Microsoft zbanował CCleaner. Oficjalna domena trafiła na czarną listę

 • I bardzo dobrze, ponieważ CCleaner bardzo często po czyszczeniu w rozszerzonej wersji powodował takie wyczyszczenie rejestrów, że system nadawał się jedynie do reinstalacji. Raz wersje tego programu są lepsze, raz gorsze, w perspektywie czasy coraz mniej zaufania mam do CCleaner.
  26.09.2019 16:32

HotZlot2019 - Norbitor

 • To Kristov żyje po ostatniej nocy? Zuch chłopak. Zwyciężył, zdobył koronę i przetrwał!
  21.09.2019 9:56

Zostały ostanie miejsca na HotZlot 2019! Otwarta rejestracja trwa tylko do 15 września!

 • @gilban Już odpadłeś w preeliminacjach. Skoro nie znasz znaczenia polskich słów i nie wiesz co oznacza sformułowanie "na łamach serwisu" to zapraszam do sanatorium do Ciechocinka, tam dają darmową wodę, żeby można było się przy okazji schłodzić :))))) Na Hot Zlocie leje sie piwo, a pić trzeba umieć :)
  14.09.2019 23:53

 • @pamix Dokładnie tak jest koszulki sprawiały, że czuło się przynależność do grupy. Gadżety są bardzo mało istotne, ale już wartościowe programy są i to bardzo ponieważ temu służy idea dobrychprogramów żeby propagować legalne oprogramowanie. Atmosfera zawsze jest super i co do tego nie ma wątpliwości, że to się nie zmieni, ale warto też przycisnąć dział PR w WP, żeby postarał się bardziej zaangażować w promocję HotZlotu i poszukał więcej sponsorów tak, aby Zlot odbywał się jak dotąd przez 3 dni i był wypełniony po brzegi konferencjami i ciekawymi dyskusjami z dziedziny IT. Jak również, żeby chcieli w nim uczestniczyć jak przed laty osoby z tytułem MVP od Microsoftu i ogólnie specjaliści, a nie jedynie entuzjaści wycieczek.
  14.09.2019 11:55

 • @Piotrek_20 Zamiast nerki oddałem łyżkę dziegciu :)
  13.09.2019 13:21

 • @luqass Przyznam, że zmieniłeś się nie do poznania- masz swoją ideologię i sferę rozumowania przystępną tylko dla ciebie. Wywlekam strefę biznesową WP jako korporacji, która dbając o swój wizerunek i odnosząc sukcesy na rynku powinna zadbać zarówno o wizerunek swoich pracowników jak i imprezy, której patronuje. To, że ty się nie szanujesz, to twoja sprawa, ale nie wymagaj tego od innych. Zadowala cię w życiu bylejakość, ale nie oczekuj zaakceptowania tego u innych.
  13.09.2019 2:02

 • @luqass Czasami lepiej nie robić wcale niż robić na pół gwizdka- o tym od początku pisałem :) Ewentualnie wynegocjować warunki, które będą godziwe dla zaproszonych gości i przyniosą chlubę i reklamę portalowi i Grupie WP. Obecnie może być to efekt odwrotny. Sama sytuacja, że DP jest pod egidą WP powinna sprawić, że sponsorów powinno być więcej, a sam budżet wyższy, czyż nie? To bardziej wstyd dla WP, która nadmienię, że rok do roku na Giełdzie zanotowała zysk 21%, a w ciągu ostatnich 5 lat zysk na poziomie 91% (!).
  13.09.2019 1:30

 • @luqass Za szybko oceniasz po przeczytaniu kilku zdań i stwierdzasz, że strasznie się zmieniłem. Uśmiech nie schodzi z mojej twarzy może dlatego, że czuje się wolnym i szczęśliwym człowiekiem wolnym od kłamstwa tak wszechobecnego w dzisiejszych czasach. Zmieniłem na pewno podejście na bycia bardziej szczerym i otwartym, gdzie jestem obecnie jeszcze bardziej odważny w podejmowaniu trudnych kontrowersyjnych tematów. Wolę być do bólu szczery niż do bólu fałszywy. Działam w różnych organizacjach i na różnych płaszczyznach i zawsze kiedy podejmowane są trudne tematy to pojawiają się różne zdania, ale nie należy pochopnie wyciągać wniosków i obrażać się tylko dążyć do konsensusu. W przypadku organizacji HZ najważniejszy jest PR i umiejętność negocjacji ze sponsorami tak, aby Zlot przyniósł oczekiwany efekt marketingowy. Tą robotę do tej pory świetnie wykonywał Krogulec i Zloty organizowane przez Niego były dopięte na ostatni guzik, a konferencje tematyczne były dobierane w odpowiedni sposób, tak że 3 dni były wypełnione do maksimum. Na obecny Zlot najbardziej przyciągnął mnie Intel bo sądzę, że ma dużo do przekazania w świecie innowacji procesorów oraz ich coraz szerszemu zastosowaniu. Żałuje, że nie będzie SONY, który coraz lepiej sobie radzi w świecie fotografii, montażu wideo, a przoduje w segmencie kamer cyfrowych i telewizorów. Rakietkę wezmę i przyjmuję wyzwanie. I jakby do tego karaoke było to wrażenia w sobotnią noc murowane!
  13.09.2019 0:54

 • @IrasDeeJay Ale z ciebie nudziarz. Piszę o tym, że szanująca się korporacja, albo robi coś z impetem, albo nie organizuje Zlotu wcale, a ty wyjeżdżasz z tym ironizując, że jeszcze powinni za to uczestnikom płacić. Napiszę Shakespearem- Bracie znaj umiar! Jakość portalu może zostać poprawiona kiedy min osoby uczestniczące w HotZlocie będą czuły się ugoszczone świetną atmosferą, warunkami jak i prezentami jako nagrodę za czynne zaangażowanie w rozwój portalu DP. Tak trudno ci to zrozumieć? Zauważyłeś, że piszę o tobie z małej litery? Zgadnij dlaczego? Może dlatego, że o małych ludziach pisze się bez szacunku. O ludziach, którzy z jednej strony wykładają wazelinę jak tu się przypodobać redakcji i opisują o świetności telefonów Huawei i super portalu DP i cudownym Zlocie, a w kolejnym poście skierowanym już do użytkowników kierują spostrzeżenia jak dużo na portalu jest reklam i jak bardzo spadła jakość artykułów. Dwulicowość, aż razi po oczach :) PS: Będę na Zlocie (o ile redakcja nie cofnie mi akredytacji i zaksięgowanej wpłaty) bo mam wyjątkowo blisko i spełnia się jedno z moich marzeń, aby Zlot DP był organizowany bardzo blisko miejsca zamieszkania najlepiej w Warszawie, więc żal nie skorzystać.
  12.09.2019 20:07

 • @IrasDeeJay Odnoszę wrażenie, że masz wypatroszony mózg przez korporację i masz wpojone, że kto zadaje trudne pytania staje się automatycznie wrogiem systemu. Otóż ja zastanawiam się w jaki sposób przywrócić świetność DP poprzez wytykanie błędów. Ten kto chwali, a odwracając się za plecami trzyma nóż ten robi więcej krzywdy. Od dwóch lat zaprasza mnie Microsoft i Google na swoje zloty do USA i zapewniają, że w 100% pokryją koszty tego wydarzenia, warto się zatem zastanowić dlaczego WP tak mało partycypuje w kosztach, czyż nie? Czemu użytkownicy mieszkający w Warszawie kiedyś jadący na Zlot przez całą Polskę dziś nie chcą się na niego wybrać pomimo tego, że mają Zlot pod nosem? Dzwoniłem i pytałem- odpowiedź była - bo to nie to samo co kiedyś.
  12.09.2019 18:09

 • @IrasDeeJay Piszę to co myślę i uważam za słuszne. Min jestem inwestorem i traktuje wyjazd jak biznes, gdzie kiedy wkładam swoje środki i poświęcam swój czas to oczekuje zysku w postaci ciekawych konferencji jak również zwrotu poniesionego nakładu. To są w/g Ciebie pomyje? Przywazeliniłeś, już nie jeden raz jak to wspierasz portal DP co później okazało się fikcją i nadal tkwisz w odrealnionej korporacyjnej fikcji oderwanej od rzeczywistości. Kiedy zadaje trudne pytanie związane z kosztami to kompromitujesz się swoją wazeliną po raz kolejny broniąc tezy, że na niewygodne pytania nie ma tutaj miejsca. Warto podejmować trudne tematy i zadawać sobie pytanie dlaczego z roku na rok HotZlot staje się coraz mniej atrakcyjny i cieszy się coraz mniejszą frekwencją, a ludzie którzy byli zaangażowani od początku w jego organizację odchodzą do innych firm.
  12.09.2019 17:03

 • @muchozol Pogadać to można przez telefon, kiedy biorę udział w zlocie paneli reklamowych i płace za to 50 zł + koszty podróży to wolę do interesu nie dokładać.
  12.09.2019 16:36

 • @lordjahu W tym roku nie będzie rozdawanych na zlocie tradycyjnych koszulek z logo DP. Ciekawe, czy w ogóle pakiety powitalne pozostaną?
  12.09.2019 16:03

Jan-Krzysztof Duda i komputery w szachach. Tak trenuje polski arcymistrz

 • @sedarpl Kolejna sprawa, dlaczego Jan- Krzysztof Duda ma ustawiony silnik jedynie na pracę 4 rdzeni, przy procesorze 16 wątkowym? Zauważyłem u siebie, że lepsze rezultaty są kiedy pozostawi się 1- 2 wątki rdzenia wolne dla lepszej przepustowości. Wtedy nie zachodzi zjawisko zapychania kanału obliczeniowego. Czyli kiedy w ustawieniach dawałem pracę dla 8 rdzeni to procesor bardzo się krztusił i zawieszał w obliczeniach co powodowało o wiele wolniejszą pracę, ale kiedy Jan ustawi na 13-14 rdzeni (wątki CPUs) to śmiało silnik powinien pracować płynnie.
  31.08.2019 19:26

 • @krzyszp Spec w tym wypadku to podstawa do zrozumienia tematu i wykręcenia max z silnika.
  31.08.2019 19:06

 • Czym różni się silnik Stockfish 10 64 POPPCNT którego używa Jan- Krzysztof Duda od Stockfish 10 64 BMI2 ? Jest to inna wersja, ale jaka jest konkretna różnica?
  31.08.2019 6:37

 • @sedarpl i tu rodzi się pytanie dlaczego Jan- Krzysztof Duda posiadając taki szybki i nowy procesor Intel Core i9-9900K używa silnika Stockfish 10 64 POPPCNT zamiast Stockfish 10 64 BMI2 ? Ja przy moim procesorze Intel Core i7-4770 używam właśnie silnika Stockfish 10 64 BMI2 i wyszło mi w analizie, że jest to najlepsze rozwiązanie stąd zdziwiłem się, że Jan Duda używa innej wersji. Jeżeli natomiast podpina kartę graficzną GTX 2080 to być może jego wyniki są wyższe na innej wersji, a być może właśnie podpowiedzieliśmy naszemu Arcymistrzowi, że jego silnik może być jeszcze mocniejszy i dzięki temu w niedługim czasie wskoczy do pierwszej"10" w rankingu FIDE Top player :)
  31.08.2019 19:04

HotZlot 2019 dla wszystkich! Rusza otwarta rejestracja, każdy ma szansę na udział!

 • @Kristov_pl Rozważam za i przeciw bo noc spędzona z hosstesami w jednym pokoju dzięki zmianie płci daje nadzieję na niezapomniane wrażenia z dawnego HOT Zlotu :) Niestety nie będzie hostess i dobrze o tym wiem. Rozważam za i przeciw, a że mleko się przy okazji wylało bo nie lubię się prosić to się trochę tym mlekiem pobrudziłem i przy okazji zapaćkałem stół. Z jednej strony ciekawi mnie panel Intela i czy będzie poruszony temat wprowadzenia 10 nm procesorów i9 dziesiątej generacji dla slotu 1151 (lub zupełnie nowego), a głównie interesuje mnie następca i9-9900K z taktowaniem Turbo do 5 GHZ i czy będzie już współpraca z DDR5 na taktowaniu tych pamięci na 5200. No i najważniejsze kiedy premiera bo zbliża mi się składanie nowego kompa i dla nowych DDR5 warto poczekać. To będzie wejście w zupełnie inna epokę komputerów , gdzie nie tylko pamięć, ale też rozwój technologiczny i przyśpieszenie dysków M.2, których prędkość jest porównywalna z pojawieniem się człowieka na Marsie.
  31.08.2019 3:52

 • @SebaZ Gall Anonim ;)
  31.08.2019 3:54