Czy Windows nadaje się do "poważnej pracy"? Z pamiętnika linuksiarza.

 • @Silny Ogór Miałem odpowiadać szczegółowo, ale za komentarz niech wystarczy Twój własny tekst:

  "Otwierasz terminal, robisz ssh do jakiegoś CentOS albo RHEL i żaden z problemów opisanych w tym komediowym tekście nie ma miejsca. Tylko ty o tym jeszcze nie wiesz. "

  Oczywiście, że wiem. Dokładnie to mi poradzono i dokładnie to chciałem zrobić na samym początku. Ale chciałem zobaczyć czy ma Windows da się pracować normalnie, bez odpalenia wirtualki z Linuksem. Jak widać nawet Ty tego nie robisz.
  18.05.2020 0:18

 • @Mark7 przeczytałeś mój artykuł po łebkach i nie zrozumiałeś o czym piszę. Chodzi mi o użycie Windowsa z perspektywy profesjonalisty (a nie amerykańskiego ćwierćinteligenta - swoją drogą fajny stereotyp), który musi wykonać konkretną pracę z dziedziny rozwoju oprogramowania. Nie stawiam chmury w serwerowni tym Virtualboxem, chcę tylko odpalić jedną maszynę wirtualną. Do tego on zupełnie wystarczy. I dla Twojej informacji - nie jest darmowy dla celów komercyjnych.

  Co do matrycy to oczywisty skrót myślowy - firma posiada ograniczony zestaw sprzętu i najlepiej wyposażone są z tego zestawu laptopy Apple'a.
  17.05.2020 18:59

 • @rafal.borawski zobaczymy jak mi się będzie tu publikowało i zastanowię się nad propozycją. Problem polega na tym, że firmowe projekty są objęte NDA i prawami autorskimi, a moim najfajniejszym prywatnym projektem nie mogę się pochwalić. Co prawda wykorzystuje on informacje publicznie dostępne, ale administratorzy serwerów na pewno zadaliby sobie trud utrudnienia mi życia.
  17.05.2020 11:06