Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

„Prawowgrywanie” – niby nic takiego a cieszy!

Wstęp. Jak często zdarza się Wam wysyłać jakiś dokument, zdjęcie czy projekt do kogoś? Myślę, że dość często. Jednak czy można to robić szybko i wygodnie oraz z minimalną ingerencją w cokolwiek co niesie za sobą obsługa wszelakiego oprogramowania? No cóż do jakiegoś czasu wysłanie plików w szybki sposób do kogoś stanowiło dość duży problem. To znaczy może nie problem. Ale było to dość czasochłonne. W dobie chmur obliczeniowych i innych nowinek technologicznych umieszczanie zdjęć czy dokumentów jest niezmiernie proste. Ale czy zawsze? No właśnie nie zawsze. W pewnych określonych warunkach nie jest to proste i szybkie. Zwłaszcza jeżeli robimy to często i do różnych osób.

Przykład 1

Rozmawiamy z kolegą i chcemy mu pokazać 2 zdjęcia z imprezy u Ryśka oraz przesłać mp3-kę ze wstępnej próby śpiewu w/w Ryśka przed eliminacjami do kolejnej części X-Factora. Reasumując mamy do przesłania 2 zdjęcia i 1 mp3-kę.

Wysyłamy mailem

Możliwe problemy:

  • nie znamy maila
  • kolega nie ma maila
  • nie chce nam się uruchamiać klienta pocztowego (wymaga otwarcia poczty, ew. wpisania hasła, wpisania adresu mailowego, dodania załączników i ogólnie za dużo zachodu i w ogóle „fuj”)