Wywoływanie RAW na smartfonie — Ciesz się super zdjęciami !

Zacznijmy od tego, co to jest w ogóle RAW. Plik RAW nie jest zdjęciem, jest to plik zawierający dane tego, co zobaczyła matryca w smartfonie lub innym urządzeniu wykonującym fotografie.

Normalnie każde zdjęcie przez nas wykonane poddane jest obróbce graficznej, by było ono takie, jak producent chce, to znaczy, że realnie aparat w smartfonie może rejestrować lepsze zdjęcia niż te, które są zapisywane po użyciu aplikacji do wykonywania zdjęć.

Aparat monochromatyczny — dlaczego tak mało smartfonów go ma ?

Niedawno pisałem na temat Huawei P9 gdzie opisywałem, a właściwie to zrobiłem test jego dwóch aparatów. Test miał wykazać, czy faktycznie dodatkowy aparat monochromatyczny nadaje większej głębi, ostrości, wyrazistości i jasności zdjęcia.

Ciekawy jak wyszły testy ? Zobacz "Dwa aparaty w Huawei P9 — lepsza jakość zdjęć"

Teraz czas na test samego aparatu monochromatycznego, który jest wbudowany jako drugi dodatkowy w modelu P9 firmy Huawei.

Dwa aparaty w Huawei P9 — lepsza jakość zdjęć

Parę słów o smartfonie Huawei P9.Telefon nie jest najnowszy, ale z tego co można zaobserwować w sklepach stacjonarnych czy w sieci na Allegro, Olx, Ceneo itp ciągle jest w sprzedaży i cieszy się sporym zainteresowaniem.

P9 jest jednym z smartfonów firmy Huawei z 2016 roku, więc można powiedzieć, że staroć. Nic bardziej mylnego, w moim odczuciu jest wystarczająco szybki w każdej sytuacji i działa pod kontrolą Android 7 z nakładką EMUI 5.0.1 (dostał aktualizację z Androida 6). Jako ciekawostkę napiszę iż wkrótce

Zmień swoją twarz — chwila relaksu w szare dni

Żyjemy w świecie gdzie technika idzie do przodu w zastraszającym tempie i ciągle przyspiesza. Wiele rzeczy, które kiedyś wymagały ogromnego nakładu pracy są automatycznie tworzone przez różnego rodzaju algorytmy.Skorzystajmy z tego i cofnijmy się parę lat wstecz lub dajmy innym uśmiech na twarzy pokazując coś czego mogą się nie spodziewać.

Szybka zmiana twarzy, bez zaawansowanych programów graficznych to już standard w dzisiejszych czasach.

Aktualizacja WordPress 4.9.4 - Musisz zaktualizować sam, to ważne !

WordPress jako rozbudowany CMS służący do zbudowania swojej strony według swoich upodobań posiada ogromną liczbę linijek kodu, w których zdarzają się błędy. Nie mówię tu o lukach, które będą zawsze, nie da się zrobić czegoś idealnie bezpiecznego jeśli ma być proste w użytkowaniu, bez skomplikowanych operacji i ogólnodostępne.

WordPress można rozbudować o wiele ciekawych wtyczek i motywów co dodatkowo zachęca do pracy na tym narzędziu.

Huawei i aktualizacje do Android 8 Oreo z EMUI 8.0 - aktualna lista !

W sieci od dłuższego czasu krążyły informacje jakie telefony teoretycznie powinny dostać aktualizację do Androida 8 Oreo z nakładką EMUI 8.0.

Lista była długa, wielu się cieszyło, że są jakieś szanse na aktualizację do Androida 8 Oreo. 

Nie będę jej tutaj wklejał gdyż nie chcę robić nadziei posiadaczom niektórych modeli smartfonów firmy Huawei.

Potwierdzone informacje aktualizacji