Zestaw komputerowy z Chin — Intel Xeon E5-2650v2 oraz HUANAN X79 2.49

Ostatnio postanowiłem złożyć sobie peceta, oczywiście jako fan chińskiej myśli technologicznej, oraz niebywały skąpiec postanowiłem sięgnąć po niekonwencjonalne rozwiązania, aby złożony zestaw prezentował dość wysoką wydajność, nie obciążając zbytnio mojej kieszeni.

Intel czy AMD? Niestety, tym razem czerwonych nie brałem w ogóle pod uwagę, w głowie miałem mniej więcej obraz tego co chciałem złożyć, zestaw komputerowy oparty o procesor Intel Xeon E5, czyli serwerowym odpowiedniku Core i7.

GTX 1050 TI w 2019 roku — czy to ma jeszcze jakiś sens?

Ostatnio stanąłem przed wyborem karty graficznej. Wszędzie teraz głośno o najnowszych kartach graficznych GeForce RTX z serii 20, nie żebym w ogóle brał je pod uwagę. Po prostu nie potrzebuję karty graficznej o aż takiej mocy, no i oczywiście cena. Wydatek 1500 do 3000 zł też jakoś mi się nie uśmiechał. Standardowo już więc zacząłem rozglądać się za kartą graficzną która nie będzie za droga, ale pozwoli mi na grę w nowe gry na co najmniej średnich detalach w rozdzielczości FHD. Koniec końców po poszukiwaniach w różnych sklepach trafiłem na okazję.