Blog (122)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (4)

Mysz zjadła kabel – ocena słuchawek bluetooth od Bluedio

@AlbatrosZippaMysz zjadła kabel – ocena słuchawek bluetooth od Bluedio
04.11.2016 17:56

Czasem bywa, że pewne sytuacje motywują mnie do różnych zakupów. Ostatnio moje ulubione słuchawki Urbanz Neon zakończyły żywot dzięki temu, że przez przypadek zapomniałem zdjąć słuchawek, gdy one były podłączone do przedniego panelu komputera. Kabel został przy komputerze, a ja poszedłem po kawę ze słuchawkami. A były fajne i żałuje, że one się zepsuły.

607762

Jednak nie płaczmy nad rozlanym mlekiem i niedawno nabyłem drogą kupna słuchawki Bluedio Hurrican Turbine T2 Plus. Kupiłem na Allegro, ponieważ nie chciało mi się czekać na nie. Wiem, że na Aliexpress można kupić taniej.

Co w opakowaniu?

W opakowaniu się znajduje:

 • Kabel USB-MicroUSB (do ładowania urządzenia oraz przesyłu danych)
 • Kabel 3,5mm-3,5mm (do podłączenia urządzeń pozbawionych modułu BT)
 • Instrukcja obsługi (niestety bez j.polskiego)

Funkcje zawarte w słuchawkach

Możliwość słuchania w dwie osoby

Czasem bywa, że druga osoba chcę posłuchać tego samego utworu muzycznego co my. Jednak Bluedio ma funkcję podpięcia drugiej pary słuchawek za pomocą złącza jack. Podobnie jak na załączonej fotografii.

607770

Radio FM

Radio FM w sytuacjach kryzysowych jest jedynym medium informacji. To urządzenie umożliwia słuchanie radia FM. Mimo prób w warunkach domowych i na zewnątrz nie znalazły ani jednej stacji radiowej. Według moich testów za pomocą telefonu w mojej lokalizacji powinienem odebrać sześć częstotliwości. (czytaj "Sprostowanie ws. radia FM")

Słuchanie muzyki przez kartę SD

Te słuchawki zostały wybrane przeze mnie, ponieważ umożliwiają słuchanie plików w formacie MP3,WAV. Czasem nie chcę mi się brać telefonu tylko po to, aby posłuchać muzyki. Jak na razie włożyłem do urządzenia kartę pamięci o pojemności 2 GB. Wadą jest brak nawigacji pomiędzy katalogami.

607775

Zarządzanie słuchawkami za pomocą aplikacji

Przed zakupem tych słuchawek znalazłem informację, że słuchawkami można zarządzać za pomocą aplikacji dostępnej tu

Aplikacja umożliwia:

 • Zmiana equalizera
 • Wykorzystanie wbudowanego mikrofonu jako dyktafon
 • Wyłączenie diod LED
 • Włączenie alarmu, który ma pomóc szukanie słuchawek
 • Zmiana nazwy urządzenia
 • Włączenie/Wyłączenie redukcji hałasu
139445
139446

Poziom baterii

Poziom baterii jest ukazany tak jak na załączonym zrzucie ekranu. Tak można kontrolować stan baterii głośników. JBL GO tego nie ma.

607785

Funkcja składania i konstrukcja słuchawek

Bluedio w porównaniu do konkurencji w swojej konstrukcji wszystkie ruchliwe części ma metalowe. Tak nie ma ryzyka, że coś się złamie. Słuchawki składają się, a ich wielkość jest porównywalna do książki. W zestawie zabrakło pokrowca.

607788

Odsłuch

Przetestowałem słuchawki przy pomocy Bluetooth i poprzez podłączenie kablowe – SD . Słuchałem na nim album pt. „Marmur” autorstwa Taco Hemigwaya. Słychać było cały zakres częstotliwości, który został zawarty w plikach. Dla woli ścisłości ten album został udostępniony do pobrania przez samego autora.

607791

Na źródle Bluetooth na mniejszych głośnościach słychać piski, lecz one nie przeszkadzają podczas cichego słuchania. Obu przypadkach dźwięk był czysty i posiadał przyjemny bas. Słuchawki mogą zadowolić wymagających dobrego dźwięku.

[Galeria zdjęć

139450
139451
139452
139453

Słowem podsumowania

Jeśli ktoś nie ma sześć zer na koncie na audiofilskie słuchawki to Bluedio Hurrican Turbine T2 Plus, jest dobrym wyborem. A swój argument przedstawię w „Plusach i Minusach”. Słuchawki kupiłem za 134,90 zł + 8,60 zł za przesyłkę do paczkomatu. Plusy

 • Cena
 • Wygoda
 • Dobre brzmienie i basy
 • Zarządzenie słuchawkami za pomocą aplikacji na systemie Android
 • Odsłuch muzyki z Kart SD
 • Kompaktowe rozmiary po złożeniu

Minusy

 • Piski przy niskich głośnościach
 • Brak jakiegoś pokrowca na słuchawki do transportu

Zapraszam do komentowania i zwracania uwag.

Sprostowanie ws. radia FM

Podczas testów nie zauważyłem klawisza SCAN i dopiero teraz znalazłem jak uruchomić wyszukiwanie w instrukcji przetłumaczonej na j.polski. Przycisk powodował wyszukiwanie stacji radiowych po dwóch minutach. Słuchawki wyszukały wszystkie stacje z najbliższego nadajnika. Odbierają czysto bez żadnego szumu. Na zewnątrz odbierają więcej stacji radiowych.

Przepraszam za swoje niedopatrzenie.

P.S A tu znaleziona instrukcja

SprzętOprogramowanie
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)