7 Sticky Notes 1.9

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

7 Sticky Notes to ciekawy system wirtualnych karteczek, wyświetlanych na pulpicie systemu Windows. Przypominają one standardowe karteczki przylepiane przez wielu na lodówkach i umożliwiają przechowywanie dowolnej treści tekstowej, np. informacji o zadaniach do wykonania, ważnych wydarzeniach itp.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Tworzenie nowych karteczek zainicjować możemy wciśnięciem na klawiaturze odpowiedniej kombinacji klawiszy lub wybraniem odpowiedniej opcji z poziomu ikony programu w zasobniku systemowym (tzw. tray'u). W obu przypadkach wywoływane jest identyczne okno, w którym poza wyświetlaną treścią dostępne są podstawowe funkcje, umożliwiające dostosowanie karteczki do własnych preferencji. Poza kolorem, rozmiarem i krojem czcionki możemy wskazać styl każdej karteczki z osobna, zmodyfikować jej styl, a także wybrać czy ma zostać aktywowana opcja alarmu.

7 Sticky Notes wyposażony został również w poręczny menadżer, który ułatwia zarządzanie wspomnianymi karteczkami w przypadku, kiedy wcześniej stworzymy ich pokaźną ilość. Co istotne, każda z nich może zostać dowolnie ułożona na pulpicie, ich położenie na ekranie zależy tylko od wyobraźni użytkownika.

Zaletą aplikacji jest znikome zapotrzebowanie na zasoby internetowe. Nie przeszkadza ona w żaden sposób w codziennym użytkowaniu komputera i pomimo braku polskiej wersji językowej, jej obsługa nie powinna nikomu przysporzyć jakichkolwiek problemów lub trudności.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

możliwości formatowania tekstu, możliwości konfiguracji programu
brak polskiej wersji językowej
ocena użytkownika

Dobry program do tworzenia notatek na pulpicie. Kiedyś do Windows 7 był taki gadżet ale jego funkcjonalność była ograniczona. Ten program oferuje zdecydowanie więcej możliwości: możemy wybierać style (kolor karteczki), mamy też sporo opcji formatowania tekstu (kolor, styl, rozmiar, wypunktowanie). Plus za możliwość dodania alarmu, synchronizacji, backupu notatek czy zabezpieczania hasłem. Program godny polecenia. Brakuje tylko trochę polskiej wersji językowej.

06.06.2016 19:19 | Recenzja do wersji 1.9

Komentarze

0 nowych
askofer   13 #8 28.08.2018 18:10

@Bartek10100: sprawdzę jak działa

Bartek10100   2 #7 04.05.2017 13:38

Nie potrzebne mi są notatki na pulpicie, ale skoro znalazłem taki program to chciałem wam polecić niezawodne rozszerzenie do przeglądarek "Note Board". Działa w Chrome I Firefox. Można na różnych płytach sporządzać rozmaite notatki albo dodawać notatki do stron internetowych! Wypróbujcie!

  #6 29.09.2016 09:39

@Moqua (niezalogowany): to dopiero LIPA - pomyliłaś pulpit który ma każdy a przeglądarkę już nie musi - a co jak wyższa wersja przeglądarki wymusi wyłączenie dodatku (bo niekompatybilny) to naprawdę LIPA.

MemoryFive   7 #5 19.09.2016 18:16

Bardzo dobre notatki... używam tego od 3 lat i bardzo się przydaje + miłe dla oka ;)

  #4 06.10.2014 23:41
  #3 02.07.2013 09:34

nie instalowałem jeszcze ale na stronie programu jest "7 Sticky Notes is a cool 100% free desktop notes software" + ew. opcja donate.

Winyl_komp   1 #2 11.02.2013 00:54

Program szczególnie przypadł mi do gustu bo jest prosty. Wcześniej zapisywałem w outlooku, w txt na pulpicie i w paru innych miejscach. Karteczki są super i dają się w prosty sposób uporządkować.
Wcześniej korzystałem ze Sticky Notes dla Windows 7 ale na drugim kompie nie mam siódemki więc korzystam z 7 Sticky Notes.
Trafiłem tu dzięki opisowi "karteczek" w tym artykule:
http://www.porady.org/sticky-notes-windows-7-download-jak-wlaczyc-praktyczne-wsk.../

  #1 14.10.2012 12:27

Program na ogol nie przydatny dla osob dobrze zorganizowanych, niemniej mnie uratowal jednokrotnie zycie. Polecic? Hmm na WinXP Pro SP3 smiga swietnie.