Ktoś tu robi postępy. Test Deepcool Castle 280EX

Muszę przyznać, że Deepcool im bardziej obiera ascetyczny styl sprzętu tym lepsze produkty opuszczają fabrykę tegoż producenta. Oczywiście mam niezbity dowód na poparcie mojej teorii. Do testów trafiła właśnie najnowsza reinkarnacja chłodnicy 280 mm z bloko-pompą podświetlaną stylowym RGB. Konstrukcja jest na tyle udana, że spokojnie może konkurować z najlepszymi w branży a do tego nie odstrasza ceną. Castle 280EX wyceniono na nieco ponad pięćset złotych. Zainteresowani? No to lecimy z tematem, zwłaszcza, że AiO radzi sobie świetnie na polu temperatur i kultury pracy.

Powrót do klasyki: test Deepcool Gammaxx C40

Mamy już nowy rok, co oznacza, że przed nami premiery nowinek technologicznych. Zanim jednak do tego dojdziemy, dziś na tapetę chciałbym wrzucić chłodzenie dobrze znanej marki Deepcool. Nie będzie to jednak przerośnięty cooler doposażony w pompę przepychającą wodę, ani sprzęt imitujący choinkę świąteczną za sprawą wszędobylskiego RGB. Oj nie. Tym razem przyjrzymy się prostemu chłodzeniu, które wykorzystuje wyłącznie powietrze do opanowania temperatur procesora. Poznajcie Gammaxx C40.

Przetasowanie na średnim szczeblu: test RTX 3060 Ti

Za nami ostatnia zeszłoroczna (papierowa) premiera Nvidii – RTX 3060 Ti. Mimo legendy, jaką owiane są karty Zielonych z liczbą siedemdziesiąt w swojej nazwie, tak chyba w tej generacji to zawodnik z sześćdziesiątką ma szansę ukraść dla siebie ten zaszczytny tytuł. Oczywiście o ile do sklepów w końcu zawita odpowiednia ilość kart, ale na takie dobre nowiny musimy poczekać przynajmniej do wiosny. Referencyjna 3060-tka pierwotnie została wyceniona na czterysta dolarów, co stawia ją w identycznej pozycji, co kiedyś RTX 2060 Super oraz RX 5700 XT.