HotZlot2018 - DjLeo

 • Nie pamiętam, ale jak już coś to wałkowałem ;)
  17.08.2018 6:11

Firefox podpowie strony, które mogą Cię zainteresować - Firefox Advance

 • @DewX Czyli analogicznie jak nie masz nic do powiedzenia, to nie przeszkadza Ci, że ktoś zabiera Ci prawo do wypowiadania się? :)
  09.08.2018 19:05

 • @DewX Nie dziwny, analogiczny do tego co napisałeś o fakcie, że nie masz nic do ukrycia, fakt ten nie definiuje, że możesz być śledzony. Próbuję Ci powiedzieć, że to możliwe, że nie do końca dobre podjeście, ale oczywiście szanuję Twoje zdanie.
  10.08.2018 18:27

Test IRIScan Mouse Executive 2 – nietypowe połączenie myszki i skanera

 • @wojtekadams Jak by był znaczek Apple to by się paru odezwało, że innowacyjny design... :)
  31.07.2018 17:52

Docker part two — Docker-compose, Dockerfile

 • @themamuth odwalasz kawał dobrej roboty z tymi wpisami, naprawę szacun!!
  09.07.2018 18:00

Zawód programista, wymarzona praca dla każdego?

 • Fajny wpis. Dość ogólny, ale mówiący to co najważniejsze. Pracuję w Scrumie i w sumie sobie chwalę tę metodykę pracy, ale chętnie bym się dowiedział jak u Ciebie wygląda sprint, czy macie retro projektowe i masę innych rzeczy związanych z pracą.... Może osobny wpis?
  09.07.2018 17:55

 • @djfoxer Komunikacja Slack. Soft do projektów YouTrack, przesiedliśmy się z Jiry i IMO nie ma powrótu, Jira śsie. To jak przesiadka z malucha do merca. Code Review częściowa automatyzacja w postaci Team City. Merge Requesty spoko, trochę jak ktoś ma czas to sprawdza kod dodatkowo, ale jak wspomniałem Team City robi robotę. A przy tablicy raczej nikt się nie rozwodzi jak nie ma konieczności, nad marge requestami. My mamy właściwie całkowicie wolną rękę co do zadań, stawiamy na samoorganizujące się zespoły i taki jest cel. Dlatego planujemy wspólnie pracę i każdy decyzuje co będziemy robić w sprincie, oczywiście zakładając cele kwartalne. Wydarzenia scrumowe jak retro poszczególnych projektów (mamy podział zespołów na projekty) mamy co sprint + retro całego IT, plus Demo IT, gdzie przedstawiamy całej firmie i biznesowi co działo się we sprincie. Mamy też inne spotkania scrumowe, dużo by gadać, na HZ pogadamy ;)
  09.07.2018 22:22

Natec Turbot – salonowy nawigator

 • @wielkipiec Widać u Ciebie admin style :) spora część adminów preferuje Thinkpady z serii T, ja mam T460P, i w dodatku jakoś nie mogą pracować bez zewnętrznej klawiatury jaką wskazałeś :) Coś w tym jest, ciekawe dlaczego. U nas 2 korzysta z tej klawy :). Ja chwilę się pobawiłem i ogólnie całkiem daje radę. Jak ktoś chce się rozpędzić w korzystaniu ze sprzętu z serii T, to taka klawa jest dobrym pomysłem.
  06.07.2018 14:20

 • @pocolog @wielkipiec ja w domu mam klasyka i prędzej się rozpadnę na atomy niż wymienię klawiaturę na inną. Nie istnieje na tym świecie lepsza klawiatura i trwalsza niż ta. Na potwierdzenie tych słów dodam, że używam jej już 11 lat i wciąż działa REWELACYJNIE!!

  https://proline.pl/?n=logitech-ultrax-premium-nagrodzona-przez-pcarena-pl
  06.07.2018 20:21

Tę bitwę wygraliśmy — Parlament Europejski przeciwko cenzurze Internetu

 • Ja mam pytanie, co jest przepychane w między czasie "pod spodem"?
  05.07.2018 17:31

Żenada na Rynku, czyli krakowski protest przeciwko cenzurze internetu

 • Smutny ten wpis, choć przyznam szczerze, że nie miałem pojęcia o tym proteście.
  30.06.2018 13:57

Nowy wygląd strony głównej i ambitne plany!

 • @bezel jedno drugiego nie wyklucza
  13.06.2018 23:18

 • Wstrzymałem się od komentowania od razu, aby "przespać" się z nowym wyglądem i dać mu szansę. Teraz stwierdzam, że dramatu nie ma, jak niektórzy piszą. Ale fakt, że blogi na głównej "ostatnio na blogu" trochę mniej widoczne, smuci. Wielki baner na głównej też jakoś nie przypadł mi do gustu. Wolałem mieć kilka kafelków i jednym spojrzeniem ogarniać kilka tematów od razu, bez przewijania. Rozumiej jednak czemu tak to wygląda, wystarczy kilka razy wejść na DP i zaobserwować samego siebie, jak się muszą zmienić nawyki przy wejściu na portal. Blogi jak zwykle dostają update nowego layoutu jako ostatnie :). Ale szczerze nie jest źle, poza tymi mankamentami myślę, że można się przyzwyczaić. Zobaczymy jak magiczny algorytm @Lisek (btw @Li.. nie podpowiada twojego nicku. why?), będzie działać po jakimś czasie.

  Zabranie ludzika było dość mocno wytłumaczone na ColdZlocie. Jako stary bywalec DP jest mi przykro, że zniknął sentyment robi swoje, ale...chyba nie było wyjścia i rozumiem, że to była jedyna słuszna decyzja biznesowa.
  13.06.2018 10:19

 • @omuiborze "Tak to napisał, jakby ta informacja była powszechna i oczywista :D"

  Wiesz podobno wszyscy wiedzą, że niezbyt ładnie jest pisać o kimś w trzeciej osobie liczby pojedynczej i jest to również wiedza powszechna i oczywista, ale jednak nie każdy się do tego stosuje.
  13.06.2018 18:26

 • @askofer W sumie to napisałem, że to decyzja biznesowa i to właściwie wiele wyjaśnia. Jak bardzo by wszyscy nie hejtowali i krzyczeli, że DP jest beee bo pozbyli się ludzika, to niestety rzeczywistość jest bolesna, chodzi o hajs. Jeżeli jestem reklamodawcą i umieszczam reklamy na portalu z ludzikiem jedzącym płytę, to choćby nie wiem jak bardzo wielki sentyment mnie łączył z portalem, mógłbym mieć pewne zastrzeżenia wizerunkowe i może nie zawsze chciałbym aby mój produkt był kojarzony z portalem z takim logo. Dlatego większość firm robi dokładnie to samo, jak chce pozyskiwać reklamodawców i zwiększać zasięgi. Biznesowo jest to dobra decyzja, jednak jak wspomniałem ja również wolałbym aby ludzik został. Wystarczy poczytać tu i ówdzie jaki to ma wpływ na biznes, a jest to bardzo ciekawy temat..
  13.06.2018 18:35

 • @przemopk To inaczej, bo nie wiem czy do końca odczytałeś kontekst. Przykład, może nie idealny, ale zawsze: Jesteś dealerem BMW, masz do wyboru 2 technologiczne portale na których płacisz za przestrzeń reklamową. Jeden portal ma w logo zgnitego banana, a drugi nie ma logo, albo ma logo nazwijmy to bardziej "neutralne". Co wybierzesz? To może zbyt przerysowany przykład, ale to mniej więcej o to chodzi. Jeżeli ktoś uważa, że wizerunek portalu wraz z logo nie ma znaczenia, to myślę, że jest w sporym błędzie. IMHO
  13.06.2018 20:22

 • @omuiborze jasne, oczywiście, że masz rację, nie było to do mnie, lecz o mnie, tudzież z pominięciem innej niż 3 os. lp. Także masz rację i ja również mam rację. Ale to i tak nic nie zmienia. Udowodnij mi proszę, że wypisuję bzdury , jak również potwierdź tezę, że ślepo kocham redakcję. Zakładam, że jesteś inteligentnym człowiekiem, więc jeżeli masz jakieś na to argumenty, śmiało. Ja również mogę powiedzieć, coś bez odpowiedniej argumentacji, mogę postawić niczym nie popartą tezę. Na przykład twierdzę, że jesteś zielonym ufoludkiem zamieszkującym planetę o nazwie "nec argumentis" i masz na niej swoją różową chatkę z seledynowym wychodkiem, do którego codziennie defekujesz czymś co przypomina lentylki w ilości przynajmniej 5kg na dobę. Stawiam twoje tezy na równi z wyżej wymienioną, no chyba, że jesteś w stanie przedstawić jakieś argumenty, wtedy moja teza w korelacji z twoją nie będzie się mogła nawet obronić.
  13.06.2018 21:04

 • @omuiborze No i cała ambitna merytoryczna dyskusja jak krew w piach. https://www.youtube.com/watch?v=cdEQmpVIE4A
  13.06.2018 21:53