Gadu Gadu wprowadza abonament. Będą też trzy nowości

 • Kiedyś zakupiłem za grosze Adguard dla Androida i nie ma opcji by były jakiekolwiek reklamy. W tamtym czasie był świetny przelicznik z rosyjskiego rubla na polski złoty. Opcja abonamentu za brak reklam to strzał w stopę. Tylko za przeproszeniem idioci się na to dadzą nabrać. Pomijam fakt, że teraz większość ludzi używa do komunikacji Messangera nawet zamiast SMSów, MMSów.
  29.10.2019 10:45

Windows Defender zyskuje tryb piaskownicy. Pokazujemy, jak go włączyć

 • @brysiu54 Poczytaj sobie ile warte są Google, RedHat, IBM, Oracle i inne firmy w Linux Foundation, a potem się zastanów ponownie nad tym co napisałeś.
  17.10.2019 16:17

Windows 10 przyspieszy po aktualizacji, o ile masz procesor Intela

 • Jaki ładny zmanipulowany FAKE NEWS + CLICK BAIT xD

  WuPe pełną klawiaturą. Zero merytorycznej treści, ogólniki i farmazony (o mitycznym przyspieszeniu). FAJNIE, że MS nareszcie wziął się za optymalizację zaśmieconego NT, ale bez przesady. Kolejkowanie zadań CPU w Windows to niedorzeczność i ironia. Zadania w tle + telemetria + obciążenie łącza zbędnymi pakietami TCP + dziurawy UWP Core + dziurawy WDF + brak testów oprogramowania z prawdziwego zdarzenia, tylko poligon w postaci Insider Program (w sumie to powinni przemianować to na Bug Hunting Hazard Program).

  Od czasów wydania Visty/7 pod maską w zasadzie nic szczególnego się nie zmieniło. Poprawiono tylko błędy. Zrezygnowano z masy udogodnień (gdzie jest NASTĘPCA NTFS >> ReFS (The Resilient File System)?? W wydaniach serwerowych - okrojony.

  MS stał się ostatnio bardziej Open Source (z pozoru), ma romans z Canonical (tylko się tak zastanawiam kto kogo ;) )

  Zamiast opisywać merytorycznie PROBLEMY związane z systemem NO1 wy w redakcji zajmujecie się pierdołami o wydajności (jak mityczne SUPER SPEED CLEAN REGISTRY).
  01.10.2019 19:25

Windows 10. Microsoft obiecuje aktualizację, która odciąży procesor

 • 1. Zainstaluj KB4512941
  2. Wysokie użycie CPU przez SeachUI.exe
  3. REGFIX. Reboot i nie ma obciążenia CPU
  3.1 Nie działa START MENU.
  08.09.2019 12:39

Microsoft Edge

Notepad++ cofnięty do starszej wersji, ma poważny błąd

 • @Marco__ Jak taki jesteś mądry to sfinansuj certyfikat podpisujący kod za 500 USD. GPG jest darmowe i bezpieczne. ;)
  04.04.2019 17:43

USB 3.2 i trzy różne standardy, tylko jeden nowy. Bałagan w nazewnictwie gwarantowany

 • To samo zrobiło Wi-Fi Alliance ze standardami połączeń WiFi. Już nie ma a/b/g/n/ac/ax tylko numeracja od 1 do 6.
  26.02.2019 8:20

NVCleanstall – usuń telemetrię i zoptymalizuj sterownik Nvidia paroma kliknięciami

 • Kolejny artykuł na temat zaawansowanego narzędzia w stylu - "przecież nic się nie stanie". Sterownik NVIDIA Legacy odpowiedzialny za dGPU oraz obsługę Optimusa to około 740 MB. Dla porównania Sterownik iGPU Intela w wersji DCH to prawie 900 MB miejsca na dysku. Zabawa narzędziami do usuwania funkcjonalności sterowników jest bez sensu przy dzisiejszych wielkościach dysków. Folder DriverStore > FileRepository waży tylko 2,42 GB. Dla porównania główny folder WinSxS 6,2 GB co przekłada się orientacyjnie na 10 GB miejsca zajmowanego przez sam system, sterowniki i podstawowe aplikacje UWP.
  10.02.2019 5:17

Spotify idzie na wojnę z adblokerami. Zablokujesz reklamy, dostaniesz bana

 • @adami "pisze"
  jest napisane #grammarnazi
  08.02.2019 11:28

Private Winten v0.1b: zablokuj algorytmy śledzące Windowsa 10 jednym kliknięciem

 • Promowanie takie oprogramowania powinno być karalne co najmniej banicją na kolejne artykuły. Z tego co widzę to jest to zwyczajna ingerencja w rejestr i GP. Telemetria NIE JEST złem wcielonym, tak jak to się promuje. Dla zwykłego użytkownika wystarczy chwila w ustawieniach prywatności by dostosować SETUP. Aplikacja promowana w tym artykule MOCNO ingeruje w system, do końca nie wiadomo jakie zmiany są wprowadzane danym przełącznikiem. Szanuję i rozumiem zamysł autora aplikacji - AIO, ale NIE ZALECAM używania jej przez mniej świadomych użytkowników Windowsa. Pewne zmiany poczynione przez program wydają się nieodwracalne zwykłym przywracaniem systemu!

  @gtxxor

  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/usun-to-na-boga-grzegorz-braun.jpg
  28.12.2018 12:43

Październikowa aktualizacja Windows 10: wydano łatkę, która przyspieszy wdrażanie

 • Wszystkie te PROBLEMY z wdrażaniem aktualizacji jest spowodowane zwyczajnie cięciem kosztów. Z początkiem prac na Longhorn w M$ doszło do solidnego nieporozumienia pośród ekipy deweloperów i testerów oprogramowania, co przełożyło się na znaczne opóźnienie wydania Visty. Na dodatek finalna wersja Visty sprytnie nazwana 7. była dopiero spełnieniem pokładanych w nowej wersji Windowsa nadziei.

  Windows 8/8.1 to wczesna wersja 10. Taka alpha.

  Kolejna kwestia to testy. Zespół kontroli jakości kodu został po prostu rozwiązany, wymyślono społecznościowy Windows Insider. Całe szczęście, że M$ użył mózgu i powiększył zasób repozytorium sterowników oraz otworzył Windows Update Catalog do ręcznej aktualizacji sterowników i systemu z CAB/MSU.

  Kolejne edycje 10 to szlifowanie kamienia. Ktoś jeszcze pamięta prace nad następcą NTFS - ReFS i stopniowe ograniczanie jego funkcjonalności??
  https://www.wikiwand.com/en/ReFS

  Pominę milczeniem strzał w stopę przez kolano z bazooki i Windows Mobile.
  27.12.2018 11:00

Uwaga na dobreProgramy.pro – to oszuści. Można jednorazowo stracić ponad 30 zł

Thunderbird 60 — minimalizacja do Tray

 • @Fizyda Dodatkowy #protip - przywrócenie działania wtyczki kalendarza w Thunderbird 60.x

  Resetujemy wartość

  extensions.installedDistroAddon.{e2fda1a4-762b-4020-b5ad-a41df1933103}

  opcją RESETUJ i uruchamiamy ponownie aplikację.

  ----------------

  Aby Thunderbird używał powiadomień w Windows 10 (obecnie tylko informacja o nowej poczcie bez szczegółów) należy zmienić wartość
  pref mail.biff.show_balloon na TRUE
  mail.biff.show_alert na FALSE
  uruchamiamy ponownie aplikację.
  15.12.2018 17:04