Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

#produktywność — przydatne programy do planowania i organizacji pracy

 • @Farkas: tytuł ok, ale sam wpis zaczyna się od "Ten wpis dedykuję dla wszystkich, co chcą być produktywni", i początek jest o metodykach produktywności. To nie jest tylko przegląd softu. Cały wpis to tak naprawdę "daję Ci program abyś był produktywny" , taki jest wydźwięk wpisu, a to moim zadaniem w tym kontekście trochę mało.
  22.06.2017 7:26

 • @k0ff Wpis ok, ale... :) Pozwolę napisać co czuję po jego przeczytaniu. Wydaję mi się, że trochę jest zrobiony, bardzo delikatnie mówiąc, zbyt ogólnie. Sama lista programów, które służą do większej efektywności, tudzież produktywności to za mało, by coś zmienić. Info, że je używasz, a niektóre słyszałeś, lub znajomi korzystali i ty też chcesz, to mało. Akurat ja trochę patrzę na ten wpis z innej strony, jestem uczestnikiem sporej ilości szkoleń związanych z produktywnością i zarządzaniem czasem, jak również sam bardzo mocno pracuję nad tym. I powiem Ci wprost, nie polizałeś nawet tematu produktywności :) Dałeś wszystkim po rybce, zamiast wędki. GTD, i nie zawsze się sprawdza, nie podałeś tych wyjątków. W dodatku rybka jest surowa a nikt nie wie jak ją wypatroszyć, wiedzą tylko, że trzeba ją usmażyć, tudzież ugotować :).

  W dodatku w swojej liście pominąłeś chyba najważniejsze i najlepsze oprogramowanie takie jak Wunderlist (i klon MS ToDo), czy Trello, albo ToDoist.

  W dodatku chyba nikt nie uwierzy w to, że używając większości tego softu na raz jesteś choć minimalnie produktywny :)

  Dzięki za chęci, jest potencjał, ale ten wpis jest najwyżej ok. Proponuję następny wpis potraktować technikami bycia produktywnym, lub sposobami wykorzystywania i używania softu jaki tutaj przytoczyłeś. Jest o czym pisać. Wierz mi lub nie, większość ludzi korzystających z Wunderlist nie potrafi dobrze pracować na tym narzędziu, a prawie wszyscy nie mają pojęcia jak ważne dla ich produktywności jest stosowanie metody Inbox 0, jeżeli Twoja praca opiera się na korzystaniu z poczty. Itd. itd. Powodzenia w następnych wpisach ;) Będę wyczekiwał i oczywiście wspierał feedbackiem ;)
  21.06.2017 23:20

Wracam do blogowania, ale jak? jak nie mam czasu!

 • Tak czy siak powodzenia w kwestiach rodzinnych, to priorytet. A co do blogów, nic na siłę. ;)
  05.06.2017 21:26

Kruger&Matz — walka z serwisem + interwencja rzecznika praw konsumenta

 • Sprzedaj ten telefon nawet z wadą, jesteś studentem, coś trzeba jeść...
  27.05.2017 11:35

Awaria w Orange: nie działają połączenia i Internet mobilny

 • Test
  24.05.2017 18:35

 • @FadeMind: Test dodawania komentarzy na portalu :)
  24.05.2017 18:43

Audiodeskrypcja... czyli jak dzięki słowom i technice zobaczyć to czego nie widać

 • Grrr ale babol w tytule :) Poprawiłem...
  22.05.2017 10:42

mDokumenty mają tydzień. Skorzystano z nich niecałe 300 razy

 • Tak samo ludzie panikowali jak wprowadzano płatności zbliżeniowe w kartach płatniczych. Teraz nie wyobrażają sobie płacenia inaczej.
  21.05.2017 11:40

 • Tak samo ludzie panikowali jak wprowadzano płatności zbliżeniowe w kartach płatniczych. Teraz nie wyobrażają sobie płacenia inaczej.
  21.05.2017 11:40

Tara Evans chciała mnie oszukać!

 • Zgłoś to, czemu nie. Przyznam, że ciekawa forma oszustwa, ale błąd na błędzie, na każdym etapie. Ktoś się pewnie nabierze kiedyś na to.
  18.05.2017 14:34

ASP.NET — C# z JavaScript'em w pokojowym współistnieniu

 • Witaj wiec na blogu i czekamy na następne wpisy ;)
  18.05.2017 7:02

Niekomercyjne programy do sporządzania tradycyjnych przelewów bankowych

 • @takijeden.ninja: To co przytoczyłeś (wypięty mechanik) o niczym nie świadczy. Od dawna wystarczy wydruk z drukarki, sam sobie możesz dociąć i tyle. Odkąd pamiętam tak jest. Czasami jak byłem na miejscu to dostawałem taki oryginalny blankiecik. Raz wysyłali poczta do wyrwania z kartki A4. Ale poza tymi wyjątkami to sam sobie drukowałem. Zresztą ubezpieczyciele mówia mi co chwilę, że tak można, a oni są raczej na bieżąco. W twoim linku nigdzie nie ma o obowiązku wożenia jakiegoś potwierdzenia badania technicznego. Potwierdzenie jest dla Ciebie, w razie wątpliwości co do poprawności wbicia do dowodu. Co zresztą i tak łatwo zweryfikować. @gowain moim zdaniem ma tu słuszność.

  Co do samych programów, no cóż. Nie pamiętam kiedy zdarzyło mi się iść do jakieś kasy w banku lub punkcie płatności i użyć takiego blankieciku. Może jakieś 15 lat temu tak. Odkąd mam konto w banku, a mam już chyba z właśnie 15 lat, to jakoś nie pamiętam, żebym tak płacił. Ale rozumiem starszych ludzi, przyzwyczajenie robi swoje. Problem w tym, że teza @Dementor 'a jest trochę błędna. Zakłada on, że te programy przydadzą się starszym ludziom. Pytanie czy starsi ludzie potrafią bardziej obsłużyć taki program, niż dokonać przelewu online :). Myślę, że przelew online jest łatwiejszy i szybszy ;)
  15.05.2017 17:39

 • @takijeden.ninja: Tak dokładnie, ale w tym przykładzie nie ma informacji, że jest to wymagane do wożenia przy sobie (blankiecik potwierdzający badanie). Myślę, że niepotrzebnie to wozisz ze sobą. Może kiedyś dawno temu było wymagane, nie wiem. Na pewno wiele razy miałem kontrole przez policję i nigdy mnie o takie coś nie pytali :) Ale jak chcesz rozwiać swoje wątpliwości to możesz zadzwonić do UM do wydziału komunikacji i dopytać. Bo wiesz jedna kartka mniej w aucie to zawsze te kilka gramów lżej. Auto Ci odpocznie, zaoszczędzisz na paliwie, a z uzbieranych pieniędzy wyjedziesz na wycieczkę z rodziną ;)
  15.05.2017 18:13

 • @gowain Ja akurat od paru lat zawsze dostaję kwitek, mój teść też dostaje, szwagier też. Wydaje mi się, że teraz jest to chyba wymóg. Ale pewności nie mam.

  Dobra doczytałem w Ustawie, faktycznie jest to wymóg, przynajmniej ja to tak rozumiem. "wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz w przypadkach, o których mowa
  w art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu;"

  Według tego bez wyjątku, niezależnie od wyniku badania, diagnosta wystawia zaświadczenie.

  To by się w sumie zgadzało z tym, że od paru lat zawsze dostaje kwitek.
  15.05.2017 22:40

 • Którym z tych programów tak naprawdę można wykonać tradycyjny przelew bankowy? Jeżeli żadnym, to tytuł do poprawy, bo jest błędny :) "Niekomercyjne programy do wykonywania tradycyjnych przelewów bankowych"
  15.05.2017 13:12

 • @Dementor: To ciekawe, bo pomijając tytuł, to słowo "wykonywania", jakoś nie specjalnie używasz już w opisach programów :)

  Za to zamieniasz na "wystawiania przelewów bankowych", "sporządzania przelewów bankowych", "wykonania szybko dokumentu wpłaty bankowej", "wydrukowania druku przelewu". Chyba zupełnie inaczej rozumiemy pojęcie "wykonywania przelewu" :). Ale ok, nie czepiam się już.
  15.05.2017 13:31

 • @Dementor: Spoko ;)
  15.05.2017 13:55

Gra niemożliwa do przejścia — ja nie dam rady?

 • Świetny debiut ;)
  13.05.2017 22:05

Stary komputer z Windows XP – zda egzamin w 2017 roku?

 • Bardzo fajny wpis i świetny debiut. Oby tak dalej ;)
  11.05.2017 21:49