reklama

60 tysięcy egzemplarzy GTA V w 24 godziny od premiery — nowy rekord w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Dzień debiutu rynkowego Grand Theft Auto V za nami, ale pewnie zastanawialiście się, ilu polskich fanów firmy Rockstar pobiegło wczoraj do sklepów, żeby przynajmniej postawić pudełko z grą już na półce, by po pracowitym tygodniu spędzić z nią weekend. Zamówień przedpremierowych wstępnie było 20 tysięcy, potem liczba ta podskoczyła do 30, a ostatecznie w pierwszym dniu sprzedało się u nas dwa razy tyle egzemplarzy gry.

Cenega, wydawca produktu na terenie Polski, cieszy się z nowego krajowego rekordu, bo mamy do czynienia z najszybciej sprzedającą się grą w naszej historii. Podkreśla, że chodzi o 60 tysięcy sztuk dzieła (na razie) wyłącznie przecież na konsole. Empik mówi o najbardziej spektakularnym otwarciu, jakie sieć pamięta. Media Markt i Saturn wynikami u siebie potwierdzają rangę tytułu. Dystrybutor przypomina przy okazji, iż tylko w nakładzie premierowym można znaleźć kod do odblokowania sterowca Atomic. Ja zaś dodam, że pojawiły się kody do gry, dzięki którym poczujecie w niej większą swobodę.


Aktualizacja, 19.08.2013 09:00

W pierwszym dniu gra zarobiła na siebie na świecie ponad 800 milionów dolarów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama