899 milionów euro kary dla Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Komisja Europejska nałożyła na Microsoft karę w wysokości 899 mln EUR za dalsze naruszanie postanowień wyroku antymonopolowego z 2004 roku.

Jest to pierwszy przypadek w 50-letniej historii obowiązywania unijnego prawa o konkurencji aby firma nie zastosowała się do decyzji UE. Zasądzona kwota jest sumą naliczoną za okres od 21 czerwca 2006 do 21 października 2007. Razem z innymi karami daje niebagatelną kwotę 1,7 miliarda euro. Unia oczekuje, że teraz Microsoft zastosuje się do wyroku i zamknie ciemny rozdział w swojej historii.

W reakcji na decyzję Komisji Microsoft oświadczył, że dotyczy ona przeszłych wydarzeń. Przypomniał też, że w październiku ub. roku KE przyznała, iż Microsoft całkowicie spełnia postanowienia sprzed czterech lat.

Niedawno Komisja Europejska wszczęła też postępowanie w sprawie interoperacyjności. Microsoft wyszedł wtedy na przeciw wprowadzając zmiany w swojej polityce dotyczącej interoperacyjności. KE zareagowała jednak z dystansem oświadczając, że widziała podobne deklaracje w przeszłości.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu