r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

9 lat dla hackera

Strona główna Aktualności

Amerykańska agencja Associated Press poinformowała o skazaniu na 9 lat hackera, który dokonał włamania do sieci Lowe's Home Improvement. Według podanych informacji włamanie miało na celu kradzież danych dotyczących kart kredytowych klientów przedsiębiorstwa. Dotychczas jest to najwyższa kara za przestępstwa komputerowe w USA i znacznie przewyższa wyrok na jaki został skazany Kevin Mitnick. Przypomnijmy iż wyrok ten wynosił 5,5 roku więzienia.

Pozostałe dwie osoby uczestniczące w ataku przeciwko Lowe's Home Improvement oczekuje na wyrok. Wśród nich jest jeden z pierwszych hackerów skazanych za wardriving. Wykorzystano technikę ataku wardriving, aby dokonać włamania do jednego z systemów firmowych w Southfield (Michigan) a następnie do uzyskania dostępu do centralnego systemu.

W centralnym systemie znajdującym się w North Wilkesboro (North Carolina) zainstalowano program, którego zadaniem było wyszukiwanie informacji dotyczących kart kredytowych klientów. Według zapewnień przedstawicieli żadne informacje nie zostały wykradzione.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.