Rzut oka na obudowę Deepcool Gamer Storm New Ark 90SE

Rynek obudów komputerowych na przestrzeni ostatnich lat ewoluował znacząco. Od prostych stalowych skrzynek, do różnorodności form, kształtów oraz materiałów o których przeciętny użytkownik PC nawet kiedyś nie myślał. Konkurencja jest zażarta, szczególnie w segmencie high-end. Dlatego tym razem przyjrzę się obudowie zaserwowanej przez Deepcool, aby przekonać się, czego można oczekiwać za wydany pokaźny plik gotówki.

Niespełna pół roku temu zadebiutowała obudowa New Ark 90SE, za którą przyjdzie zapłacić około 630 do 650 zł, zależnie od sklepu.

Krótko i na temat. Obudowa Zalman K1

Koreańska firma Zalman od lat zajmuje się dostarczaniem produktów z zakresu chłodzenia podzespołów komputerowych. W jej portfolio znajdziemy również obudowy. Wczesną wiosną tego roku do katalogu trafiła nowa skrzynka o nazwie K1.

Zalman K1 to obudowa Midi ATX, wyposażona w podświetlenie RGB oraz panel boczny z hartowanego szkła. Konstrukcja o wymiarach 458 x 210 x 450 mm prezentuje wagę nieco ponad sześciu kilo. Jak na swoje gabaryty nie jest to imponująca masa, czego przyczynę należy upatrywać w użyciu dość cienkiej stali.

AVerMedia ExtremeCap UVC — pierwsze wrażenia z użytkowania

Przechwytywanie strumienia wideo z dowolnego urządzenia i natychmiastowa możliwość streamingu, twórcom internetowego contentu przez długi czas sprawiało wiele problemów. AVerMedia ExtremeCap UVC (BU110) ma ten stan rzeczy odmienić na lepsze. Czy była to próba udana?

Bezpośrednie przechwytywanie obrazu z dowolnej kamery i natychmiastowe streamowanie lub zapis do pliku od dawna znajdowały się w orbicie zainteresowań YouTuberów i nie tylko. Rynek niestety nie rozpieszczał. Przez długi czas jedynym dostępnym rozwiązaniem było Magewell XI100DUSB.

MyKronoz ZeSport2: dwa tygodnie użytkowania...

Firma MyKronoz, o szwajcarskim rodowodzie, ma w swoim portfolio kilka urządzeń typu wearables. O jakości produktów przekonam się za chwilę, ponieważ zaproponowano mi przetestowanie następcy smartwatcha ZeSport, wzbogaconego o kilka nowych funkcji.

Będzie to krótki test, przedstawiający raczej wrażenia z dwutygodniowego użytkowania sprzętu. Nie jestem wielkim pasjonatem smartwatchy, czy ogólnie urządzeń typu wearables, ponieważ wychodzę z założenia, że do większości codziennych zadań wystarczy mi telefon.

Pozytywne zaskoczenie. Test Inno3d GTX 1660

Po hucznych premierach kart z rodziny RTX kolejne modele GPU Nvidii wchodzą na rynek po cichu. Czy to oznacza, że „Zieloni” wstydzą się nowych produktów? Niekoniecznie, bowiem jak pokaże test Inno3D GTX 1660, są to rozwiązania dużo ciekawsze niż mogłoby się pierwotnie wydawać.

Zacznijmy od początku. Karty GeForce serii 16 zadebiutowały niedawno bez większego rozgłosu. Nvidia nie zaprezentowała modeli Founders Edition, od razu przechodząc do konstrukcji autorskich (niereferencyjnych) zewnętrznych producentów.