Minister prosi o darmowy Internet dla studentów, choć ponad 84 proc. domów już posiada dostęp

 • @Anonim "większość mieszkańców kraju ma już we własnym zakresie zapewniony dostęp do Internetu" - We własnym zakresie, czyli nie darmowy, ale płacąc już posiada takowy, więc po co dublować.
  23.03.2020 16:50

Pandemia zbawieniem dla Huawei? Global Times: Chiny mają teraz USA na widelcu

 • @BL Schweppes powstał już w 1783 roku, więc ta kwestia wcale nie ma odniesienia do przykładu z okresu wojny. Efektem odcięcia w tamtym czasie niemieckiego oddziału Coca-Coli od centrali z USA było wprowadzenie Fanty, która jest niemieckim wynalazkiem. Po wojnie napój spodobał się Amerykanom, więc go zostawili i włączyli do regularnej oferty.
  14.03.2020 11:37

GeForce Now na każdym Android TV. Podpowiadamy, jak zmienić TV w konsolę

 • @MrBeckham666 Po prostu poszukaj tak jak innych gier, ale wpisz w wyszukiwarce "Steam" a nie np. "Wiedźmin 3". Uzupełniłem artykuł o dodatkowy screen przy okazji, gdzie widać pozycję "Steam" na komputerowej i smartfonowej wersji. Jest w sekcji po śródtytule "Nie tylko oficjalnie wspierane gry". Możliwe, że nie masz tej pozycji, bo nie włączyłeś GF Now premium. Tak, płatnej opcji, ale i tak można teraz na 90 dni za darmo premium włączyć. Bezpłatny wariant nie umożliwia sprawdzania innych gier niż z oficjalnej listy zgodności.
  20.02.2020 16:09

 • @Anonim Tizen to nie Android. Może kiedyś Nvidia dogada się z Samsungiem i wypuści swoją aplikację na Tizena, ale technicznie nie da rady programu z Androida zainstalować na Tizenie. Tak samo jak np z MacOS na Windowsie (i nie mam na myśli emulacji, wirtualnych maszyn itp tylko "normalnie od ręki").
  20.02.2020 10:56

 • @MrBeckham666 Wystarczy przeczytać artykuł - to zależy od gry. Jest pewna pula oficjalnie wspieranych tytułów. Te po prostu wyszukujemy w GeForce Now i dodajemy do swojej biblioteki w usłudze. Część oficjalnie wspieranych gier ma "blokadę" na rozgrywkę na Androidzie - pokazują sie na liście tylko w przypadku uruchomienia apki na komputerze. W przypadku takich gier można ręcznie zainstalować je na serwerze Nvidii podczas sesji, jeśli włączymy w GeForce Now pozycję "Steam", a nie jakąś konkretną grę - wtedy mamy kontrolę nad zdalnie włączonym Steamem. Część gier (u mnie procentowo niewiele w stosunku do wszystkich pozycji na moim Steam) można też zainstalować i włączyć mimo braku na oficjalnej liście zgodności - metoda prób i błędów da nam o tym pojęcie.
  19.02.2020 16:54

 • @Anonim Nawet jak go dodasz do swojej biblioteki GeForce Now, to nie będzie go na liście, jeśli właczasz aplikację na telefonie. Taki sam przypadek jak Wiedźmin 3 - jest wspierany oficjalnie, ale nie w wersji androidowej GF Now. Jeśli masz włączony plan płatny (nawet za darmo w ramach obecnej promocji), to dodaj do listy GF Now "Steam" i odpal na telefonie. Jak włączysz, zaloguj się i poszukaj ręcznie na uruchomionym zdalnie Steamie Wiedźmina 2. Kliknij na pobieranie, zainstaluj, włącz - będzie działać. Nieco więcej gimnastyki, ale zadziała.
  19.02.2020 13:26

 • @Bartek walnięty Linuxiarz Dlatego polecam gamepada na Androida, nie robi żadnych problemów (no chyba, że dana gra wcale go nie obsługuje, ale to już inna bajka). Mysz i klawiatura do spróbowania, ale pewnie będą robić problemy - różne w zależności od danego urządzenia. W niektórych grach przy niewielkich błędach danego TV/przystawki to nie przeszkadza, w innych uniemożliwia rozgrywkę. U mnie na Mi Boxie całkiem ok jest, w wiele gier da radę pograć, choć nie wszystkie, a na samym TV Sony nie da rady prawie nic zrobić na myszy i klawiaturze.
  19.02.2020 8:51

 • @anonimprivate2 Tak na logikę - jak nie jest oficjalnie wspierany, to czemu mieli by ci pomóc. Na takim sprzęcie może zadziałać, ale jak oficjalnie nie, to już na własne ryzyko instalujesz - może będzie się zacinało albo wcale nie ruszy. Jeśli w ogóle działa, to miło, jak nie lub źle - trudno, nikt tego nie gwarantował.

  Ale z tego co się dowiedziałem, to chodzi nie tyle o blokadę apki na innych urządzeniach Android TV niż te Nvidii (zresztą Nvidia mogłaby umieścić kod blokujący działanie na innych sprzętach), a raczej o kwestię konieczności zatroszczenia się producentów w temacie zgodności. Już moje gdybanie, ale jeśli zainteresują się tym inni, to może za jakiś czas producent X czy Y będzie się chwalił, że u niego GeForce Now na TV czy przystawce działa oficjalnie i jest preinstalowany albo da sie pobrać ze sklepu Google Play normalnie. A może na podobnej zasadzie jak Netflix będzie to działać - bez certyfikacji, o którą producent danego sprzętu musi się zatroszczyć, nie odpali się HD, ale sam w sobie Netflix działa.
  18.02.2020 22:29

 • @Anonim Standardowo jak nie działa, to w szczegółach pobierania pojawia się brak dostępu do plików a na domowym ekranie z listą gier (tak jak na screenie) "Pobieranie wstrzymane"
  18.02.2020 21:37

 • @Anonim Nigdzie nie pisałem, że można ręcznie sprawdzać działanie niewpisanych na listę gier z launcherów innych niż Steam. Tylko da radę na Steam, więc i taką wersję sprawdziłem. Nie ma żadnych gier z RGSC.
  18.02.2020 21:22

 • @Anonim Jeśli masz na myśli GTA V/Online wersję Steam z PC to trzeba sprawdzić ręcznie, sam nie mam tej pozycji, więc nie zapewnię na 100%. Ale z tego co kojarzę, nie można zagrać w żadne gry Rockstara. Oficjalnie nie ma ich na liście kompatybilności, a moja próba ręcznego zainstalowania jedynej, którą mam (GTA San Andreas) nie przyniosła sukcesu.
  18.02.2020 21:10

 • @byly_user_smarkTV Na HTPC też uruchomimy GeForce Now i to jeszcze przyjemniej z brakiem jakichkolwiek problemów z myszką i klawiaturą, a na Androidzie to loteria i lepiej postawić na gamepad. Sam jestem zwolennikiem HTPC i kiedyś używałem regularnie komputera pod telewizorem, ale Mi Box czy inne dobre przystawki a jeszcze lepiej Android TV wbudowany w sam telewizor wystarczy mi i jest wygodnie sterowany jednym pilotem, ma asystenta głosowego. Do YouTube, telewizji internetowej, przeglądania prognozy pogody i własnej biblioteki mediów, słuchania muzyki itp. to ok rozwiązanie. Poza tym taki Mi Box to koszt mniejszy niż dobry HTPC. Ale fakt, HTPC daje więcej możliwości, w końcu to normalny PC. Najlepiej mieć i Android TV i HTPC - używać co do danego zadania będzie lepsze ;)
  18.02.2020 20:53

 • @byly_user_smarkTV Ale po co specjalnie kupować telewizor? Najwyżej gamepad Bluetooth, który w razie czego i do telefonu może się przydać. Zakładam, że dany użytkownik ma już smart TV z Androidem, albo co najwyżej kupi przystawkę na Android TV. W takim wypadku to będzie tylko jedna z wielu opcji wykorzystania możliwości tego sprzętu, a nie główny powód zakupu.
  18.02.2020 20:42

Facebook z Dark Mode już wkrótce. Firma obiecuje wprowadzenie przed wiosną

 • @Anonim Już od dawna jest ;) Schodzisz na sam dół strony i klikasz w "tryb nocny".
  13.01.2020 12:35

Mapy Google z nadprzestrzenią. Nowy efekt w przeglądarce jak z Gwiezdnych Wojen

 • @phx84lbn Panelu nie trzeba nawet rozwijać. Jak się maksymalnie oddali, to sam wyskakuje. Ale ogólnie tak jak napisałeś, zgadza się instrukcja ;)
  02.01.2020 12:49

 • @jajecpl Ostatnią odpowiedź pisałem jak jeszcze nie widziałem twojego screena z kulą ziemką i satelitarną grafiką. W tym miejscu powinieneś mieć listę ciał niebieskich po lewo. No chyba, że jeszcze możesz lekko oddalić, do oporu trzeba. Jak nic nie daje, to już bardziej nie pomogę :(
  02.01.2020 12:46

 • @jajecpl Tak, ale jeszcze dodaj satelitę zamiast map ;) I powinno być ok. Po screenie widać że masz możliwość przełączenia na satelitę jeśli w lewym dolnym rogu jest napis "Satelita" na widoku mapy.
  02.01.2020 12:43

 • @gom1 :( faktycznie, to już nic nie poradzę. Mam FF 71.0 x64 i na moim FF działa ok.
  02.01.2020 12:41

 • @Anonim A może kwestia braku aktualnej wersji Firefoxa i Opery? U mnie na FF i Operze działa (też jako niezalogowany na Google w trybie incognito), więc dziwie się.
  02.01.2020 12:26

 • @gom1 Jeśli masz wtedy płaską mapę, to nie jest jak na screenie, który wstawił @jajecpl , to nie jest aktywowany widok kuli ziemskiej. Kliknijcie na ikonkę (z opisem po przytrzymaniu nad nią kursora "włącz widok kuli ziemskiej") w prawym dolnym rogu. Powinna być na górze w tym zgrupowaniu różnych ikonek. Po waszych komentarzach przestestowałem na Win10 Firefox, Opera, Chrome i działało wszędzie. Na FF mobilnym tak jak myślałem - nie. Poza tym "hiper-efekt" to tylko taki smaczek, a nie rewolucyjna opcja. Bogatsi ani mądrzejsi od tego nie będziemy. Jak nie działa to trudno ;)
  02.01.2020 12:23