8 urodziny Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Wszystko zaczęło się w styczniu 1996 roku, kiedy Larry Page i Sergey Brin, dwóch studentów Uniwersytetu Stanford w Kaliforni rozpoczęło pracę nad projektem wyszukiwarki analizującej powiązania pomiędzy witrynami. 7 września 1998 roku Larry Page i Sergey Brin założyli firmę Google Inc, kilkanaście dni później, 26 września nastąpiła oficjalna inauguracja usługi Google.

Przez osiem lat swojej działalności firma w bardzo znaczący sposób przyczyniła się do rozwoju Internetu, szczególnie w dziedzinie wyszukiwania informacji. Firmowa wyszukiwarka daje możliwość możliwość przeszukiwania stron internetowych (ponad 8 miliardów zindeksowanych pozycji), grup dyskusyjnych Usenet, zdjęć i grafik, nowości z serwisów informacyjnych. Prócz wyszukiwarki Google oferuje całą gamę wygodnych i w większości darmowych usług i serwisów internetowych, takich jak chociażby poczta GMail, serwis blogów Blogger, organizer Calendar, satelitarne mapy Earth i Maps i wiele innych.

Twórcom i pracownikom Google życzymy kolejnych innowacyjnych pomysłów i zindeksowania wszystkich stron w Sieci :-)

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieOdcisk palca w dowodzie osobistym. Wszyscy będziemy brać przykład z Władimira Putina