Czy słoneczko GG już zachodzi, czy dopiero wschodzi?

 • Życzę im jak najlepiej, a rynek niech zweryfikuje. Jednak prawdę mówiąc, nie podoba mi się ich główny produkt, bo nie jest tym, czym IMHO być powinien.
  No nie wiem, może jestem staroświecki, ale mi komunikator służy do komunikacji i nie interesują mnie różnorakie bajery w programie, tzn. mogą sobie być, ale nie powinny mieć wpływu na zasobożerność aplikacji, gdy użytkownik ich nie używa (forma jakichś wtyczek, czy coś).
  08.10.2012 22:07

Już jutro kolejne zadanie specjalne z diodą!

 • Fajnie, mój ISP nie obsługuje IPv6. A przez proxy nie można :-/.
  Cóż, another time.
  30.09.2012 15:13

Co powinien wiedzieć technik informatyk?

 • Moim zdaniem tegoroczny egzamin był bardzo łatwy. Co prawda, mój egzamin czeka mnie dopiero za 2 lata, ale już teraz mogę powiedzieć, że po pierwszej klasie byłem wstanie "zdać" większość egzaminów z poprzednich lat (a po drugiej to jeszcze łatwiej mi to przychodzi), czego niestety nie mogę powiedzieć o wielu kolegach z mojej, jak i równoległej do mojej klasy.
  Tak czy inaczej, pierwszą rzecz, jaką zrobię we wrześniu to spytam jednego z nauczyciela "sosiku", jak poszedł tegoroczny egzamin w mojej szkole.
  Co do Linuksa na SOiSKu - nasz nauczyciel wspomniał już, że przeprowadzi tylko kilka lekcji opartych o Susła (niestety nie powiedział, czy OpenSUSE - w co wierzę, czy też SLED - w co wątpię). Na pewno będzie to praca na maszynie wirtualnej (na komputerach z Vistą Business i 1 GB RAM-u), tak czy inaczej wiele się o tym systemie z lekcji nie dowiem (a może uda mi się 5-tki z "aktywności" zgarnąć :-))
  02.07.2012 22:41

A Magnetic Adventure na weekend

 • Gra bardzo fajna, ale niestety Intel GMA4500X, Intel DC T3200 oraz Windows Developer Preview jej nie uciągnął :-(.
  11.02.2012 14:44

Idealni uczniowie

 • Część 1: Powołanie
  Przyznam na początku: jestem jeszcze uczniem (ale nie o narzekaniu na wszystko i wszystkich ten wis będzie)
  Chodzę do technikum, kierunek technik informatyk, ale niestety trafiłem na, mówiąc wprost, słabą klasę. Mówi się, że w liceum najczęściej są ludzie z przypadku, a w technikum już bardziej zainteresowani tematem. Niestety, moja klasa burzy tą regułę, przez co bardziej zainteresowane osoby cierpią.
  W pierwszej klasie (we wrześniu) postanowiłem zrobić tzw. ustną ankietę, pytanie było jedno: "Czy poszedłeś do tej szkoły dlatego, że interesujesz się informatyką?". Na to pytanie 25/30 odpowiedziało twierdząco.
  Ogólnie super. Jednak rzeczywistość zweryfikowała wszystko i po półroczu już 1/4 klasy stwierdziła, że "chcę zdobyć zawód jako backup, a pójść na [tu wstaw kierunek, inny od informatyki (i jej pochodnych)]"
  Teraz (połowa klasy 2-giej) już nie pytałem nikogo o cel bycia w technikum, ale w rzeczy samej zauważyłem, że (łącznie ze mną) 6 osób z 25 w klasie rzeczywiście tą informatyką się interesują. Tragedia.
  Co chciałem udowodnić powyższą częścią komentarza: będąc jeszcze uczniem można zauważyć wady innych uczniów (a nie tylko psioczyć na nauczycieli).

  Część 2: Program
  Kwestia druga program nauczania.
  Wspominany wyżej był Pascal. Przyznam, że nie uwielbiam tego języka programowania, wolę (choć nie wiem dlaczego) C/C++ i o dziwo, nawet ta mniej zainteresowana część klasy uważa podobnie.
  Co prawda obecnie mamy operacje na wskaźnikach (nie lubiłem tego w Pascalu, a w C++ jest to dla mnie nic strasznego) i tu już większość ludzi, nie wiedzieć czemu, pada. Wada: nauczyciel czasami robi błędy merytoryczne.
  Dobra, dobra. Programowanie było, czas na SOiSK.
  Tutaj, przyznam się bez bicia, musiałem tylko przeżyć BHP we wrześniu, a od kolejnych tematów tylko sobie łapie tzw. plusy z aktywności, jednak odczuwam dość mocno, negatywny wpływ klasy na nauczyciela, który jest zagłuszany pierdołami. Najgorsze jest jednak na zajęciach praktycznych, gdy nauczyciel "znika", a my zajmujemy się "sobą" - tj. ja czytam sobie w internecie coś na temat tematu lekcji, a reszta gra w coś lub ogląda popularne ostatnio imageboardy. Ostatnio dochodzi też do sytuacji, że podłączają XBOX'a pod rzutnik i grają w różnorakie tytuły. Wada SOiSKu: niektóre poruszane kwestie są oczywiste nawet dla nieinteresujących się w ogóle tematem.
  UTK
  Przedmiot ciekawy, uczący myśleć logicznie. Szkoda tylko, że nauczyciel wykłada go trochę na siłę i niejednokrotnie robi błędy, jednak ma najlepsze podejście do uczniów niezainteresowanych, tj. "panie, to jest technikum, nikt pana nie zmusił tu przychodzić".
  OB
  Tu tylko zajmę się wadą: jedyne słuszne oprogramowanie Microsoft Office, dalej nie ma się co rozwodzić, no może tym, że brakuje mi pisania makr (ale być może to przede mną).
  Podsumowanie:
  W większości w przypadku mojej klasy hamulcem jest klasa, która nie pozwala czasem rozwinąć nauczycielowi skrzydła. Nie oceniam tutaj TI (bo to część wspólna z LO) i Multimediów i Grafiki Komputerowej, bo to też wymagałoby kilkadziesiąt/set bajtów tekstu.

  Oczywiście poruszyłem tutaj tylko kwestię przedmiotów zawodowych, gdyż przedmioty ogólne są inną bajką i jedyna rzecz jaką mogę stwierdzić, to to, że mam duże braki w fizyce i nie umiem/nie chcę/nie wiem jak je nadrobić nie biorąc korepetycji.
  24.01.2012 23:31

Facebook przestaje wspierać IE7?

 • Co do tej ciekawostki w postaci avatarów w chacie i przykładzie wykorzystania tego, cieszę się, że nie mam żadnych pokemonów jako znajomych w tym portalu :-).
  31.12.2011 20:52

Jak grałem w WoWa...

 • Ja wielokrotnie byłem zachęcany do grania w MMO, pierw pod klawiaturę i mysz podszedł WoW, na serwerze prywatnym. Za zachętą kumpla zainstalowałem, włączyłem i 2 dni później gra wyleciała z HDD, gdyż nie mogłem ogarnąć mnogości przycisków, nie byłem w stanie zapamiętać klawiszologii, a na dodatek ilość czasu, którą trzeba było na to poświęcić była dla mnie zbyt duża.

  Drugie MMO - Lineage 2 - powody te same co w WoW, z czym, że gra przetrwała nawet tydzień, bo kumpel był bardziej newbie friendly od tego z WoWa - jednak średnio po 30 minutach rozgrywka zaczęła mnie nużyć, nawet jak kumpel wbił mi trochę lvl, więc zrezygnowałem.

  Ostatnio kumple zachęcali mnie też na Minecraft, jednak już profilaktycznie odpowiedziałem nie. Pooglądałem kilka filmów na YT, jednak stwierdziłem, że szkoda mi czasu na budowanie wirtualnego świata, lepiej zbudować własny program, bazę, etc.

  Widocznie jestem typem osoby, którą MMO nie ciągnie, ba, rzadko kiedy jakaś gra mnie interesuje na dłużej, a najczęściej moja rozgrywka kończy się po ok. 30 minutach, dwa razy w tygodniu, no chyba, że jakiś sprawdzian w poniedziałek się szykuje, wtedy już tylko raz, w sobotę.

  Nie mogę też powiedzieć, że ktoś mi nie pozwala wejść w nałóg, gdyż nie muszę często sobie przerywać czynności z przyczyn niezależnych, ale ja doskonale wiem, że szkoła, matura (to trochę później), są teraz dla mnie ważniejsze niż jakiekolwiek MMO lub inne gry.
  31.08.2011 13:13

avast! Antivirus Pro w letniej promocji za 39 złotych

 • W sumie, gdybym nie miał Avast Internet Security (był w jednej gazetce komputerowej) do końca roku, to bym się skusił na to. Oferta moim zdaniem dobra. Fajny jest ten SaferZone - wchodzę przez to na wszystkie strony niegodne zaufania i póki co nie mam problemów.
  25.07.2011 13:00

Awaria sieci Skype

 • U mnie nadal nie działa, ale powiem wam taką ciekawostkę. Rozmawiałem z kolegą i nagle nam zerwało połączenie, jednak Skype je przywrócił. Potem sobie gadaliśmy i nagle zauważyłem, że nie mam połączenia z serwerami Skype, jednak połączenie z kolegą nadal było dobre, choć program twierdził, że jakość połączenia jest bardzo niska. Zatem połączenia głosowe są realizowane bezpośrednio, a serwery Skype'a służą do wysyłania informacji o statusie, aha i jeszcze chat nie działał.
  Pozdrawiam.
  23.12.2010 9:36

Refleksja na temat Naszej Klasy, a raczej N-K

 • Podzielam Twoją opinię. Sam muszę przyznać, że Nasza-Klasa jeszcze przed zmianą na NK już nie była tym fajnym serwisem. Ja rejestrowałem się tam, gdy serwis ten był jeszcze tym, czym powinien. Od kiedy pojawiły się te "bajery" to działo się coraz gorzej, ale ja po prostu olewałem te zmiany i to co szło wyłączyć w opcjach - wyłączałem. Od kiedy wszedł nowy regulamin dałem sobie czas do 10 lipca i żegnam ten serwis (regulaminu nie akceptowałem) Może moje wypowiedź brzmi jak wyżalanie się, ale jest to idealny przykład na to, że świetną ideę szlag trafił.
  05.07.2010 21:00