Apple Mac M1 to proszenie się o kłopoty i wzrost cen. Również sprzętu innych firm

 • @poprostuuser @Sidkwa
  Pozwolę sobie wyrazić swoją opinię, bo zainteresował mnie temat "studni bez dna".
  Moim pierwszym skojarzeniem jest coś o niewyczerpanych zasobach tak ja użył tego autor tekstu i jak sugeruje to wikisłownik:
  https://pl.wiktionary.org/wiki/studnia_bez_dna
  Zasypywanie studni jest dla mnie całkiem nielogiczne. Studnie się kopie i potem czerpie z nich. Wrzucanie czegokolwiek do studni kojarzy mi się najwyżej z wrzucaniem monet, ale nie jako inwestycja bez końca tylko licząc, że przyniesie to szczęście w przyszłości - taki przesąd.
  Muszę przyznać, że szybkie googlanie i bingowanie tego wyrażenia zwróciło wyniki mówiące jednak w przewadze niekończących się inwestycjach. Czasem studnia występowała obok worka.
  W sumie ja, @Sidkwa , @gtxxor i jakiś anonim "studnię bez dna" rozumiemy jako niewyczerpane źródło vs @poprostuuser "inwestycja bez końca" - co by nie mówiły słowniki jest 4:1 ;p
  Teraz mnie natchnęło, że w sumie to każdy kij ma dwa końce jak i szklanka może być do połowy pusta lub pełna. Studnia bez dna może być interpretowana jakoś nieskończony zasób lub problem, jeżeli chcieć ją zatkać. Analogicznie z workiem bez dna - problem jeżeli chcemy go zapełnić, a dla Mikołaja zbawienie :D
  17.11.2020 0:02

Logitech G915 — bezprzewodowa klawiatura TKL za 0.0000142714286 sasina

 • Błąd w tytule: TLK to tanie linie kolejowe. Na pudełku i klawiaturze widnieje TKL.
  05.11.2020 14:56

Sony: nowy monitor firmy tworzy hologramy. Nie trzeba do niego żadnych okularów

 • @imod "Nie bardzo rozumiem jak Ty chcesz zobaczyć obraz 3D na filmie 2D." - Nie chcę, wyraźnie na to wskazałem ostatnim zdaniem mojego komentarza: "Póki co nie zobaczymy wrażeń z tego monitora sony na nagraniu 2D z youtube ;)". Po prostu zakładam, że jakieś artefakty, zniekształcenia by było widać, analogicznie do innych rozwiązań wyświetlających 3D.
  "I już tłumaczyłem wyżej, dlaczego kamera jest potrzebna. I wskazywałem na soczewkowatą warstwę." - Z mojej perspektywy co najwyżej wspomniałeś o soczewkach bez wyjaśnienia. Zwróć uwagę, że pomiędzy moim komentarzem, a drugim z twoich jest niewielka różnica czasowa i ja nie przypominam sobie, żeby on tam był w momencie gdy ja pisałem swój, także bez nerwów ;) Odnosiłem się do tego co widziałem.
  "softem chcesz okulary zastępować?" - Ty to imputujesz, ja miałem na myśli, że kamerą i softem można zrobić śledzenie głowy oraz oczu. Monitor lub TV z okularami migawkowymi ma tylko wyświetlać ten obraz dając złudzenie głębi.
  "Nikt tu (poza redakcyjnym głupkiem krawczyńskim) nie mówi o holografii, Sony to nazwało Spatial Reality Display." - @piterk2006 w swoim pierwotnym komentarzu właśnie na to zwrócił uwagę - że to nie jest hologram. Ty swoim pierwszym komentarzem wydawało się, że bronisz tezy autora newsa, po czym zmieniasz front. Jest to dla mnie niezrozumiałe :/
  19.10.2020 18:12

 • @imod Przecież na filmie widać, że to są obrazy 2D.
  Z tego co piszą na stronie Sony, te soczewki pozwalają zobaczyć obraz stereoskopowo bez dodatkowych okularów. Do tego jest jakaś kamerka, która śledzi pozycję głowy i oczu, na podstawie których renderowane są kolejne obrazy 2D. Także @piterk2006 ma dużo racji. Pewnie dysponując odpowiednim softem, można by uzyskać ten efekt może nie na pierwszym lepszym monitorze, ale na TV 3D już tak. Być może efekt stereoskopowy byłby nawet lepszy na takim TV z okularami 3D. Póki co nie zobaczymy wrażeń z tego monitora sony na nagraniu 2D z youtube ;)
  17.10.2020 21:33

Corsair //K60 RGB PRO — klawiatura z MX Viola na pokładzie

 • @Bulo82 Na początku brzmi jakby echo szło po całym pomieszczeniu - takie głośne, ale chyba mocno podbita głośność jest bo bardzo słychać jakieś szurania itp przy obsłudze kamerki i w ogóle poziom szumu jest wysoki.
  14.10.2020 12:20

TCL chce pokazać telewizor QD-OLED. Spodziewana premiera na targach IFA 2021

 • @Krzysztof. Może redaktor po THC to pisał i pomylił ;)
  15.09.2020 7:45

Windows 10 i "Łatkowy Wtorek" września: 20 krytycznych dziur w produktach Microsoftu

 • @Mark7 Biorąc pod uwagę złożoność i ilość kodu jaka składa się na windows lub ogólnie na współczesne systemy operacyjne, to przepisanie wszystkiego od nowa doprowadziłoby raczej do sytuacji, gdzie znalezienie luki to codzienność.
  09.09.2020 8:26

Adobe Flash. Oto, jak Microsoft wygasi technologię w przeglądarce Edge

 • @emigrantsebastian Chyba nawet jakaś specustawa o adobizacji ZUSu była ;)
  07.09.2020 19:42

Prawo jazdy w aplikacji mObywatel od 5 grudnia 2020 r. Zamień "plastik" na mPrawo Jazdy

 • @system.ini Dzisiaj i tak te dane są przetwarzane na serwerach, w bazach danych w postaci elektronicznej, także mogą wyciec niezależnie od tego czy będziesz korzystał z aplikacji czy nie. No chyba, że mowa o wycieku wyłącznie z twojego urżądzenia i wylącznie twoich danych, wtedy niekorzystając z aplikacji ryzyko jest zminiejszone.
  Mi się skończyły miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym i sie cieszę, że nie muszę go mieć przy sobie.
  07.09.2020 10:24

Dziwne komunikaty od mBanku. "Doszło do błędu"

 • @Anonim Mi też nie podoba się ogólny trend informowania o ważnych sprawach w różnych mediach społecznościowych, ale info na temat tych wiadomości z przeprosinami jest też na oficjalnej stronie mbanku. Nie da się go nie zauważyć.
  Tak na marginesie to wybierając się na jakieś wydarzenia, kilka razy zdarzyło mi się, że nie wiedziałem o pewnych zmianach lub ograniczeniach, o których informacja była tylko na fajsbukach, tłitterach, diskordach czy innym badziewiu, pomimo, że wydarzenie/impreza ma swoją oficjalną stronę. Logicznym wydaje mi się szukanie najaktualniejszych informacji u ich źródła, a nie na jakichś pochodnych serwisach.
  Programy też ściągam ze stron producentów, a nie z DP ;)
  06.08.2020 10:42

Pięć lat. Tyle zajęło australijskim służbom włamanie się do BlackBerry

 • @TrustNoOne Z tekstu wiadomo tylko ile mieli lat, jak się nazywali i że któryś zapłacił innemu tyle ile miał powiedziane, że ma zapłacić. Zaraz, zaraz, to za co w końcu poszli siedzieć i co z tym blackberry - typowy pudelek.
  04.08.2020 9:53

Izraelski projekt Carmel. Wykorzystują kontroler Xboxa do sterowania czołgiem

 • Ze trzy lata temu było głośno, że marynarka USA stosuje pad od xboxa do sterowania peryskopem na jakiejś łodzi podwodnej.
  31.07.2020 16:13

Xbox Series X: wjeżdża nowy kontroler. Cały na biało

 • Patrząc po teksturze, to mi wygląda na wydruk 3D. A patrząc po tym na czym leży, to zdjęcie zrobiono na kuchennym blacie ;)
  27.07.2020 9:40

Joysticki MATT — produkt z tradycją

 • @Anonim Rzecz w tym, że takie c64, czy ZX Spectrum spec od kopania rowów lub montowania spłuczek mógł hobbystycznie ogarnąć na wskroś, a dzisiaj nawet jak ktoś liźnie wszystkie technologie, o których wspomniał @Helga88 daleko mu będzie do bycia ekspertem, w którejkolwiek z nich.
  27.07.2020 9:33

Linux w winie: przepis na aplikacje windowsowe pod Linuksem

 • @Anonim Amarok jest jeszcze rozwijany?
  Ja do dużych kolekcji stosowałem mpd.
  24.07.2020 15:48

"Straszny Goofy" zachęca dzieci do "zabaw" w sieci. Policja ostrzega: to może skończyć się śmiercią

 • @Ano_nima Jedno jest pewne - nie warto mieć dzieci, to zbyt niebezpieczne ;)
  22.07.2020 12:49

Kod z GitHuba wśród setek tysięcy nasion. Trafił do "krypty zagłady" na Spitsbergen

 • "W 2018 roku liczba przechowywanych tam zarodków roślin wyniosła 967,216." Czyli słownie dziewięćset sześćdziesiąt siedem i dwieście szesnaście tysięcznych - co oni mielą te nasiona i w postaci mąki je przechowują?
  18.07.2020 11:24

Kara 100 tys. zł. dla Głównego Geodety Kraju. W Geoportalu były m.in. numery ksiąg wieczystych

 • Ta kara to tak osobowo wymierzona jest tj. na osobę fizyczną pełniącą funkcję GGK? Czy może na stanowisko i GGK zapłaci karę naszymi pieniędzmi?
  18.07.2020 0:23

5G w UK: pierwsza samodzielna sieć już działa. To krok do europejskiej sieci 5G SA

 • @AnonimLiberal z treści newsa wręcz wiadomo że: "Głównym celem działań był rozwój oprogramowania".
  10.07.2020 9:19

mBank na iOS przechwytuje zawartość schowka. I ciężko powiedzieć w jakim celu (aktualizacja)

 • @scribe Normalne byłoby to co piszesz, gdyby aplikacja sięgała do schowka w momencie wywołania funkcji "wklej", a z tego co piszą, wynika, że aplikacja na starcie zagląda do schowka. Mało tego, rozumiem, że w iOS jest jakiś mechanizm historii schowka i apka mBanku zasysa wszystko co jest w tej historii.
  03.07.2020 12:23