Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

System Fibaro — serce systemu, czyli kontroler Home Center 2

W poprzednim wpisie podzieliłem się z Wami odczuciami w kontakcie z systemem Fibaro, jak również nadmieniłem o świetnej sesji na HotZlocie i kilku innych rzeczach. Przyszedł jednak czas na konkrety i zapoznanie się z najważniejszym "organem" całego systemu, czyli kontrolerem (centralką, jednostką sterującą), czyli Home Center 2. Ponieważ jest to kluczowy element całego zestawu, to warto zatrzymać się nad nim na dłużej i mimo iż nie wszystko jestem w stanie na obecną chwilę sprawdzić, to mogę wspomnieć o jego najważniejszych możliwościach i przedstawić moje wrażenia, jak również kilka niespodzianek (niezawsze miłych), które po krótkim czasie wyszły na jaw.

Dbałość o szczegóły - czyli pudełko i jego zawartość.

Ten moment chyba każdy zna bardzo dobrze. Ciężko przyrównać to do czego kolwiek innego. Rozpakowanie urządzenia, to jeden z najprzyjemniejszych momentów, niezależnie od sprzętu jaki wpada w nasze ręce. Tak było również i tym razem.

Kontroler HC2 znajdował się w twardym opakowaniu z solidnego kartonu. Wszystko oczywiście w ładnych i stonowanych kolorach, z przewagą białego.

System Fibaro – „inteligentny” dom dla każdego

HotZlot już za nami, impreza genialna, jak również partnerzy nietuzinkowi. W tym roku w Zamku na Skale, oprócz wielu partnerów znalazł się pewien wyjątkowy. Dlaczego wyjątkowy? Otóż z tego co mi wiadomo nie było jeszcze na HotZlocie tematyki związanej z inteligentnymi budynkami, tudzież (bardziej precyzyjnie) automatyką budynków.

Tym partnerem była firma o nazwie Fibaro.

Firma w 100% Polska (co cieszy), w dodatku fabryka również znajduje się w naszym pięknym kraju (pod Poznaniem). Przyznam, że nie słyszałem wcześniej o Fibaro. Dlatego tym bardziej byłem szczególnie zainteresowany sesją, którą prowadził Krystian Bergmann, który w FIBAR GROUP jest kierownikiem działu wsparcia technicznego (Technical Expert), wraz z Jakubem Hermańskim, który zajmuje się nadzorem projektów w dziale rozwoju (Project Manager).

Ci, którzy byli na HotZlocie zapewne poczuli wyjątkowość sesji technicznej jaką prowadził Krystian. Na początek zaserwował nam ten oto filmik...

...który to tylko spotęgował ciekawość i wymusił na słuchaczach, już na wstępie, większą uwagę.