało zrozumiane jest siedzenie na tak strasznym Windowsie jak jest opisywany w komentarzach co niektórych użytkowników. Problemów ze sterownikami też tam pewnie nie ma, wszystko działa perfekcyjnie!
  06.07.2020 16:58

 • @hubineX No i o co Ci chodzi? O domyślną konfigurację, czy po tylu latach dalej nie jesteś świadom, że wszystkie te powtarzane na śmiecio-portalach "wady" są konfigurowalne? https://www.minitool.com/images/uploads/news/2019/08/disable-automatic-driver-up...
  Swoją drogą auto-instalacja sterowników w większości przypadków działa bezbłędnie i pomaga ludziom skupić się na pracy/rozrywce. Twierdzenie, że ludzie, niekiedy nie mający pojęcia co to są sterowniki, będą na własną rękę szukali ich na często nieczytelnej stronie producenta - jest wręcz zaskakujące.
  06.07.2020 16:36

 • @wielkipiec Sam pisałeś: "Proces instalacji, mimo obciążającego przygotowania, zostaje wtedy przerwany.". Windows Update nie obciąża w taki sposób bo nie wykonuje takich samych czynności jak instalator esd. Pokazuje więc inne komunikaty bo nie jest w stanie w 100% zweryfikować kompatybilności na danym sprzęcie. Nie ma w tym nic dziwnego. Już pomijając, że niekompatybilność tego typu objawia się tylko u małej części użytkowników, a nie u wszystkich.
  Jest to typowy artykuł mający na celu uzyskanie większej liczby odsłon i wzbudzenie hejtu w komentarzach od mniej-inteligentnych użytkowników.
  06.07.2020 13:04

 • Żałosne że produkowane są artykuły tego typu, przez osoby które powinny mieć choć trochę wiedzy na temat IT lub dzialania Windowsa.

  Windows Update sprawdza komputer pod kątem hardware, wykrywając niekompatybilne jeszcze podzespoły itd. Narzędzie aktualizacji skanuje dysk po uruchomieniu (czasami zajmuje to wiele minut) wykrywając niekompatybilne (jeszcze) programy i wykonuje wiele innych metod sprawdzenia. Gdyby Windows Update robiło takie testy w tle, to pisali byście jak to Windows spowalnia komputer i skanuje dyski bez zgody użytkownika.
  06.07.2020 11:09

Komplikacje dla Polski z powodu 5G? Komisja Europejska interweniuje w sprawie UKE

 • @HnauHnakrapunt Dolinę Muminków proszę zostawić w spokoju. Nie życzę sobie profanacji mojej ulubionej bajki.
  04.07.2020 11:41

mBank na iOS przechwytuje zawartość schowka. I ciężko powiedzieć w jakim celu (aktualizacja)

 • Hahahaha:
  " Jest to niezbędne do prawidłowego działania samej aplikacji w tym systemie"

  Na Androidzie już nie jest niezbędne, bo aplikacje nie mają możliwości dostępu do schowka od wersji 9 lub 10. Trzeba używać ADB aby przyznać takie uprawnienia. Dla niektórych jest to uciążliwe (osoby które korzystały z menedżera schowka), ale jak widać decyzja była słuszna.
  03.07.2020 16:02

Uniwersytet zapłacił ponad 1 mln dol. okupu za dane. Prowadzili badania nad COVID-19

 • @Zenon Czarodziej Jeśli coś zdarzy się raz na tysiąc przypadków, to jeszcze o niczym nie świadczy. Użytkownicy zazwyczaj zapisują pliki w domyślnych bibliotekach (Dokumenty, Obrazy, Pulpit, Pobrane, itd.). W takich lokalizacjach ransomware uruchomione bez uprawnień administratora ma pełne pole do popisu, dostęp R/W do plików.
  01.07.2020 9:46

 • @Therminus "I jeszcze praca na koncie Administratora. Przepis na zaszyfrowanie danych."

  Tak tak, bo użytkownicy trzymają pliki w C:/Windows, nie w Dokumentach gdzie dostęp do plików ma każda aplikacja bez uprawnień...
  30.06.2020 17:24

Google Chrome: kilkadziesiąt rozszerzeń kradło dane. 32 miliony poszkodowanych

 • @cyngiel 1 Kiedyś miałem rozszerzenie do kopiowania linków do wszystkich otwartych kart na raz. Google usunęło ze "sklepu", a u mnie w przeglądarce zostało i podmieniało reklamy w różnych serwisach na takie o treści XXX (na witrynach na których AdBlock był wyłączony). Dopiero po jakimś czasie zaczęło mnie zastanawiać czy to normalne i wyłączenie (a potem usuniecie) tego rozszerzenia manualnie pomogło.
  Google i bezpieczeństwo to fikcja.
  18.06.2020 18:11

Afera w eBayu. Pracownicy nękali blogerów, i to w szalony sposób

 • A w Polsce dalej działa sklep net-s.pl
  Wystarczy poczytać dziesiątki stron: https://www.google.com/search?q=net-s.pl+problemy

  Dochodziło do sytuacji, gdzie grozili pozwami (czy nawet pozywali) za negatywne oceny na ceneo:
  http://di.com.pl/sklep-straszy-klienta-pozwem-za-opinie-jak-napisac-bezpieczny-k...

  Przy zwracaniu wadliwych produktów nie zwracają wszystkich pieniędzy, potrącając kilkadziesiąt procent za "ślady użytkowania". Niestety, ludzie często korzystają z 14-dniowego prawa zwrotu, zamiast rękojmi. Czyli np. podłączysz wadliwego PenDrive, gdyż jest to jedyny sposób aby stwierdzić czy przedmiot działa, a oni stwierdzą że przez wkładanie do portu USB porysowały się wtyki i przedmiot stracił na wartości. Ludzi naciągniętych w ten sposób są setki, ale duża większość nie ma nerwów aby iść z tym do sądu i sobie odpuszcza.

  Można też poczytać sobie sekcję komentarzy przy artykule na blogu: https://www.dobreprogramy.pl/GioWDS/NETS.pl-czyli-jak-nie-prowadzic-sklepu-inter...

  Czym więcej takich spraw się nagłośni, tym mniej ludzi oszukają. Może ktoś po przeczytaniu tego komentarza również będzie miał to na uwadze, kiedy zobaczy ten sklep na pierwszej pozycji na ceneo.
  17.06.2020 6:06

Windows 10: była wada i nie ma wady. Microsoft po cichu zmienił opis w dokumentacji

 • @józef47 To i tak bez znaczenia. Ja nie mam w ogóle partycji recovery, ani tej innej mniejszej. Jak coś zepsuję to przywracam Acronisem z poziomu bootowalnego USB i działa.
  https://i.imgur.com/GGVhnvW.png
  16.06.2020 22:59