Najdziwniejsze i najgłupsze aplikacje na Androida — przygotuj się do randki

W kolejnej odsłonie dziwnych i głupich aplikacji na Androida czas na aplikacje, które pozwolą Ci przygotować się do randki. Jak wiadomo, na pierwszej randce trzeba zadbać o wygląd i wiedzieć, o czym można porozmawiać z drugą osobą. 

O ile wygląd jest prostą sprawą, o tyle przygotowanie sobie mniej więcej tematów do rozmów nie jest rzeczą prostą, nie mogą to być konkretne tematy - takie mniej więcej. Niektórzy idą o krok dalej i przed spotkaniem wolą wiedzieć, czy w ogóle mają jakieś szanse i czy jest sens zawiązywania większej więzi.

Najczęściej polecane i kupowane karty pamięci MicroSD od 4GB do 400GB

Kiedyś szukałem najlepszej karty MicroSD, która zmieściłaby się w moim przedziale cenowym oraz miała pojemność taką, jaką zaplanowałem kupić. Szukanie trochę trwało, gdyż wiele stron podawało różne karty, oczywiście niektóre propozycje kart zgadzały się i na tym bazując, zakupiłem moją kartę - jaka to jest karta, dowiesz się, czytając ten wpis. 

Postanowiłem ułatwić życie znajomym oraz wszystkim czytelnikom DobreProgramy.pl, przeszukując kilkadziesiąt stron w poszukiwaniu tych najczęściej polecanych oraz najczęściej kupowanych kart pamięci MicroSD.

Najszybsza przeglądarka na Windowsa — wielki test 18 przeglądarek na system Windows

Wcześniejsze testy przeglądarek, jakie przeprowadzałem były na system Android. Obiecałem, że wykonam test przeglądarek na Windowsa, ale nie tylko tych najbardziej znanych, ale także tych, o których nawet ja nie słyszałem. 

W teście sprawdzimy, która przeglądarka wypada najlepiej w kontekście szybkości. Nie będę tutaj oceniał dostępnych opcji, udogodnień czy jakości blokowania reklam itp. Skupię się tylko na kwestii szybkości i poprawnego wykorzystania JavScript, CCS3 i HTML5.

Link do wspomnianych testów przeglądarek na system Android:

WINE na Androida - Uruchom aplikacje z Windowsa na Androidzie

Kto, mając Linuxa nie zna WINE ? Chyba każdy o tym chociaż słyszał. 

Dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze, co to jest już tłumacze. WINE jest to program, który pozwala na uruchamianie na Linuxie programów napisanych dla Windowsa. Nie tylko oczywiście programy są uruchamiane za jego pomocą, głównie służy użytkownikom do grania w ich ulubione gry, posiadając Linuxa. 

A co powiecie, gdyby można było odpalać Windowsowe programy, czy gry na Androidzie ? Brzmi jak bajka ? Niektóre bajki się spełniają, ale ich realizacja pochłania ogromną ilość czasu.

SSD na dopalaczach — przyspieszanie dysku SSD

Mając dysk SSD, nie chcemy nawet słyszeć, o przesiadce z powrotem na HDD. Co jest zrozumiałe, bo jest to ogromny skok wydajnościowy. Jednak chyba każdy z nas chciałby, aby jego sprzęt był możliwie najszybszy i bezawaryjny przez cały okres jego eksploatacji. 

Dysk SSD z biegiem czasu zaczyna chodzić wolniej z różnych względów. Nawet na starcie możemy nie osiągnąć jego pełnej wydajności, o czym nie będziemy nawet wiedzieć.

Kopiowanie i klonowanie aplikacji na Androidzie oraz dostosowanie aplikacji do własnych potrzeb

Czasami przychodzi potrzeba wykorzystania drugiej aplikacji, ale drugiej takiej samej przecież nie da się zainstalować. Android od pewnego czasu pozwala na tzw. aplikacje bliźniacze, jednakże ich ilość jest strasznie mała.

Co zrobić, aby obejść to ograniczenie ? Wystarczy skopiować/sklonować aplikację i zainstalować jako drugą, nie ma z tym żadnych problemów z programami, które opiszę poniżej.

App Cloner - kopiowanie aplikacji z kilkoma opcjami

Aplikacja

Robienie panoramy smartfonem — wybór najlepszej aplikacji na Androida

Są dni, w których mnóstwo ludzi wyjeżdża odpocząć lub po prostu spędzić czas inaczej niż zazwyczaj. Często wykonują przy tym mnóstwo zdjęć, by uwiecznić te chwile i pochwalić się widokami. Czasami, aby coś pokazać potrzeba nam szerokiego obiektywu, który uchwyci to, co widzimy wokół siebie.... ale czy chcemy kupować specjalny smartfon z szerokokątnym obiektywem ? A gdyby tak zrobić panoramę smartfonem nie mając komputera przy sobie ?

Sam byłem ciekaw jak na mocy obliczeniowej i dostępnej pamięci RAM w obecnych smartfonach będzie sprawować się wykonywanie panoram.