Blog (122)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (4)

Czy kieszonkowe radio może być funkcjonalne? — recenzja Sencor SRD215

@AlbatrosZippaCzy kieszonkowe radio może być funkcjonalne? — recenzja Sencor SRD215 29.01.2019 23:08

Sencor jest marką, która powstała w Japonii w 1969 roku, a w latach 90 XX w. została przejęta przez Czechów. W portfolio marki znajdziemy wszystko, co w domu potrzebne. Nie dawno szukałem nowego radia, a zależało mi na kompaktowych rozmiarach, oraz dobrym odbiorze stacji radiowych. W jednej w sieci sklepów AGD RTV natrafiłem na kieszonkowe radio Sencor SRD 215. Na łamach swojego bloga chciałbym przedstawić swoją opinię na temat urządzenia.

Co znajdziemy w pudełku

670192

W pudełku znajduje się:

  • Radio SRD 215 w kolorze czarnym
  • Kabel USB - miniUSB
  • Kabel AUX
  • Bateria BL-5C o pojemności 1000 mAh
  • Opaska na rękę

Obudowa,złącza i dźwięk

670197

Sprzęt został wykonany z błyszczącego plastiku. Na przodzie urządzenia znajdziemy wyświetlacz i przyciski funkcyjne. Z boku port miniUSB do ładowania i do podłączenia urządzenia do komputera, złącze słuchawkowe, złącze AUX, włącznik.

670200

U góry znajdziemy port USB i czytnik kart microSD

670202

Głośnik, który jest wbudowany, w radioodbiornik ma moc 2W. Urządzenie gra bardzo dobrze i są słyszalne basy.

Jest również dostępny w kolorze białym (źródło: materiały prasowe Sencor)
Jest również dostępny w kolorze białym (źródło: materiały prasowe Sencor)

Odbiór radia FM

Mieszkając w górzystym rejonie mam czasem problemy z odbiorem stacji radiowych. Według bandscanu dostępnego na forum Radiopolska.pl powinienem odbierać 30 stacji radiowych z Polski, Czech i ze Słowacji. W opisywanym radiu głowica jest bardzo czuła i łapie nawet najdalsze stacje radiowe. Odbiornik może również automatycznie wyszukać stacje radiowe, a następnie zapisać do pamięci. Jest miejsce na zapis 30 stacji radiowych.

Odtwarzanie plików MP3

Sprzęt oprócz odbioru stacji radiowych umożliwia odtwarzanie plików MP3, dzięki USB i czytniku kart pamięci micro SD. Producent podaje, że radio obsługuje karty pamięci do 8 GB, lecz włożyłem kartę microSD o pojemności 16 GB i jest możliwe otworzenie plików. Wadą brak obsługi innych formatów oraz jeśli chcemy słuchać radio, to musimy wyjąć nośnik, ponieważ automatycznie wraca do trybu odtwarzania plików. Pliki nie mogą być w folderach.

Dodatkowe funkcje

Oprócz odważania plików MP3 z pendrive i kart pamięci urządzenie może być głośnikiem do komputera. Po podłączeniu urządzenia sprzęt wykrywany jest jako głośnik. Jeśli włożymy kartę pamięci do urządzenia ,to jest wykrywana jako pamięć masowa.

Radio po podłączeniu do komputera wykrywany jest jako urządzenie wyjścia
Radio po podłączeniu do komputera wykrywany jest jako urządzenie wyjścia

Słowem podsumowania

Przenośny odbiornik radiowy marki Sencor jest świetnym wyborem jako sprzęt do kuchni, czy też przydomowego biura. Akumulator wytrzymuje dziesięć godzin nieprzerwanej pracy. Sprzęt na samym początku mnie zaskoczył, ponieważ gra czysto i są słyszalne basy. Wadą są bugi oprogramowania, które są widoczne podczas odtwarzania plików MP3 z kart pamięci, oraz pendrive . Zapraszam do komentowania i zwracania uwag.

SprzętTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)