reklama

8 tysięcy dolarów za luki w Viście i IE7

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Należąca do VeriSign organizacja iDefense zajmująca się bezpieczeństwem ogłosiła nową edycję swojego programu Vulnerability Contributor Program, który polega na premiowaniu członków społeczności potrafiących udowodnić istnienie nieznanej, krytycznej luki w zabezpieczeniach Windows. O poprzedniej edycji "konkursu" pisaliśmy na początku ubiegłego roku.

Tym razem organizacja zapłaci osiem tysięcy dolarów, jeśli udowodni się istnienie krytycznej, dotąd nieznanej i niezgłoszonej luki w zabezpieczeniach dwóch najnowszych, flagowych produktów Microsoft - Windows Vista oraz Internet Explorer 7. Poza tym luka musi dać się eksploatować zdalnie oraz umożliwiać wykonanie dowolnego kodu. iDefense zastrzega, że wypłaci nagrodę tylko sześciu pierwszym zwycięzcom. Dodatkowe pieniądze - do czterech tysięcy dolarów - będą przysługiwały za równoczesne dostarczenie działającego kodu eksploatującego.

Microsoft, podobnie jak w zeszłym roku, nie pochwala tej inicjatywy. Według korporacji oferowanie pieniędzy w zamian za odkrycie luki zabezpieczeń nie jest dobrą metodą na zwiększenie bezpieczeństwa systemu. Tylko przemyślane ujawnianie informacji, a zatem pewność, że poprawka jest dostępna tego samego dnia co informacja o usterce jest najlepszą metodą ochrony użytkowników - mówił przedstawiciel Microsoft.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama