Windows 10 October 2018 Update ma problem z grafiką Intela, winne sterowniki

 • Powinien być nowy dział
  "Windows ma problem:"
  Co zakładka na głównej to problem Windowsa :D
  23.11.2018 7:05

KNF i NBP ostrzegają przed kryptowalutami w galopie tromtadracji

 • Ja tam nie wiem jak dla Was, ale BTC jest dokładnie taką samą walutą wirtualną jak dowolna waluta na świecie... Jakby się zastanowić, to płacąc przelewami bankowymi, kartą, czy innymi mediami, nie mamy fizycznie pieniądza przed sobą. Dokładnie tak samo jest z BTC... Co więcej za złotówką nie idzie żadna realna wartość. Kiedyś - jak to z serialu pana Cejrowskiego wynikało - za walutą miała iść realna wartość umowna np w kruszcu złota. Dziś jest to tak odrealniona wartość, że trudno nad tym nadążyć. To że wartość BTC się waha? Otóż każda waluta ma wzloty i upadki i to jest naturalne. Nie mam żadnych BTC, ale mówienie o tym, że coś jest walutą albo nie, jest rzeczą umowną. Nawet towar może nim być, pod różnymi względami. A tak w ogóle:
  " - ryzyko związane z możliwością utraty środków z powodu kradzieży,
  - ryzyko związane z brakiem gwarancji,
  - ryzyko związane z brakiem powszechnej akceptowalności,
  - ryzyko związane z możliwością oszustwa
  - ryzyko związane z dużą zmianą ceny." - te wszystkie zarzuty można wrzucić do "zwykłych" pieniędzy. Ukraść można - można. Nie ma gwarancji, że nastąpi inflacja i raptownie zmieni się wartość - nie ma gwarancji. Brak powszechnej akceptowalności - poza kantorami ciężko znaleźć kraj, który akceptowałby w sklepach obce waluty. Możliwość oszustwa - nie no każdy jest prawilny i nie zabierze grosza bo nie ma wydać reszty, pomijając fakt, że kasa pełna bilonu. Duża zmiana ceny - tak jak i z gwarancją (chociaż nie wiem o jaką zmianę ceny chodzi - produktów? pieniądza? usług?)

  Także nie wiem o co chodzi z tą nagonką na BTC, jak chcemy mieć lepszą walutę wirtualną jak Polski Złoty, to niech się ktoś za to weźmie a nie marudzi. Może być nawet "Słowiańska Duma", albo coś w ten deseń, żeby podkreślić korzenie twórców.
  10.07.2017 7:28

 • @cheshireCat Dzięki, aczkolwiek nie jest to jednoznacznie powiedziane :)
  10.07.2017 9:56

Edge tylko do pobierania Chrome’a? Popularniejsze nawet Safari

 • Te Windowsowe "programy do przeglądania internetu" mają swoją nazwę. Są to: jednorazowe akceleratory pobierania przeglądarek internetowych. Tak jest, było i być może będzie :)
  06.07.2017 7:17

Wyciekł kod Windowsa 10: mowa nawet o 32 TB z Shared Source Kit (aktualizacja)

 • Po takich artykułach mam zawsze ochotę powiedzieć, że "Windowsowe systemy są otwartoźródłowe". XD
  27.06.2017 7:20

Co kryje się w Najmroczniejszym Lochu? — Darkest Dungeon (Tuxedo Gaming cz.2)

 • @lordjahu: Dzięki, postaram się to nadrobić w przyszłości. Dopiero drugi wpis, muszę się rozkręcić :)
  24.06.2017 20:27

 • @lordjahu: "A i oczywiście: blog nie sponsorowany :P" - widzę, że żart wyszedł :)
  24.06.2017 20:28

 • @dronn: Ok, następnym razem będzie dłużej :) Nie chciałem za długiego bloga pisać, żeby było łatwiej to przeczytać. Może odrobinę przesadziłem :P
  25.06.2017 11:25

 • @Pharun: Dzięki, tak jak mówiłem, będę starał się robić dłuższe i lepsze. Po prostu nie mam jeszcze wyczucia jakiego typu opisy będą Wam odpowiadać. Gry jeszcze ani razu nie przeszedłem, zazwyczaj dochodzę do czwartych poziomów postaci, potem następuje powolne wymarcie połowy drużyny i zaczynam grę od nowa, bo "potrafię lepiej" poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Co prawda nie gram w DD codziennie ale dość często do tytułu powracam :)
  27.06.2017 7:14

 • @Zero Ghost: Zgadzam się w całej rozciągłości. Poziom trudności jest miejscami sadystyczny ale sprawiedliwy w większości wypadków.
  27.06.2017 7:16

Fluent Design pojawi się także w Internecie. Zastąpi Material Design?

 • @Frankfurterium Bo strony muszą być efektowne a nie efektywne :D Takie śmieszki z Mikrosufitu.
  09.06.2017 7:31

Czy da się grać na Linuxie? — wstęp do serii. (Tuxedo Gaming)

 • @Bartek_wredny_linuksiarz (niezalogowany): Też tak twierdzę. Może nie zagram jeszcze we wszystko co mam, ale powoli do tego dochodzę :) Około połowy mojej biblioteki stanowią gry, które mają porty natywne. Jest to z kolei ta połowa, która mnie bardziej interesuje :P
  06.07.2017 7:09

 • @GNUser: Dzięki i teraz wiadomo o co chodzi :)
  07.06.2017 18:31

 • @GNUser: Zdefiniuj niewolne gry... Chyba że chodzi Tobie o prędkość rozgrywki :p Rozumiem jeszcze termin gry indie, ale po prostu ciężko znaleźć gry które byłyby w 100% otwartoźródłowe, darmowe itd. Ucz mnie :) bo nie wiem od czego ta wolność dotyczy. W programach to co innego, ale lekkie doprecyzowanie by się przydało.
  07.06.2017 14:27

Procesory Ryzen 7 jeszcze tańsze – a na horyzoncie 9 Threadripperów

 • Taki procesor to dobra rzecz, cenowo wygląda świetnie, może stacjonarke złożyć już czas ;)
  07.06.2017 9:30

Koniec Skype'a na Windows Phone 8 i 8.1 już 1 lipca. Czym go zastąpić?

 • Androidem? Aaa przepraszam, chodziło o Skype :D
  07.06.2017 8:52

Test nowej Nokii 3310. Czy warto było wyciągać Titanica?

 • Moja stara wersja nadal funkcjonuje, bateria trzyma baaardzo długo, gdzie te czasy, gdy telefon miał głównie służyć do dzwonienia. Teraz telefon to komputer, nie zrozumcie mnie źle, obecnie mam 2 telefony przy sobie, w tym magiczną Nokię, przy czym jedna z nich nie przetrzyma dnia bez ładowania. Próba łączenia starego z nowym średnio wszystkim wychodzi. Robiąc telefon zupełnie różny od oryginału i powołując się na historię można mieć mieszane odczucia.
  07.06.2017 8:47

Ubuntu i GNOME ze znacznie lepszym wsparciem dla ekranów HiDPI

 • Chciałbym zobaczyć co wyjdzie twórcom Ubuntu z tej przesiadki na Gnome. Nie przepadam za tego typu interfejsem, ale zawsze mogę się do niego przekonać jak będzie dobry.
  07.06.2017 7:24