Blog (118)
Komentarze (1k)
Recenzje (4)

Nie tylko OSX umożliwia na kontrolę pracy Smartphone- KDE Connect

Strona główna@AlbatrosZippaNie tylko OSX umożliwia na kontrolę pracy Smartphone- KDE Connect
29.12.2015 22:50

KDE Connect jest to usługa w Plazma 5. Umożliwa na zarządzanie smartphone z Androidem lub komputerem przy pomocy aplikacji „KDE Connect”

Konfiguracja

1. Smartphone i komputer z systemem Linux ze środowiskiem KDE Plazma 5 muszą być w jednej sieci WiFi 2. Pobieramy na smartphone aplikacje „KDE Connect” ze sklepu Play. 3. Uruchamiamy aplikacje i wybieramy interesujący nas komputer. Musi być wykryty nazwa_użytkownika@nazwa_komputera 4. Naciskamy na adres PC i kliknij „Zarządaj Sparowania” 5. Na PC będzie powiadomienie z "KDE Connect" i wybieramy „Accept” 6. Wszystko gotowe i możemy odkrywać „KDE Connect”

Centrum dowodzenia komputerem na LG F60
Centrum dowodzenia komputerem na LG F60

Jak możemy wykorzystać KDE Connect

[item]Wyświetlanie połączeń przychodzących/nieodebranych oraz wiadomości SMS.[/item][img=s7]

bDYYEdjb

[item] Sterowanie Amarokiem[/item]

578350

[item] Sterowanie i wprowadzanie tekstu do PC z poziomu Smartphone [/item]

578352

[item] Wysyłanie plików do PC [/item] Wybieramy opcję „Wyślij pliki” na telefonie. Zostanie uruchomiony eksplorator plików i wybieramy interesujący plik. Wszystkie wysłane takim sposobem pliki znajdziesz w katalogu „Pobrane”. Nie przedstawie jak działa, ponieważ został pożyczony telefon przez jednego z domowników i nie chcę pokazywać danych.

bDYYEdjh

[item] Przeglądanie zawartości telefonu w Dolphin [/item][img=s4]

[item] Poziom baterii na pasku powiadomień [/item][img=s5]

Ustawienia

Jeśli potrzebne będą Ci ustawienia KDE Connect należy wejść za pomocą aktywatora programów do ustawień systemowych i szukamy KDE Connect

578358

Słowem podsumowania

KDE Connect jest usługą, która może być Linuksowym odpowiednikiem na parowanie iPhone z OSX. Jeśli wejdzie możliwość odbierania telefonów, odpowiedzi na SMS. Wadą jest dla mnie ubogie możliwości od strony mobilnej aplikacji. Kusi mi powiedzieć, że brakuje mi modułu zdalnego pulpitu. Telefon został użyczony na testy tej aplikacji, a system operacyjny jest to Kubuntu 15.10. A ja dalej z Lumią 610. Zapraszam do komentowania, zwracania uwag.

bDYYEdjX