Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Na ratunek myszce - czyli Logitech da się lubić!

W życiu każdego gracza przychodzi taki smutny moment kiedy jego myszka zaczyna podejrzanie się zachowywać. Jakieś trzaski, piski i dziwne chrobotanie staję się codziennością. A ponieważ obojętnym na boleści biednego gryzonia być nie wolno, postanowiłem zdiagnozować przyczynę choroby mojej myszy. Poszukiwania nie trwały długo. Jej stopniowo pogarszający się stan był wywołany niczym innym jak zdartymi ślizgaczami, które to jej właściciel kiedyś kupił na allegro za jakieś kilkanaście złociszy. Nadmienię iż moja myszka przechodziła już tę chorobę, jak zresztą wynika z poprzedniego zdania. No ale co ciekawe, tym razem postanowiłem pójść innym tropem by uleczyć biednego gryzonia. Co było tego powodem? Nic innego jak moje niezadowolenie z zakupionych na allegro wcześniej ślizgaczy. Co takiego więc wymyśliłem? Zwyczajnie postanowiłem zadzwonić do pomocy technicznej Logitecha i zadać im kilka pytań. Właściwie najistotniejsze pytanie było "gdzie mogę nabyć oryginalne ślizgacze do mojego kochanego gryzonia o nazwie Logitech G5". Jednak zanim pani po drugiej stronie odpowiedziała mi na to pytanie, zadała inne.

- czy Pana myszka jest jeszcze na gwarancji?- oj chyba już dawno nie jest - odpowiedziałem.- proszę podać numery seryjne.

Recenzja rejestratora samochodowego OMEGA 720p

OMEGA 720p

O rejestratorach słów kilka

Dość popularne od jakiegoś czasu stają się wideo rejestratory samochodowe. Urządzenia służące do rejestracji materiału wideo znamy bardzo dobrze z filmów, które można obejrzeć w telewizji i i w internecie (gdzie zazwyczaj główną rolę w nich gra nasza „ukochana” drogówka). W każdym samochodzie policji takie urządzenie jest standardowo montowane a niekiedy i po kilka w jednym radiowozie. Cel stosowania takich urządzeń jest w przypadku policji oczywisty i chyba nikomu nie trzeba nikomu wyjaśniać do czego służą. Zwłaszcza tym którzy mieli „przyjemność” obejrzeć takie nagranie siedząc na tylnej kanapie radiowozu :). Jako obywatel nie będący w służbie publicznej, mogę również używać takiego rejestratora. Ten rejestrator nie posiada funkcji pomiaru prędkości a nawet jeżeli by miał taką funkcję ( a i takie rejestratory są dostępne) to nasze nagranie nie będzie mogło zostać użyte jako dowód w sytuacji kiedy chodzi o przekroczenie prędkości. Co innego jeżeli będziemy świadkami zdarzenia drogowego lub sami będziemy w nim uczestniczyć -czego nikomu nie życzę!.

Dioda4ever - statystyki pojawiania się diody...

Są pewne rozbieżności w statystykach pojawiania się diody dlatego postanowiłem przedstawić swój punkt widzenia na pory w jakich dioda nas nawiedzała.

Opisał to wczoraj djfoxer (nasz drogi zwycięzca) któremu serdecznie gratuluję z dziesiąty już raz ale myślę, że na to zasługuję :) W końcu poskromiciel diody może być tylko jeden :) Kolega w swoich statystykach uwzględnił czasy od pojawienia się alertu. Ja postanowiłem uwzględnić faktyczny czas a raczej porę w jakiej ten czas mógł się zawierać do pojawiania się diody. Poza jedną niewiadomą, którą chyba tylko Docent może sprecyzować reszta wydaję się być prawidłowa.

A więc do rzeczy

Wspomogłem się trochę arkuszem kalkulacyjnym i paroma prostymi formułami aby przypadkiem nie pomylić się w statystykach.

Statystyki - pory dnia

Są tylko 3 wyjątki z których 2 eliminuję na wstępie (kolor jasnoniebieski i czerwony).Patrząc na ten wykres łatwo się zorientować, że dioda w jednym dniu (12 września) pojawiła się zaraz po północy jednak alert miał miejsce przed północą a więc dwa razy w tym samym dniu. Taka sytuacja miała miejsce tylko raz.

Xiaomi Mi2 pogromca Galaxy S3 już jest!

No może nie zupełnie już jest ale można by powiedzieć, że już jest za rogiem :)Coś cicho na DP o dość ciekawym wydarzeniu jakim była premiera topowego chińskiego telefonu jakim jest Xiaomi Mi2. Od dłuższego czasu śledzę ten telefon i wypatruje możliwości jego nabycia a to ze względu na jego atrakcyjną cenę i niesamowite parametry. O czym za chwilę ale na początek mały smaczek w postaci oficjalnego bardzo dynamicznego filmiku prezentującego ten telefon:

Oficjalne źródła informują, że telefon jest już produkowany i to bardzo intensywnie. A do sklepów powinien trafić w od połowy do końca października. Czyli lada dzień. Szczegółowe informacje znajdziemy na oficjalnej stronie xiaomi.com o ile z językiem chińskim czujemy się wyśmienicie :) Dla mniej obeznanych w tym języku polecam oficjalną prezentację (z angielskimi napisami) z premiery telefonu w iście Applowski sposób przedstawiającą nowy produkt jakim jest Xioami Mi2.

Specyfikacja tego telefonu delikatnie mówiąc powala na kolana. Czegoś takiego w takiej cenie nie zobaczymy nigdzie. Cena tego telefonu ma wynosić około 315$ na rynek chiński. W sumie nie do końca wiadomo czy produkt będzie sprzedawany na inne rynki.

Dioda4ever - krótkie podsumowanie...

Czas diody nieubłaganie minął :(

Nie wiem jak Wy ale ja dobrze się bawiłem, choć dioda przysporzyła mi nie lada trosk to jedną z najciekawszych rzeczy podczas tego konkursu (oprócz wiedzy) była wymiana poglądów z innymi uczestnikami. Pytania były trudne jak i łatwe, choć ogólnie uważam, że poziom tego konkursu był wysoki. No i parę wpadek z pytaniami no ale w końcu to dioda.. tu nic nigdy nie wiadomo :)

Konkurs z diodą (zalety/wady)

Zalety:

- integracja z resztą społeczności DP- trochę wiedzy związanej z Windows Server 2012 no i ipv6 :)- pozytywna rywalizacja - fajne nagrody- bo to dioda :)

Wady:

- w głowie tylko dioda- dziwne spojrzenia domowników w trakcie usilnego dostania się do komputera- nocna pobudka (choć tylko raz)- ciężko było pójść spać przed 24:00 :) (wyniki)

Trochę jakoś tak nieswojo bez tego alertu konkursowego to dopiero pierwszy dzień bez diody a mimo to jakoś tak dziwnie.....

By uczcić te wszystkie wspaniałe chwile, składam pokłon wielkiej diodzie i jej zwolennikom w postaci "Ody do diody" i krótkiego filmiku z rozstania z diodą.

Oda do diody (by DjLeo)