Właściciele nowych Audi nie będą już stali na światłach? Oto nowa funkcja „zielonej fali”

 • @Anonim
  Przedstawiasz dość dziwną definicję płynności ruchu. :)
  22.02.2019 15:05

 • Sceptycznie do tego podchodzę. Jeżdżę spokojnie. Jeśli widzę z daleka, że przede mną czerwone światło, to zdejmuję nogę z gazu i powili sobie zwalniam silnikiem. Zanim dojadę do świateł, to w większości przypadków zapali się zielone światło, a ja spokojnie mogę jechać startując od drugiego lub trzeciego biegu. Często jest jednak tak, że jadący za mną świecą mi długimi albo trąbią, bo oni MUSZĄ podjechać pod same świata i na nich stać. Bo jeździć powinno się dynamicznie/brawurowo albo wcale. Oto jakie w Polsce są realia. Więc jeśli ktoś będzie jechać 30km/h żeby nie stać na światach, to wyprzedzi go kilka/kilkanaście aut i i tak będzie na tych światłach stać. :)
  20.02.2019 23:01

Przeglądarka Edge na Androida zyskała nowe funkcje, w Polsce wciąż w wersji beta

 • Zastanawia mnie czy Ci, którzy piszą, że nikt w Polsce nie chce Edge'a chociaż spróbowali używać tej przeglądarki. Ja np. nawet polubiłem tę przeglądarkę choć dla mnie ma dwie wady - brak obsługi rozszerzeń w trybie prywatnym i brak jednego katalogu na pliki tymczasowe.
  17.02.2018 22:01

Mój Rower: polskie Endomondo z trasami dla rowerzystów

 • @MLJ "olecam anglojęzyczną stravę (głównie dla kolarzy) lub rodzime i troche niedoceniane Navime. Obie darmowe i znacznie lepsze niż komercyjne Endomondo.."

  Strava też jest komercyjna, a konto pro/premium jest prawie TRZY razy droższe od konta Endomondo Premium.
  11.06.2017 0:10

[How To] Lama, czyli automatyzowanie Androida

 • @ggn (niezalogowany):

  A nieprawda. :P

  @ten30
  Spróbuj Timely. Nie używam Lamy od dawna i Timely też zastąpiłem innym budzikiem, ale:

  Spróbuj np. ustawić w lamie, żeby codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 0:01 tworzyło w Timely jednorazowy alarm o nazwie Budzik1 o godzinie 7:00. Jak budzik zatwierdzisz to ikonka powinna znikać (o ile nie będzie innych aktywnych alarmów).
  17.05.2017 17:20

7 rozszerzeń do przeglądarek, które przydadzą się na co dzień

 • @MartinaNeumayer
  Chrono całkowicie zastępuje wbudowany mechanizm pobierania. Można ustawić limit jednoczesnych pobierań, limit pobierań z tego samego serwera, pliki mogą być dodawane jako wstrzymane... jest też wbudowany Sniffier (wąchacz ?) :D Będąc na stronie można wybrać co się chce pobrać i jednym kliknięciem dodać wszystko do listy pobierania.
  16.04.2017 23:12

 • @Mikez: "wygoda korzystania, głównie dzięki o wiele, wiele lepszym rozszerzeniom dla Firefoksa, jest dla mnie nie do porównania."
  Możesz podać jakieś przykłady rozszerzeń do Firefoxa, których nie da się zastąpić tymi z przeglądarki Chrome? Myślałem, że nie ma odpowiednika DownThemAll dla Chrome'a, ale znalazłem Chrono, z którego jestem równie zadowolony.

  "Nie mówiąc już o tym, że Chrome jest brzydki."
  Czy ja wiem... gusta są różne. Parę rzeczy mogłby być inne, ale jakiś paskudny to on nie jest. http://oi68.tinypic.com/21kjpxy.jpg
  16.04.2017 12:11

 • @rroberto:

  3. Simple speed dial: mój przykład: http://oi68.tinypic.com/21kjpxy.jpg
  4. Zamiast zrzutów ekranu robię notatki do OneNote'a za pomocą Clip to OneNote, a jak bardzo potrzebuję zrzutu ekranu/strony, to mam od tego Ashampoo Snap :)
  Ewentualnie to rozszerzenie wygląda ciekawie: https://chrome.google.com/webstore/detail/awesome-screenshot-screen/nlipoenfbbik...
  16.04.2017 12:51

Programista Drupala ukarany za swoje preferencje seksualne

 • @krzyszp: Daruj im. Weź głęboki oddech i przyjmij ze spokojem fakt, że prosty lud nazywa lewactwem wszystko, z czym się nie zgadza. :)
  Nie ma sensu z nimi walczyć.
  30.03.2017 6:57

 • @Waka: Nie nadinterpretuj proszę mojej wypowiedzi. Nie lubię, gdy ludzie wszystko przypisują jakimś poglądom politycznym. Lewactwo, prawactwo, centractwo... nie interesują mnie poglądy polityczne w takim rozumowaniu.
  Polityka powinna w najnajmniejszym stopniu ingerować w życie obywateli, a każda decyzja powinna być poprzedzona pytaniami takimi jak: czy nasze działanie ma sens?, czy jest to sprawiedliwe?, czy nasz sposób rozwiązania problemu nie zrodzi 10 innych?, czy nasze działanie jest etyczne?, czy nie naruszamy prawa człowieka do wolności wszelakiej? Ludzie powinni przestać naskakiwać na siebie tylko dlatego, że mają inne poglądy. W całej tej pseudopolitycznej batalii ludzie zapomnieli o najważniejszym - zdrowym rozsądku. A to, o czym jest artykuł to nie żadne lewactwo czy prawactwo, tylko zasady panujące w danej firmie i czysty business. Spójrzcie na to z perspektywy szefa firmy. Sprzedajecie produkt X. Okazuje się, że wasz pracownik prywatnie robi coś, co może negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy i w konsekwencji na jej dochody. Trzymalibyście takiego pracownika w firmie mimo ryzyka, że firma przez to może dużo stracić? Śmiem wątpić. Więc skończcie się już obrzucać tym x-wackim błotem, bo tak naprawdę chyba już nie ma ludzi o czysto lewicowych czy prawicowych poglądach. To się bardzo wymieszało.
  30.03.2017 9:24

 • Jakoś nie wydaje mi się, żeby decyzja o jego zwolnieniu opierała się na stwierdzeniu "bądźmy wzorowymi le/pra-wakami i zwolnijmy go". Ktoś stwierdził, że jego poglądy mogą się odbić na wizerunku firmy. Wybrali ich zdaniem bezpieczne rozwiązanie. Czy słusznie nie nam oceniać.
  30.03.2017 11:27

Dobre programy na rower cz. 1: przygotuj się do sezonu

 • @daras28-82:
  Nie, ale każdy sposób kontroli ciśnienia w oponie, nawet ten najgłupszy, jeśli choć trochę działa, albo przynajmniej sygnalizuje, że trzeba by się oponami zainteresować, to nie jest głupi. ;)

  Ja z takiej aplikacji nie korzystam. Regularnie dopompowuję powietrze do opon w moich rowerach. Jazda na szosie ze zbyt niskim ciśnieniem to proszenie się o dobicie koła i przebicie opony od wewnętrznej strony przez szprychę, także sporo jeżdżąc bardzo tego pilnuję.
  27.03.2017 15:23

Roccat Kone EMP, nowa myszka dostępna, wygraj ją w konkursie #IEM

 • @gowain: Też jestem leworęczny, ale nie wyobrażam sobie grania trzymając myszkę w prawej ręce. Od zawsze trzymam myszkę w lewej ręce. Kiedyś z przyciskami ustawionymi standardowo - dla praworęcznych, ale kilka lat temu spróbowałem zamienić przyciski miejscami i tak u mnie zostało. Dużo wygodniej.
  Poza tym, po co sterować bohaterem gry za pomocą przycisków WSAD skoro można jak człowiek używać strzałek?
  Co do myszek to od 4 lub 5 lat używam Logitecha VX Nano i przywyczaiłem się, że przyciski 4 i 5 mam pod środkowym palcem. Rozglądam się jednak za jakimś sensownym następcą i jedyne co mi na takie wygląda to Logitech G900, ale cena dość wysoka. :(
  06.03.2017 10:04

 • @gowain: RCtrl, RShift, /, ", \... A jeśli ktoś ma niewygodny układ klawiszy na klawiaturze to zawsze może używać klawiatury numerycznej. Np. w Wiedźminie 2 czy Dead Island korzystam z takiego rozwiązania. W niektórych grach używam też aplikacji x-mouse button control i mapuję sobie kombinacje przycisków pod 4. i 5. przycisk myszki oraz pod przesunięcie rolki w myszce w lewo i prawo.
  06.03.2017 12:47

Zarobki dla pracowników IT to nie wszystko – zapominają pracodawcy

 • "To niezwykle ambitna grupa zawodowa, która ma potrzebę ciągłej nauki, samodoskonalenia, a także rozwoju zawodowego. Ponadto specjaliści IT oczekują dużej swobody w działaniu, elastycznego czasu pracy i możliwości zdalnego wykonywania swoich zadań ."

  Święta prawda. Bez perspektywy rozwoju i swobody w działaniu bardzo łatwo jest się zrazić do pracy.
  03.03.2017 18:12

Mapy Google jeszcze bardziej zintegrowane z wyszukiwarką i coraz mniej czytelne

 • @Anonim: Nie mierz innych swoją miarą. Nie znasz nas, a tym bardziej nie wiesz ile zarabiamy. ;)
  07.02.2017 11:02

Mobilny Outlook z obsługą rozszerzeń: na razie na iOS-ie, wkrótce na Androidzie (aktualizacja)

 • Dodają jakieś rozszerzenia, a obsługi kategorii jak nie było tak nie ma. :/
  02.02.2017 21:34

 • Jak ktoś chce klienta Exchange z prawdziwego zdarzenia na Androidzie powinien kupić Nine. Dokładnie tak powinien wyglądać Outlook na telefonie.
  04.02.2017 10:44

Forsal.pl nie dla użytkowników adblocków – kolejny wydawca chce zmusić do oglądania reklam

 • Czasem wspominacie tu o NoScript, nie widzę jednak możliwości blokowania tylko jednego skryptu za pomocą tej wtyczki. Widzę jedynie możliwość blokowania wszystkich skryptów z konkretnego adresu. Gdy zablokowałem skrypty z gazetaprawna.pl powiadomienie o adbloku nie pojawiło się, ale też nie pojawiły się obrazki z artykułów.
  23.01.2017 11:27

Projektor CASIO XJ-F210WN – wszechstronny długodystansowiec

 • @Krogulec: Jak jest jasno i jest jasna prezentacja też może to bardzo męczyć. Ostatnio byłem na szkoleniu, gdzie prezentacja była wyświetlana z projektora Sony z DLP na białej ścianie. Może właśnie to było problemem, że nie został użyty specjalny ekran i dlatego efekt tęczy był tak duży, że nie mogłem skupić się na pokazywanych materiałach.

  Na plus zastosowanie LEDów.
  16.12.2016 18:58