Recenzje 7-Zip

Strona główna Windows Akcesoria Kompresory plików
darmowy,szybki
brak
ocena użytkownika

idealne zastępstwo do płatnego WInRara posiada podobne funkcje łatwy w obsłudze intuicyjne menu

21.08.2018 14:00 | Recenzja do wersji 18.05
Intuicyjny, łatwość pakowania i rozpakowania archiw z menu kontekstowego, szybkość działania, ilość obsługiwanych typów archiw, dzielenie na party
Stary wygląd
ocena użytkownika

Lekki, szybki program, obsługujący zdecydowaną większość powszechnie stosowanych archiw. Z łatowścią spakujemy wszelkie dane. Przy odpowiednio dobranych ustawieniach, możliwość mocnej kompresji danych.
Jedna z ważniejszych funkcji programu to dzielenie archiw na wyznaczone przez użytkownika części. Całość dostępna z menu kontekstowego.

30.01.2018 02:05 | Recenzja do wersji 16.04
prostota, szybkość działania, darmowy,
stary klasyczny wygląd, nie zawsze przypisuje sobie rozszerzenia plikó
ocena użytkownika

Program bardzo dobry, prosty w obsłudze. Naprawdę godny odpowiednik dla płatnych, jak i bezpłatnych konkurentów. Jedynym minusem może być konieczność ręcznego przypisywania obsługi plików, szkoda że nie robi tego automatycznie. Jednak to jedyny mankament, jaki zauważyłem. Poza tym - naprawdę polecam!

19.12.2017 15:27 | Recenzja do wersji 16.04
Ilość obsługiwanych typów archiwów, szybkość działania, menu kontekstowe, prosty w obsłudze interfejs, brak opłat za użytkowanie
Archaiczny wygląd interfejsu oraz brak możliwości dodawania danych naprawczych
ocena użytkownika

Archiwizer do wszystkiego. Dosłownie. Oprócz oficjalnie wspieranych typów archiwów, programem 7-zip można bez przeszkód rozpakować pliki, które mają nieznane rozszerzenia, ale skompresowane w czytelny dla 7-zip'a sposób. W pełni konfigurowalne menu kontekstowe w eksploratorze systemu Windows, pozwala na szybki dostęp do najczęściej wykonywanych operacji za pomocą 7-zip'a. Nieco archaiczny wygląd interfejsu 7-zip'a może odstraszyć użytkowników lubiących interfejsy pełne wodotrysków. Jego szybkość działania rekompensuje braki w wyglądzie, które i tak można uzupełnić za pomocą nieoficjalnych modyfikacji do 7-zip'a. Należy też wspomnieć, że w programie nie ma możliwości dołączenia danych naprawczych do tworzonego archiwum, co osobiście uważam za relikt przeszłości, kojarzący mi się ze stronami warezowymi, gdzie wstawki bez danych naprawczych usuwane były bez ostrzeżenia. Program jak najbardziej godny polecenia, zwłaszcza tam, gdzie szuka się tanich, ale niezawodnych rozwiązań - na przykład w małych firmach.

17.09.2017 03:17 | Recenzja do wersji 16.04
prostota, polskojęzyczny interfejs, prawie 100% niezawodność, obsługa plików .tar, .zip
brak możliwości podjęcia próby naprawy archiwum
ocena użytkownika

Moim zdaniem oprogramowanie 7-zip jest to najlepszy z darmowych kompresorów plików. Dzięki jego prostocie nawet mało zaawansowany użytkownik sobie poradzi z jego obsługą. Sam polecam go każdemu kto bez wydawania pieniędzy chce mieć dobre i proste oprogramowanie do kompresji.

31.05.2017 21:13 | Recenzja do wersji 16.04
w pełni darmowy, multiplatformowy, dostępny jako program graficzny oraz z linii poleceń, wiele obsługiwanych formatów
brak możliwości dodania danych naprawczych ani próby naprawy uszkodzonego archiwum z jego pomocą
ocena użytkownika

Otwartoźródłowemu programowi 7-Zip funkcji nie brakuje, a przy tym jest niezwykle wygodny w użyciu. Bez problemu obsługuje najpopularniejsze formaty oraz własne archiwa 7z. Znajdziemy w nim także bardziej zaawansowane opcje takie jak szyfrowanie czy dokładniejsze ustawienia parametrów kompresji. Zgodnie z zapewnieniami twórców, potrafi zapakować pliki do archiwum zip lepiej niż inne znane programy. Patrząc na to wszystko, nie sposób dziwić się, że 7-Zip zdobył tak ogromną popularność. Zdobył ją w pełni zasłużenie.

22.05.2017 20:36 | Recenzja do wersji 16.04
Prosty w obsłudze, szybki z polskim interfejsem.
brak
ocena użytkownika

7-Zip jeden z lepszych programów, nie zawodny, dobrze działa, szybki prosty w obsłudze. Nawet niedoświadczony użytkownik poradzi sobie z spakowaniem i rozpakowaniem pliku, co najważniejsze darmowy.

10.12.2016 21:32 | Recenzja do wersji 16.04
rozbudowane menu kontekstowe, wersja 64-bit, obsługa różnych formatów, kompresja, program bezpłatny
brak
ocena użytkownika

7-Zip całkowicie zasłużenie jest od kilku lat jednym z najbardziej cenionych przez użytkowników narzędzi, dzięki którym można w prosty sposób stworzyć, jak i rozpakować archiwa nie tylko w natywnym formacie 7z, ale też w tych które zadomowiły się na dobre przez lata na komputerach jak choćby ZIP, RAR czy TAR. Bez wątpienia, obok rozwiniętej funkcjonalności najważniejsze zalety to brak konieczności kupna licencji (czy zamykania okienek zachęcających do tego), integracja z menu kontekstowym czy prosty sposób tworzenia archiwów zabezpieczonych hasłem czy skompresowanych. Każdy kto dba o porządek na dysku doceni podręczną opcję „Wypakuj tutaj”, dzięki której 2 kliknięciami możemy rozpakować archiwum w tej samej lokalizacji co plik źródłowy .

23.07.2016 00:52 | Recenzja do wersji 16.02
1 2 3 4 następna