Testuję INNO3D RTX 2060 i Ryzen 5

Pod moją opiekę trafił GeForce RTX 2060. Nie czekając zbyt długo przysiadłem do testów, realizując całą procedurę na popularnym procesorze Ryzen 5 3600. Biorąc pod uwagę zajmowany pułap cenowy obu komponentów powinna wyjść nam dość ciekawa kombinacja. Niemniej, aby dodać całości odrobiny pikanterii do wykorzystanego zestawu komputerowego powędruje również GTX 1070 Ti. Przede wszystkim chciałbym przekonać się na własnej skórze jak wypada w praktyce najniższy przedstawiciel rodziny GPU szczycącej się obsługą Ray Tracing.

Ekran OLED i D-Pad w jednym. Testuję mysz CM MM830

Ostatnio pod moją dłoń wpadł kolejny gryzoń, przez wielu porównywany do wysłużonego G502. Może Cooler Master faktycznie chciał swoim modelem MM830 rzucić wyzwanie firmie Logitech, bo na pierwszy rzut oka obie konstrukcje są wręcz do siebie bardzo podobne. Wystarczy jednak chwila, aby przekonać się, że w podejściu do ogólnej bryły Cooler Master obrał bardziej tradycyjne, mniej futurystyczne podejście. Mimo tego konstrukcja skrywa dwie ciekawostki: D-Pad pod kciukiem oraz ekranik OLED ukryty z lewej strony na froncie.

Podstawka Notepal Ergostand IV - przydatny gadżet?

Pod moją opiekę trafiła podstawka dla notebooków marki Cooler Master o nazwie Notepal Ergonad. Rzymski numerek IV sugeruje, że jest to już czwarta reinkarnacja tego produktu. Testowany sprzęt ma nie tylko dobrze wyglądać na biurku. Przede wszystkim należy kłaść nacisk na wyraz praktyczny, zwłaszcza że podstawka wydatkiem małym nie jest. Przyjdzie za nią zapłacić nam około sto siedemdziesiąt złotych. W tej cenie producent uwzględnił choćby funkcję chłodzącą oraz HUB USB. Nie rozciągając zbytnio wstępu przejdźmy do konkretów.

RTX 2080 Super Black, czyli GPU chłodzone wodą prosto z fabryki

Karty graficzne zależnie od ich mocy przerobowych i przeznaczenia uzbraja się w różnych rozmiarów klasyczne chłodzenie, gdzie aluminiowy radiator z domieszką miedzi owiewa jeden lub więcej wentylatorów. Gabaryt takiego oporządzenia zależy od ilości ciepła wytwarzanego przez GPU oraz ogólnej fantazji producenta chcącego wyróżnić swój produkt z tłumu. Alternatywą dla takiego rozwiązania, skierowaną do nieco bardziej wymagających użytkowników, będzie układ graficzny chłodzony cieczą.