Blog (122)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (4)

Dlaczego nie aktualizujemy urządzeń?

@AlbatrosZippaDlaczego nie aktualizujemy urządzeń?
28.05.2015 22:30

Z roku na rok powstają nowe lepsze i doposażone smartphone, tablety i wiele innych. Producenci nie wypinają zadem na klientów, którzy zakupili starsze urządzenia. Wydają nowe wersje oprogramowania i łatek. Z nie chęcią pobieramy te udogodnienia dla starszych sprzętów. Dlaczego nie aktualizujemy urządzeń?, Czy nami kieruje jakaś nie chęć lub mityczność problemów przy aktualizacji.

Mit I – „Albert ja tego nie zrobię, bo zepsuje telefon!”

To usłyszałem od znajomej, której powiedziałem, że jej telefon ma aktualizacje. Od razu powiedziała ten cytat. Ale nie prawda, gdyż program, którym aktualizujemy sprzęt lub OTA daje nam instrukcje, co mamy zrobić. Tylko musimy naładować do 100% baterię i mieć stabilne połączenie. To jest tak samo proste jak przeniesienie muzyki z komputera do telefonu. Po kilku dniach po tych słowach zaktualizowała swój telefon do Lolipop i jest szczęśliwa.

Mit II – Śmieci, Zacięcia i przyzwyczajenia, z, którymi użytkownik żyje

Moja znajoma swój telefon zaktualizowała jedynie z 4.2 na 4.3 i jest uparta, gdy oferuje aktualizacje numerek lub dwa numerki wyżej odmawia, ponieważ obawia się aplikacji śmieciowych dostarczanych od producenta. Samsung, czy Sony dba już o starsze dzieci. Daje mniej tzw. „śmietnika”, gdyż wie, że nie będzie działało płynnie. Nie wyobrażam mieć flagowca i go nie aktualizować. Drugi znajomy posiada telefon, który miał 4.2-4.3-4.4 i zaktualizował tylko max do 4.2 z jakąś poprawką, bo zaczął niestabilnie funkcjonować. Jeśli widzisz, że telefon, tablet itd zachowuje źle to polecam przywrócić fabrycznych ustawień i korzystać dalej z najnowszego oprogramowania, które oferuje producent lub operator. Przyzwyczajeniem do jakiejś nakładki w danej wersji hamuje nas do pozostania na starszej wersji. W przypadku Sony, który zmienił z nakładki w swych wodoodpornych flagowcach o nazwie Sony UI na pół czystą nakładkę od Lolipop. Niektórym się nie spodobało, a niektórym tak. Jakbym tworzył upgrate dla urządzenia to bym dał wybór albo masz goły interfejs Androida albo czołową nakładkę (LG GT540 miał w standardowym oprogramowaniu albo Nakładka LG lub Interfejs Android).

Czy ja aktualizuje swoje urządzenia? – Słowa podsumowania

Windows w tablecie i w laptopie jest aktualizowany tak jak Microsoft przykazał, a Windows Phone z każdą poprawką i z nowym wydaniem jest unowocześniany. Android stwierdzę, że jeden telefon jest zaktualizowany, bo mój były tablet oferował mi aktualizacje do 4.2 z jakimiś dodatkami nie zaktualizowałem, bo mechanizm zmiany wersji był skomplikowany jak dla mnie oraz samoczynnie odlutował się port microUSB. Kazam, który używam do czasu aż nie przedłużę umowy z Plusem dostał jedyną poprawkę i skończyła się kariera aktualizacji od Kazam lub Plusa, a kolejny telefon będzie miał zapewnioną instalacje aktualizacji. Aktualizacji urządzeń nie trzeba bać, bo nie są czasy, że możemy coś zepsuć. Wystarczy dobry kabel microUSB, program do instalacji Aktualizacji z oficjalnej strony producenta oraz numer modelu i możemy iść w stronę aktualizacji. Czasem warto oglądnąć na Youtube film telefonu po aktualizacji urządzenia.

Kazamie oj Kazamie zostawiłeś mnie z średnio- dobrą komplikacją
Kazamie oj Kazamie zostawiłeś mnie z średnio- dobrą komplikacją

Czy aktualizujesz swój sprzęt do nowych wersji, czy nie? – Zapraszam do komentowania, opinii na temat mego postu.

SprzętOprogramowanie
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)