Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Intel - dzień z życia mechanika

Czas na montaż wszystkich podzespołów. To oczywiste, że na samej płycie z procesorem i chłodzeniem niewiele zdziałamy. Potrzebujemy jeszcze kilka istotnych elementów, które pozwolą nam w pełni korzystać z mocy ukrytej w całym zestawie. O ile pamięć, dysk, karta i zasilacz nie stanowiły dla mnie problemu, to paradoksalnie żadna z obudów które posiadam (a mam ich kilka), nie spełniała wymogów chłodzenia wodnego z tego zestawu. Oczywiście mogłem składać zestaw bez obudowy, jednak nie było by to zbyt wygodne i w dodatku chłodzenie nie było by w pełni wydajne. Dlatego korzystając z okazji nabyłem obudowę, która na dziś dzień jest praktycznie niedostępna w Polsce. Wiele tygodni jej szukałem i udało się. Obecne testy były tylko pretekstem by wreszcie się na nią zdecydować. A ponieważ musiałem się uwolnić od ściśniętych kabli w obecnej obudowie, to zdecydowałem się na obudowę Big Tower. Jednak to co jest obecnie dostępne na rynku nie spełniało moich oczekiwań ze względu na funkcjonalność i cenę. Poza tym jestem zwolennikiem minimalizmu i prostoty, dlatego dostępne udziwnione obudowy typu "Predator", "Alien" czy inne twory kompletnie nie są w moim guście.

Intel - kontakt pierwszego stopnia

Nadszedł ten moment kiedy wreszcie trzeba wziąć się za testy sprzętu otrzymanego od szanownej redakcji, która to otrzymała owe cuda od firmy Intel. Ubolewam, że tak fajny test trwa tak krótko i że jak na złość dostałem ten sprzęt w najmniej odpowiednim momencie w moim życiu. Oczywiście bardzo się cieszę, jednak obawiam się iż mój potencjał piśmienniczo-twórczy przyćmi natłok pracy zawodowej jak i pewne zmiany oraz decyzje życiowe. Ale myślę, że nie będzie tak źle. Zawszę trochę energii, choć odrobinę, uzbieram i z miłą chęcią się nią z Wami podzielę.

Wstęp

Słowem wstępu chciałem tylko nadmienić, że niezmiernie dziękuję za wyróżnienie mnie i powierzenie mi tego sprzętu pod moje skrzydła. Źle mu u mnie nie jest i jeżeli Intel postanowi ukarać mnie za złe sprawowanie w postaci pozostawienia mi owego sprzętu na wieczność, to przyjmę tę srogą karę z pokorą.

Pierwszy kontakt

Kontakt z zestawem jaki otrzymałem był dość trudny, kilka dni patrzyliśmy się na siebie jak Kargul na Pawlaka zza płotu. Jednak kiedy czas pozwolił i obowiązki troszeczkę ustąpiły postanowiłem podejść do płotu (czyt.