7 Sticky Notes 7 Sticky Notes 1.9

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

7 Sticky Notes to ciekawy system wirtualnych karteczek, wyświetlanych na pulpicie systemu Windows. Przypominają one standardowe karteczki przylepiane przez wielu na lodówkach i umożliwiają przechowywanie dowolnej treści tekstowej, np. informacji o zadaniach do wykonania, ważnych wydarzeniach itp.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Tworzenie nowych karteczek zainicjować możemy wciśnięciem na klawiaturze odpowiedniej kombinacji klawiszy lub wybraniem odpowiedniej opcji z poziomu ikony programu w zasobniku systemowym (tzw. tray'u). W obu przypadkach wywoływane jest identyczne okno, w którym poza wyświetlaną treścią dostępne są podstawowe funkcje, umożliwiające dostosowanie karteczki do własnych preferencji. Poza kolorem, rozmiarem i krojem czcionki możemy wskazać styl każdej karteczki z osobna, zmodyfikować jej styl, a także wybrać czy ma zostać aktywowana opcja alarmu.

7 Sticky Notes wyposażony został również w poręczny menadżer, który ułatwia zarządzanie wspomnianymi karteczkami w przypadku, kiedy wcześniej stworzymy ich pokaźną ilość. Co istotne, każda z nich może zostać dowolnie ułożona na pulpicie, ich położenie na ekranie zależy tylko od wyobraźni użytkownika.

Zaletą aplikacji jest znikome zapotrzebowanie na zasoby internetowe. Nie przeszkadza ona w żaden sposób w codziennym użytkowaniu komputera i pomimo braku polskiej wersji językowej, jej obsługa nie powinna nikomu przysporzyć jakichkolwiek problemów lub trudności.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

możliwości formatowania tekstu, możliwości konfiguracji programu
brak polskiej wersji językowej
ocena użytkownika
06.06.2016 19:19 • Recenzja do wersji 1.9

Dobry program do tworzenia notatek na pulpicie. Kiedyś do Windows 7 był taki gadżet ale jego funkcjonalność była ograniczona. Ten program oferuje zdecydowanie więcej możliwości: możemy wybierać style (kolor karteczki), mamy też sporo opcji formatowania tekstu (kolor, styl, rozmiar, wypunktowanie). Plus za możliwość dodania alarmu, synchronizacji, backupu notatek czy zabezpieczania hasłem. Program godny polecenia. Brakuje tylko trochę polskiej wersji językowej.