Microsoft udostępnił źródła środowiska GW-BASIC

 • @JohnyM Uczyłem się na Borlandzie programowania z niegdyś dostępnego kursu "IBM Programowanie". Niestety, kurs tłumaczył ktoś z mdłym pojęciem o programowaniu.
  23.05.2020 11:43

Przerób kultowe strategie po swojemu: EA udostępni kod Command & Conquer i Red Alert

 • @Thom75 Oryginalna muzyka była dostępna niegdyś przy zakupie "The Ultimate Collection". Cymes polega na tym, że tylko użytkownicy Origin w USA dostali paczki muzyczne. W Europie z tego co wiem wiszą na iTunes. Możesz też się pobawić w znalezienie strony Klepackiego (autora muzyki do C&C) i może na jego stronie są paczki muzyczne.
  23.05.2020 10:01

Kalkulator ryzyka śmierci z powodu koronawirusa. Algorytm oceni, czy jesteś w grupie ryzyka

 • Jak wpisałem 245 lat to wykazał "?". Gówniany kalkulator bez zabezpieczenia limitu wieku.
  10.05.2020 20:35

Tibia. Gracz z Wenezueli znalazł sposób na kryzys i relatywnie zarabia fortunę

 • Jakaś wrzutka z Redita nie do potwierdzenia z kraju, w którym są zaniki prądu a Internet nie jest wszechobecnie dostępny, a jeśli jest to ma poblokowane DNSy.
  10.05.2020 13:48

Xbox Game Pass: Microsoft chwali się liczbą abonentów. Granie w abonamencie się (im) opłaca

 • Mam wykupioną do połowy maja. Bardzo sobie chwalę jako "każual".
  30.04.2020 10:33

 • @Jazz++ Mnie chociaż stać na moje winko.
  30.04.2020 13:40

Syndrom sztokholmski z Apple cz. 1: iTunes i Apple Music

 • Ja kiedyś aby wgrać swój dzwonek poszedłem o krok dalej. Założyłem konto u jednego z dostawców muzyki, który jest agregatem treści na iTunes. Wgrałem swój dzwonek i wpisałem cenę "0,00" - taki hojny jestem. Po dwóch dniach na liście dzwonków pojawiła się moja pozycja :D Mogłem nawet prześledzić ile osób korzysta z mojego dzwonka... oprócz mnie nie było nikogo.

  Jest to jakieś rozwiązanie :P
  30.04.2020 9:45

Linux terminal - zestaw przydatnych trików

 • Mi tam wystarczał do życia Alt+Ctrl+Del by zabić proces z listy. A na Linuksie jak zawsze dookoła :D
  30.04.2020 9:26

 • @Anonim A czemu mam zabijać wszystkie procesy? czemu mam szukać numeru procesu, który się zawiesił? Nikt w dystrybucjach linuksowych nie pomyślał, że menedżer zadań to dobre rozwiązanie, lol?
  30.04.2020 12:05

 • @Anonimo Tak bo znalezienie numeru procesu i przepisanie go do terminala z odpowiednią komendą jest prostsze od zaznaczenia myszką. Mów mi więcej.
  30.04.2020 12:21

Praca z mainframe – kroniki Gala Anonima

 • Kiedyś wystawianie zleceń, faktur czy zamówień to była przygoda. Terminal fajny, przejrzysty i najważniesze - szybki.
  Jeśli ktoś z głową coś takiego opracował, w sensie oprogramowania, i przewidział "idiotentest" dla użyszkodników to może taki terminal funkcjonować lata. Jak realizowałem kiedyś zamówienie na blachy "alumelinowe" to zaskoczyło mnie, że facet na komputerze z monitorem CRT ma odpalony podobny terminal, a nie Subiekta czy inne tałatajstwo. Wprowadzenia danych firmy, zamówienia i rodzaju płatności zrobił pstrykiem. Rach, ciach i wszystko wydrukowane. A jak czegoś nie miał, to skubany wgląd w magazyny swoich dostawców ma z terminem dostaw. Zajebiaszcze rozwiązanie, ale...
  Inny dostawca urządzeń Parker kiedyś wysłał mi zdjęcie monitora. Niby nic ciekawego i zaskakującego, ale intrygujący był opis: "Proszę spojrzeć na ilość sztuk magazynowych". A tam informacja: -2 :D. Jeszcze rozumiem "-1", ale "-2" już było pewnego rodzaju ekstrawagancją.
  30.04.2020 9:22

Co potrafiła 35 lat temu Amiga? Pokazał to Andy Warhol, tworząc cyfrowe arcydzieła

 • To była pieruńska akcja szefostwa Commodore, którzy chcieli przekierować uwagę konsumentów z użytkowników domowych na profesjonalnych. Wynajęli ikonę pop-artu, by zwiększyć sprzedaż za drogiej Amigi. Prawdą jest, że nawet po plajcie Commodore ichnie komputery wciąż były wykorzystywane w NASA czy telewizji, ale chyba to za mały segment rynku by się utrzymać.
  27.04.2020 21:03

CD-Action chyli się ku upadkowi: dziennikarze otrzymali wypowiedzenia

 • Poziom już od dawna leciał w dół, a "gimbazjalne" podjazdy w odpowiedzi na Listy Czytelników po latach stały się niesmaczne. To bawiło kilkanaście lat temu i z biegiem czasu nawet jak im czytelnicy dorastali a wciąż pałali chęcią do pyknięcia czy to na PC czy na konsoli, ich czasopismo z branżowego stało się chodnikowe.

  Nie pamiętam swojej kłótni ze Smugglerem o spadającą jakość dobrych kilka lat temu, ale pamiętam, że jego odpowiedź była bardziej infantylna od mojej i jeśli zabiegali o uwagę ćwierćmózgów co to bawią ich żarty o fekaliach - cóż przeliczyli się.

  Napomnę jeszcze niesłynną recenzję nowego narybku CDAction dotyczącą "This War of Mine", które zostało dość dobrze przyjemne za swój klimat i nietuzinkowe podejście do opowiedzenia historii o wojnie. Jednak dla pewnej niewiasty z CDAction, co to poczuła się zapewnie jak dama na wydaniu, gra nieprzypadła do gustu właśnie przez te elementy. Nie pamiętam szczegółów, ale o ile recenzja zawsze jest czyjąś opinią, jej nie była ani rzetelna, ani zabawna. Najwyżej głupia.

  Nie będę ukrywał - nie lubiłem ich.
  27.04.2020 20:53

Jak łatwo i szybko zastąpić Windowsa Linuksem

 • @gom1 Jakiś link do potwierdzenia rewelacji?
  22.04.2020 13:34

 • @vries To jak nie chce ci się ustalać czemu gierka nie działa, to ścignij triala Crossover, zobacz jakie biblioteki ładuje do twojej gierki i to samo zrób spod nakładki graficznej wine, której nazwy nie pamiętam.

  To ja, taki śledź co na windows jeździ, wiem o tym.
  23.04.2020 12:12

Microsoft 365 zamiast Office'a 365. Nowe nazwy i niezmienne ceny

 • @Kotletor Chodzi o to, że np. komenda VLOOKUP w Excelu została zastąpiona przez XLOOKUP. Nie powinno być problemów, ale mogą się pojawić jeśli ktoś korzystający z drugiej funkcji wklepał ją po komórkach w arkuszu. VLOOKUP nadal działa, ale Office będzie sugerował ta druga wersję. Kwestia czasu aż inne funkcje zmienią nazwy.

  Mogę tez powiedzieć, że stare bazy danych źle się otwierają w nowym Access, a nowych baz danych w starym nie otworzysz w ogóle. W Wordzie... nie wiem jakie zmiany są w makrach, więc powinno banglać.

  Sęk w tym, że jesli wykorzystujesz Offica do czegoś więcej niż spamowania CV, to faktycznie lepiej korzystać z WordPad.
  22.04.2020 13:31

 • @Kotletor Starszy plik zachowuje kompatybilność z nowym. Nowy może wywalić problemy na starym Excelu. I nie jest tak, że to domena Office. LibreOffice też wywali ci błąd.
  22.04.2020 13:44

 • @Kotletor Dawno nie ma takiego zapisu OEM. Jest przypisany do uzyszkodnika i nie ma miejsca już wytyczanie który komponent jest uważany za kluczowy i niepodlegajcy wymianie.

  Warto by było poczytać zapisy OEM dla Windows 10, a nie zapisy z czasów XP.
  27.04.2020 10:39