Smartfony przejściową modą?

 • Problem się pojawia natomiast, gdy mamy pracę "w terenie" i trzeba znaleźć jakiś sklep, dostawcę. Trzeba zadzwonić pod jakiś numer, lub dotrzeć do jakiejś firmy którą znam tylko z nazwy i znajduje się na ulicy w czesci miasta której nie znam. Wtedy smartfon przychodzi z pomocą.
  Piszesz, że maila "odczytasz sobie w domu". Co wskazuje, że nie zajmujesz się w pracy / szkole niczym tak poważnym jak kontakt z kontrahentem. Ja muszę wiedzieć kiedy wszedł mi mail na skrzynkę, bo stamtąd dowiaduje się o numerze telefonu do człowieka, z którym musze się skontaktować. Zresztą, często gęsto mam tam wiadomość do przerobienia i wysłania kontrahentowi.

  Wpis tendencyjny napisany przez młodego człowieka, który nie ma styczności z pewnymi branżami, gdzie smartfon jest podstawą.
  12.10.2019 19:32

Ogromny wyciek danych – 773 mln adresów e-mail. Oto, jak sprawdzić czy jesteśmy bezpieczni

 • Wpisałem i pokazuje głupoty. Konta zakładane w 2017 miały zostać zebrane w 2011 r. Tylko jeden wynik jest prawdopodobny przez duże P.
  18.01.2019 13:03

Kilka słów o... Fallout 76

 • @Berion Wszyscy się czepiają silnika pamiętającego czasy Morrowinda, ale nikomu nie przeszkadza Unreal Engine równie wiekowy czy Id Tech mający z 15 lat. Różnica polega na tym, że Id Software oraz Epic Games zajmują się obecnie wyłącznie udoskonalaniem swoich silników, produkując sporadycznie tytuł czy dwa na kilka lat.
  Nikt tego kodu nie szlifuje, bo to się widocznie nie opłaca, ale skoro ludzie lecą jak pszczoły do miodu patrząc tylko na kolejną iterację Fallouta/ Elder Scrolls to nie dziwie się wielkiej korporacji, że dyma konsumentów jak chce, skoro oni dla siebie nie mają szacunku.
  10.12.2018 14:16

Idole z YouTube'a, czyli absurd, nonsens i hipokryzja. Za nimi – stado baranów

 • Haha, nic nie kumam. Jakoś mnie te internetowe dramaty nie rajcują. Wolę posiedzieć i pooglądać 40-letniego jutubera siedzącego w piwnicy puszczającego od czasu do czasu zajebiaszcze filmy blacksploitation niż moich rówieśników robiących jakieś sztuczne dramaty.
  Swego czasu jakiś polski Gimper robił jakieś spin-offy do argentyńsko-brazylijskich telenoweli idąc na jakieś prywatne wojenki z innymi nonamemami z polskiego YT.
  Jest jeszcze bodaj DramaAlert (?) na YT, gdzie facet z entuzjazmem rodem z jakiegoś E! dostaje spazmów opowiadając jakieś niestworzone historie o innych jutuberach. Bodaj w pierwszej 5. najbardziej subskrybowanych kanałów się znajduje.
  04.12.2018 10:07

Obłąkany mesjasz i jego Świątynia Jerozolimska

 • @Berion W hebrajskim jak i arabskim zapisuje się tylko rdzenie-spółgłoski. Dlatego zapis IHVH można czytać jak Jahwe jak i Jehowa.
  18.10.2018 11:23

 • @Maxi_S Ty masz rację - o dziwo czytałem wpis kilka razy i nie wyłapałem tych błędów. Dzięki.

  P.S. Aż wstyd.
  29.11.2018 11:34

CD Projekt Red: PS4 oraz Xbox One mają jeszcze spore pokłady niewykorzystanej mocy

 • Ta nowa gra CDR to będzie szajs - gwarantuje to wam. Budują taki hype, że chyba tylko przebijał go swego czasu hype na Duke Nukem Forever i obiecują takie cuda na kiju, których nie są w stanie dostarczyć. PS4 i XBO mają jeszcze "niewykorzystane pokłady"? A co my tutaj w górnictwo się bawimy? Jak piszą grę multiplatformową to muszą iść na pewne ustępstwa. Gdyby pisali tylko na PieCa, to mogliby się bawić jak ongiś Crytek wydając Crysis, którego nie można było odpalić na full detalach, bo sprzęt kosnumencki nie posiadał takich mocy przerobowych. Jednak jeśli panowie z CDR są zdania, że odkryli coś o czym nie wiedzą inżynierowie z Sony i MS to tylko pozazdrościć animuszu.
  16.10.2018 12:39

 • @krzyszp Oddam szekle które moi dziadowie zakopali tu i tam ;p
  16.10.2018 19:36

Uwaga na fałszywe faktury w e-mailach. Trojan DanaBot znów jest zagrożeniem

 • Ja właśnie na firmowym komputerze walcze z Trojenem. Działa wyjątkowo cicho, bo absolutnie nic nie wskazuje na infekcje dopóty nie odbierzemy użytkownikowi uprawnień administratorskich. Wówczas dzieją się rzeczy dziwne i absolutnie nienormalne. NIe włączymy komputera jeśli nie zezwolimy kilku aplikacjom działać w tle. Bywa, że trojan sam sie wysypuje i wywala błąd runtime 243 i kilka razy trzeba zamykać okno.
  System skanowałem kilkakrotnie różnymi antywirusami (Eset, Malwarebytes, Avast). Nic nie znalazły. A wiem, że jest coś na rzeczy bo ojciec otwierał właśnie taki plik w mailu i nawet przymierzał się do zrobienia przelewu. Całe szczęście, że trojan był nachalny i wyświetlał kolejne okna do nadania uprawnień.

  To jest nauczka aby w firmie nikt oprócz najbardziej ogarniętego nie posiadał uprawnień administratorskich. Dobrze też zmienić DNSy na te od Symanteca, bo blokują w większości niebezpieczne strony.
  07.10.2018 9:36

 • @gom1 Firma jest prowadzona na krzywy ryj. Nie mam backupów, nie mam wglądu gdzie i jak są ważne pliki z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Wszystko trzymane na pulpicie w bardzo chaotyczny sposób. Gdy poprzedni komputer odmówił posłuszeństwa, jedyne na co się zdecydowałem to klonowanie dysku, gdyż nie wiem do końca gdzie ojciec trzyma wszystkie pliki. Nie wspomnę o tym, że jego skrzynka osobista była zapisywana na dysku, więc nie mogłem od razu wyzerować dysku.

  Wszystko opiera się na dwoch dyskach w biurze, a dysk zapasowy (zewnętrzny) został zaorany, bo ojciec położył na nim magnes neodymowy... Pendrive'y są dla niego jednorazowe i straciłem swój fajny TDK 32GB pożyczając go na chwilę. Nie będę mówił o chmurze, bo to temat dla niego tak niezrozumiały jak możliwość logowania do skrzynki pocztowej ze strony www.
  07.10.2018 11:14

 • @gom1 Naprawdę byś sugerował instalacje Linuksa ludziom, którzy mają problem z wybraniem drukarki z listy drukarek? Abstrahuje od tego, że konta firmowe w Pekao SA mają bardzo słabe wsparcie dla Linucha. Nie mogę zainstalować certyfikatu studentów z Comarchu i obsługa klienta kieruje mnie do gościa, który nie zna się na linuchu i obsługuje tylko Windows / OS X.
  07.10.2018 13:01

 • @gom1 Nie jestem administratorem. Ja mam szczerze powiedziawszy dość niańczenia i Windows jest chyba najpewniejszy, że komputerowi analfabeci dadzą sobie z nim radę, Aplikacja otwiera się za długo przy otwatych ponad 20 zakładkach w Chrome, oraz kilkunastu folderach na pasku zadań?

  To jest po prostu masakra. Jak miałbym im zmienić system na Linucha to bym z roboty w ogóle nie wychodził.
  07.10.2018 13:16

Linux okiem młodego dinozaura #2

 • @heisenbug Komputer akurat szybciej traci na wartośći od samochodu. Leasing komputera na dwa lata przekłada się na opłacenie ponad 20% pierwotnej wartośći komputera po dwóch latach. Poleasingowy kosztuje tyle samo co składak, a składak wytrzyma dłużej od zajechanego szrota.
  Nie obchodzi mnie jaką uczelnie kończyłeś, panie argument.
  04.10.2018 14:06

 • @heisenbug No nie do końca, bo licencja Windowsa podlega tzw. Rental Rights i nie każda wersja systemu jest leasingowalna z prawnego punktu widzenia. Szczególnie tyczy się to wersji Windows Server która NIE PODLEGA możliwości Rental Right - czyli nie może być leasingowany serwer z Windows Server. Już nie wspomnę, że Office jest kategorycznie zabroniony do leasingowania w wersji OEM. https://www.microsoft.com/pl-pl/Licensing/product-licensing/rental-rights.aspx

  Tutaj masz nowy komputer biurowy - powystawowy. https://allegro.pl/tani-komputer-biurowy-intel-n3050-4gb-128gb-ssd-i7371834182.h...
  Mnie to przypomina scenę z komedii "Miś", gdzie Kowalewski ciuła jak najtaniej na reklamę tytułowego misia, natomiast Tym idzie po bandzie, bo wie, że więcej zgarnie z ubezpieczenia tegoż. Podobnie robisz ty i ciułasz jakieś grosze na komputerach gdy tak naprawdę komputery są najmniejszym obciążeniem dla firmy. Od komputera odliczysz przecież VAT - to te 20% nadpłaty w leasingu - oraz wpiszesz go w środek stały, zamortyzujesz i wrzucisz w koszt przedsiębiorstwa. Dostaniesz zwrot podatku, i wrzucasz go w koszta.
  Nie wiem jakie oceny miałeś z ekonomii, ale chyba nie najlepsze skoro nie umiesz myśleć długodystansowo.
  04.10.2018 18:47

 • @AnonimX No rzeczywiście dla firmy wydanie 300 zł rocznie (25 zł miesięcznie) to niebagatelny wydatek. A jak kupić Busines Premium z Exchange to masz na wypadek ataku DDoS pocztę na serwerach MS. Straszne pieniądze, oj straszne. Jeszcze faktury bez VAT MS ci wystawi...
  02.10.2018 12:01

 • @heisenbug Ja nawet nie będę wspominał ile firm odzwiedziłem gdzie wyskakuje komunikat o nielegalnej kopii Windowsa. Wszystkie to XPki i 7ki na starych maszynach, które ktoś przytaszczył pewnie z domu. U siebie w fimie mam wszystko na Windows 10 + Office Bussiness. Komputery z pierwokupu a nie jakiś leasing czy poleasing, który kompletnie się nie opłaca. Komputer ma służyć na lata i cięcie kosztów tam gdzie to nie jest potrzebne jest po prostu głupie.
  02.10.2018 12:35

 • @heisenbug No na przykład to, że nie wiesz jak ktoś używał komputera i jak bardzo jest on zużyty lub w jakich warunkach był postawiony. Ja znam firmę z serwerem gdzie komputer stoi w pomieszczeniu zakurzonym, brudnym a za klimatyzację robi otwarte okno przez cały rok. Szafy serwerowe są na ubrania. Jak ci powiem, że komputer jest na leasingu i w tym roku się on kończy to chciałbyś kupić taki komputer w promocyjnej cenie tysiąca złotych? No raczej kuźwa nie, więc nie chrzań, że nie ma nic zdrożnego w kupowaniu komputera poleasingowego.
  03.10.2018 13:07

Apple ma dobry pomysł na wykorzystanie przedniej szyby w samochodzie

Apple ułatwia przesiadkę z PC na Maca, dane przeniesiemy automatycznie

 • Niespecjalnie rozumiem ideę takiego pomysłu, bo Mac kosztuje "nieco" więcej od peceta w leasingu więc to rozwiązanie jest dla osób zajmujących się profesjonalnie grafiką, czy zdjęciami... ale one również mają (lepszą) opcję pozostania w środowisku "okienek" i kupna jebutnego komputera Surface.
  W USA taki pomysł ma jeszcze sens, bo w wielu szkołach rozdaje się Maki na koniec roku i ktoś przyzwyczajony do systemu jabłka z pewnością przy nim zostanie. W Polsce dzieciaki biegają z tabletami z Androidem więc wielu entuzjastów się w kraju nad Wisłą nie znajdzie.
  07.08.2018 9:03

 • @Anonim W niektórych krajach jak USA czy UK uczniowie dostają iPady na własność:
  https://www.telegraph.co.uk/education/10046016/Pupils-given-free-iPad-minis.html
  https://www.nytimes.com/2011/01/05/education/05tablets.html
  07.08.2018 14:06